Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Középfokú komplex (B2) angol...

Középfokú komplex (B2) angol nyelvvizsga, vagy emelt szintű angol érettségi inkább? Érvek, ellenérvek? Vélemény?

Figyelt kérdés
2022. júl. 14. 12:32
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Az attól függ, hogy állsz angolból és hogy a többi tárgyból, amiből érettségizel.
2022. júl. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
10%

Emelt angol érettségit kb. senki nem fogja tőled kérni a későbbiekben.

A munkahelyek a nyelvvizsgára mennek, ahogy mondják, Magyarország papír alapú életforma, és a nyelvvizsga náluk a papír.

A nyelvvizsga alapján kapsz egyes munkahelyeken nagyobb fizetést.

Az állásinterjún is a nyelvvizsgát kell bejelölnöd, megadnod, a HR-esek is arra mennek rá.


Sőt, sok helyen ha van magasabb iskolai végzettséged, az érettségit el sem kérik a felvételkor, hanem hozzad a diplomádat, nyelvvizsgát, stb.

2022. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

Azt mondják az emelt nyelvi érettségi könnyebb, mint a középfokú nyelvvizsga. A nyelvvizsgáról nem sok mindent tudok neked mondani, hisz azon még nem voltam, de azt elárulom, hogy az emelt szintű érettségi, főként angolból, nem olyan nehéz. Mindkét nyelvből (angol, német) csináltam már emelt szintű érettségit és mindkettő jól sikerült. Bár a németre nagyon sokat kellett készülni, viszont az angol kevés tanulással is egész jól sikerült. Szóval én, a saját tapasztalataim alapján az emelt szintű érettségit javasolnám. A nyelvvizsgával kapcsolatban pedig, mint mondtam, az nekem kimaradt, így nem tudok sem ellene sem mellette érvelni, csak azt tudom mondani amit másoktól hallottam és a másoktól hallottak alapján nekem egyértelműen az jött le, hogy a nylevvizsga az nehezebb.

Bár téged lehet, hogy ez sem tántorít el, főleg akkor, ha jól felkészültél.

2022. júl. 14. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
47%

Nyelvvizsgára menj rá.


Ha van időd és erőd, emelt szintű nyelvvizsgát csinálj, az már egy jó indulótőke. Esetleg egy második nyelvből egy közepet.


Ha jól tudom diplomád sem lehet nyelvvizsga nélkül. Nem adják neked oda a diplomád míg nem villantod a nyelvvizsgádat.

2022. júl. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez nagyon sok tényezőtől függ.


Ha egyetemre szeretnél menni és a szakon elfogadják az angolt felvételi tárgyként, akkor érdemesebb lehet az emelt szintű érettségi. Ugyanis B2-es nyelvvizsgáért 28 pontot kapnál, az emelt érettségiért viszont 50-et.


Ha viszont az angol nem felvételi tárgy a szakra, akkor célszerűbb nyelvvizsgát csinálnod.


Az sem elhanyagolható, hogy hogyan állsz angolból. Ugyanis a nyelvvizsgán nem számít, hogy hány százalékkal mentél át. Átmentél, megkapod a nyelvvizsgád és kész. Az emelt szintű érettségi viszont, ha az angol lenne a felvételi tárgyad, akkor súlyosan beleszámítana, hogy hány százalékos lett. Ugyanis, ha csak éppen hogy meglett a 60%, akkor lehet jobban járnál, ha inkább nyelvvizsgára mennél, angol közepen elég nagy százalékot tudnál elérni és egy másik tárgyból nagyon erős emeltet írnál.


Mint látod tényleg nagyon sok tényezőtől függ, hogy melyiket lehet érdemes választani. Több infó kellene, hogy tudjunk neked segíteni.


Milyen szakra szeretnél jelentkezni? Hány százalékos emeltet tudnál írni angolból? Van(nak) más olyan tárgy(ak), amely(ek)ből tudnál viszonylag jó emeltet írni? Azokból kb hány százalékod lenne? Egyáltalán egyetemi felvételi miatt szeretnéd?

2022. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

2-es

Ne haragudj, de azzal ugye tisztában vagy, hogy az emelt szintű nyelvvi érettségi (persze csak akkor, ha sikerül is, azaz eléred a 60%-ot) középfokú nyelvvizsgának felel meg?

2022. júl. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Előttem már mindent leírtak. Annyit tennék hozzá, hogy ha vannak külföldi terveid, akkor jobb valamilyen sok helyen elfogadott nyelvvizsgát tenni inkább, aminek nem számít a százaléka + tudtommal az emelt nyelvi érettségit csak belföldön fogadják el a különböző állami helyek és felsőoktatási/egyéb iskolák, egy cég viszont talán nem feltétlen. Nekem egyébként 5 éve az angol nem emelt szintű érettségim 87% lett, a középfokú B2 Euroexam nyelvvizsgán meg épp, hogy átmentem, és nem sokkal előbb volt a középfokú nyelvvizsga, néhány hónap lehetett talán a különbség. De én tudtam, hogy nem vagyok magas szinten angolból, csak 3 évig tanultam, így nekem eszembe sem jutott emelten menni angolból (elfogadták volna egyetemre az angol emeltet, de inkább a törit választottam). Szerintem angol emeltnek akkor fuss neki, ha magabiztosan jól meg tudod írni jó százalékra. Ha nem vagy biztos a dologban, akkor írj inkább egy jobb középszintű érettségit, és csinálj mellé nyelvvizsgát. Attól is függ persze, hogy elfogadják-e az angol emeltet oda, ahová majd jelentkezni akarsz. Ha nem, akkor teljesen felesleges szerintem az emelt belőle. Amikor én felvételiztem, maximálisan 100 pluszpont volt vihető, az emelt érettségi 50 pontot ért, amennyiben beszámításra került, és a nyelvvizsga meg talán 28-at, viszont egy jó középszintű érettségivel többre ment az ember, mint mondjuk egy 66%-os emelttel. Az emeltnek ugye az lenne a lényege, hogy minél jobb százalékot érj el.
2022. júl. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem attól függ, mi a cél. Ha kell a felvételihez (pl. anglisztika) akkor emelt. Én személy szerint a nemzetközi nyelvvizsgákat preferálom. Az, hogy melyik a nehezebb nyelvvizsga függő. Egy Cambridge nehezebb mint egy emelt érettségi, viszont az origó meg könnyebb.
2022. júl. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A cégeket baromira nem érdekli a papír, max a közszférában lehet jelentősége. A nyelvtudást elhiszik bemondásra, vagy letesztelik maguk, de a legritkább esetben kérnek róla bármit.
2022. júl. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő :D emelt érettségi ha jól sikerül sokkal több pontot ad (feltéve ha olyan helyre jelentkezel egyetemre ahol számítanak idegennyelvből pontot), B2-es nyelvvizsga pedig kell a diplomádhoz (van ahol ennél magasabb is kell, de a legtöbb helyen elég a sima B2). Munka vállalásánál amúgy abszolút nem érdekli a munkaadókat milyen papírral rendelkezel, mindig személyesen tesztelik a készségeidet.
2022. júl. 15. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!