Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Spanyol nyelven mi lenne a...

Spanyol nyelven mi lenne a nevem (Márta vagyok)? Ismertek spanyol nőket akik Márták meg spanyolok? Ha eszetekbe jut az a spanyol Márta akkor egy energiadús egzotikus nő jut eszetekbe vagy a spanyol Márták inkább negatívak?

Figyelt kérdés
Izgi becenevet keresek és kitaláltam hogy a spanyol megfelelőjét használom és így fogom mondani a nevemet és az egzotikus, nőies és izgalmas. De mi a nevem spanyol nyelven? Meg azt is akarom hogy ha valaki rám gondol akkor egzotikus nő jusson az eszébe aki mindig vidám, dalos és energiabomba és ne az ellenkezője szóval ha nem javasoljátok ezt a nevet akkor mondjátok.
2022. jún. 5. 20:32
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

#10


Ez tetszik! Meg fogom mutatni a többieknek és így kell kiejteniük a nevemet. Szeretnék megtanulni spanyol nyelven. Jó lenne! Nagyon! Múlthéten voltam a Margitszigeten egy rendezvényen és voltak ott spanyol nyelven beszélő emberek és tetszett ahogy beszélgettek egymással. Ott álltam mellettük. Jó volt hallgatni mert dallamos. A gyakorikerdesek.hu oldalon tanultam már 3 szót spanyol nyelven és ott a Margitszigeten is tanultam egy szót. "Bilbótéká". Szoktam mondani az iskolában hogy én már ezt a szót is ismerem. Nem tudom mit jelent de jó érzés kimondani. Spanyolnak érzem magam tőle. Egy napon meg fogok tanulni spanyol nyelven és akkor már az összes szót fogom tudni. Azt is tudom hogy a Margit az a Margaríta spanyol nyelven és olasz nyelven is Margaríta a Margit de ez fura, mert van a Margaríta pizza és akkor azt magyarul miért nem Margit pizzának mondjuk, ha a spanyolok is Margarítának mondják vagy miért nem Margaríta a név Margit helyett?? Amikor megtanultam spanyol nyelven akkor már ezt is fogom tudni. Már nagyon várom! Bárcsak tudnék spanyol nyelven már most!

2022. jún. 8. 02:10
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

1. A szó amit hallottál biblioteca (k-val ejtve) és könyvtárat jelent.


2. Olaszul nem Margarita hanem Margherita. A spanyolok azeretnek mindent spanyolosítani. Pl. New York sem New York hanem Nueva York.

Amúgy a pizza egy olasz kiràlynéról (Margherita di Savoya) kapta a nevét. Nem minden népnél alakul egyformán a nevek/szavak átvétele, így felesleges ebben logikát keresned hacsak nem vagy nyelvész.


Csak rajtad múlik, hogy megtanulsz-e spanyolul. Az összes szót nyilván nem fogod tudni (szerintem egy spanyol sem tudja) de el lehet jutni magas szintre ha komolyan veszed.

2022. jún. 8. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

#12


Köszi szépen! Most boldog vagyok, mert megtudtam mi az a biblioteca meg mostantól a suliban ügyesen fogom mondani nem rosszul és új szavakat is tanultam Nueva York meg hogy olasz nyelven sem Margaríta és megtanultam hogy honnan van a pizza. Most közelebb vagyok a célomhoz és egy napon én is spanyol nyelven beszélő leszek és komolyan fogom venni! Komolyan veszem sokat tanulok és gyakorolok majd és egy nap majd amikor spanyol nyelven beszélgetnek mellettem akkor én is tudok beszélgetni azokkal akik spanyol nyelven beszélgetnek mellettem és elutazhatok külföldre és talán ott lakhatok vagy ha nem akkor majd tanár leszek és megtanítom a gyerekeknek a spanyol nyelvet olyan gyerekeknek akik annyira meg akarnak tanulni spanyol nyelven mint most én. Majd beszélgetek a szüleimmel hogy engedjék meg hogy járjak spanyol nyelvet tanító tanárhoz mert én most a gimnáziumban nem spanyol nyelvet tanulok és ha megengedik akkor jó mert magyar nyelv mellett három külföldi nyelvet fogok beszélni és nem csak kettőt de ami még jobban tetszik hogy fogok tudni spanyol nyelven mert tetszik a spanyol nyelv!

2022. jún. 8. 03:20
 14/19 A kérdező kommentje:
Kiemeltem a kérdést mert képzeljétek az ofő mondott ma olyat ami tetszik! Tegnap kosárlabdáztak a fiúk én barátnőimmel közelben beszélgettem kosárlabda eltalált nem lett bajom de fájt hangosan sírtam annyira fájt tanárnő megnézte mondta semmi baj fiúk és barátnőim kinevettek mondták drámakirálynő vagyok mert hangosan sírtam az ovisok sírnak hangosan és nem is lett bajom ezt mondták mindenki drámakirálynőnek hívott meg mártírkának. Ma mentem suliba úgy köszöntek szia mártírka én mondtam nem vagyok mártírka ők mérgesen és gúnyosan mondták hogy de az vagyok én elkezdtem halkan sírni ők mérgesebbek lettek kiabálták hogy tényleg mártírka vagyok. Akartam ofővel beszélni de másik gyerekkel beszélgetett de szomorú voltam sírni kezdtem észrevette beszélgetett velem adott tanácsokat jó tanácsokat mert utána megint lettek barátnőim. Amíg beszélgettünk elmeséltem hogy nyáron elkezdek spanyol nyelven tanulni mert dicséretes ötös lettem bioszból amikor meglátják a szüleim hogy dicséretes ötös lettem bioszból biztos megjutalmaznak járhatok spanyol nyelvet tanító tanárhoz főleg mert most sokat utánanéztem néztem videókat olvastam csináltam gyakorlat feladatokat az spanyol nyelven az ejercicios és az ofő megdicsért és mondtam az ofőnek hogy izgi spanyol nyelven levő becenevet keresek és tudjátok mit mondott az ofő? Hogy Mártísszimá és ez tetszik és mondtam barátnőimnek és nekik is tetszett és most Mártísszimá vagyok!
2022. jún. 11. 00:24
 15/19 anonim ***** válasza:
79%

egzotikus, nőies és izgalmas akar lenni a suliban. Beszarok. 😂

Hányadikos, hetedikes? Buta, mint a sötét éjszaka, 25 éves korára sem lesz egzotikus, nőies és izgalmas.

2022. jún. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
82%
Hát ennél a kislánynal valami nincs rendben, vagy egy troll.
2022. jún. 11. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mártísszimá
2022. szept. 1. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
15, a kérdező nemrég írta egy másik kérdésénél, hogy most kezdi az utolsó évét a gimnáziumban. Nem tudom, hogy ezen a tényensírjak vagy nevessek. :D
2022. szept. 1. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Utolsó: eén is olvastam, de nem aakarom elhinni. Azt is nehezen hinném el, hogy az àltalánost most fejezi be. Ha meg igazat mond nem tudom, hogy jutott idáig. Hacsak nem valamilyen kisegítőbe jár. Az is eszembe jutott, hogy fogyatékos lehet. (Nem csúfolódom, csak ilyen esetben nyilván más a helyzet.)
2022. szept. 1. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!