Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tudom fejleszteni a...

Hogyan tudom fejleszteni a hallott beszéd megértését angolból?

Figyelt kérdés
Úgy szoktam sorozatot nézni, hogy magyar rajta a felirat, de van, hogy nem kell odafigyelnem a feliratra, csak félig, viszont felirat nélkül elég nehéznek tűnik megérteni, amit beszélnek, pláne, ha nem tudok valamilyen szót, kifejezést. Hogyan lehetne fejleszteni?
2010. szept. 25. 18:19
 1/9 anonim válasza:
66%
próbáld ki angol felirattal. Ha leírva is látod amit mondanak, akkor érthetőbb lesz. Én egy szótárat és egy füzetet is szoktam ilyenkor magam mellé venni, és jegyzetelgetek, hogy a következő alkalommal megértsem a szót ha találkozok vele. Persze így kicsit lassabb, meg kell állítani, kikeresni a szót, de akár úgy is csinálhatod hogy a film közben kiírod a szavakar és ha vége van akkor szótárazol. Aztán ha egyre jobban megszoktad az angol beszédet, megpróbálhatod felirat nélkül is. Csak egy kis idő és koncentrálás kérdése, és biztos vagyok benne hogy egyre jobban megy majd.
2010. szept. 25. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
55%
A baj a magyar felirat - az elozo hozzaszolo irta jol, nezd angol felirattal. Es nezz tv-musorokat felirat nelkul. Beszelj angolul az interneten, idegenekkel. Tolts par hetet angol nyelvu orszagban, magyar tarsasag nelkul (mert ohatatlanul magyarul fogtok beszelni egymassal. De az igazi az, amikor reggel felalomban angolul KELL megkerdezned, hogy hova a fenebe tunt a papucsod... :D
2010. szept. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is hasonló szituban vagyok, én BBC-t hallgatok 1 hete minden nap amikor hazaérek suliból. Sok mindent megértek, de a mondatokat még sajnos nem (Már nem azért, mert semmit nem értek belőle, hanem még nem vagyok képes összerakni olyan gyorsan.Vagyis még nem angolul gondolkodom.) Azonban rengeteg hasznos kifejezést lehet innen szerezni, ezt tapasztalatból mondom.
2010. szept. 25. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
*Mégvalami: A fórumozást kihagytam. Ezzel így nemcsak hallgatod az angolt, hanem használod is.
2010. szept. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

"Hogyan tudom fejleszteni a hallott beszéd megértését angolból?"


Gyakorlattal.


"Úgy szoktam sorozatot nézni, hogy magyar rajta a felirat"


Úgy semmit sem fog fejlődni a beszédértésed. ANGOL FELIRATTAL SEM.


"felirat nélkül elég nehéznek tűnik megérteni"


Minden kezdet nehéz. Túl kellene tenned magad azon, hogy mi tűnik nehéznek, és elkezdeni hallgatni az angolt. Először nem értesz belőle semmit, utána fokozatosan ki fogod tudni venni a szavakat a szövegből, utána már egész kifejezéseket, végül egész mondatokat is. Mindent nem fogsz érteni még elég magas szinten sem, de követni fogod tuni pár tucat óra gyakorlás után. A legtöbb ember nem jut el idáig, mert nem hajlandó rászánni azt a 10-20 óra valóságos, tényleges odafigyelést és erőfeszítést, mert rögtön az elején visszariad a nehézségektől.


A sorozatok egyébként kifejezetten nehezek, lehet, hogy nem azokkal kellene kezdeni. A rádiók hírműsorai a legkönnyebben érthetőek, vagy a CNN és a BBC hírei, a dokumentumfilmek narrációja, brit parlamenti közvetítések, amerikai politikusok beszédei stb. A sorozatokban sok a csonka mondat, félbeharapott szó és szleng. Filmeket a legnehezebb megérteni, sokkal nehezebb, mint mondjuk a híreket vagy a rádióműsorokat, ezért nem feltétlenül bölcs dolog filmekkel kezdeni.

2010. szept. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

ma 19:38


Kifejezéseket és szavakat olvasással lehet hatékonyan tanulni. Ott ugyanis van idő kiszótárazni, kiírni. Aki meg akar tanulni normálisan egy idegen nyelvet, annak sokat kell olvasnia. A műsorok hallgatása a beszédértés fejlesztésére alkalmas elsősorban.

2010. szept. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat, akkor majd megpróbálom angol felirattal és felirat nélkül nézni, meg csinálok egy szótárfüzetet, amibe leírok dolgokat, hogy később tudjam őket. Nincs szerintem amúgy angol nyelvű csatornánk a tévében, pár hónapja kivették a CNN-t is :(


19:39: Te milyen angol nyelvű fórumokra szoktál írni?(már ha jól értem, hogy szoktál)

2010. szept. 25. 21:17
 8/9 anonim ***** válasza:
Mostanába csak olvasok, de ide szoktam: [link]
2010. szept. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Úúú, ez a dolog magyarul sem túl egyszerű nekem :D
2010. szept. 25. 22:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!