Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a különbség a have és a...

Mi a különbség a have és a have got között?

Figyelt kérdés
Mikor melyiket kell irni?
2010. szept. 30. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
32%
Az "I have something" az azt jelenti ugye, hogy "nekem van valamim". Az "I have gotten" vagy I have got" pedig egy Present Perfect-es igeidő, amit valószínűleg nem tanultatok még. Ha birtoklásról van szó, akkor simán "have", a tagadása pedig(tehát az, hogy "nekem nincs") "I don't have".
2010. szept. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
*Angliában szokták használni birtoklás kifejezésére is, hogy "I have got", gondolom ezt tanultátok, viszont ez a kifejezés már tudtommal eléggé kezd kimenni ott is a divatból ;)
2010. szept. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
**Annak a tagadása pedig "I haven't got".
2010. szept. 30. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az amerikai angolban nem vagyok járatos, de a brit angolban nem használják önmagában azt, hogy I have. I've got-ot használnak. Ez csak formailag present perfect, értelmileg nem. Tagadása I haven't got vagy I don't have, kérdése is lehet kétféle: Have you got britebb, do you have amerikaibb változat, de mindkettő használható.
2010. szept. 30. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekünk ezt az angoltanár úgy magyarázta, hogy a have az az általános birtoklás, a have got meg a pillanatnyi. Például: Van egy tollad? Have you got a pen? Nyilván nem arra kíváncsi a kérdező, hogy otthon, vagy a nagymamájánál van-e tolla, hanem ott helyben, amit kölcsön is tudna adni. A másik, pl.: Do you have any car? Van autód? Nem azt kérdezi ugye, hogy most ott van-e tőlük nem messze a parkolóban, hanem van-e a birtokában valahol. Remélem érted. :)
2010. okt. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
*cars, elnézést :)
2010. okt. 1. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól tartok, ez az angoltanárod egyéni agyszüleménye, mert én is angoltanár vagyok, de ilyet soha életemben nem hallottam. Belekeveri a present simple használatát, de minek. A "do you have any car?" mondat egyébként nem helyes, "a" car kell bele.
2010. okt. 1. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
any cars-ra javítottam. hát nemtudom akkor, 40
2010. okt. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
*éve tanít, élt kint 20 évet ebből Angliában, szóval én hiszek neki
2010. okt. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!