Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol ny betűt (ñ)...

A spanyol ny betűt (ñ) le tudom valahogy írni a magyar billentyűzetemmel?

Figyelt kérdés

Egyszer hallottam hogy van valami kombináció, amivel lehet ñ-t írni, de elfelejtettem. Most ha spanyolul írok, más szövegekből kell kimásolgatnom ezt a betűt, így nem túl praktikus. :D


Tudnátok segíteni?


2010. szept. 13. 08:19
 1/6 anonim ***** válasza:
23%
ń = bal oldali Alt nyomva tartása mellett a numerikus billentyűzeten (jobb oldal) beütöd a 0241-es számot, a Ń betűhöz a 0209-est.
2010. szept. 13. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

de ez nem ugyan az :D

egyébként sehogy, én gyorsan át szoktam váltani spanyol billzet-re a Shift+Alt-tal, vagy eleve azzal írok.

2010. szept. 13. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ha spanyolul írok, leírom, hogy "nh", aztán a végén a worddel kicseréltetem az nh-kat ñ-re.
2010. szept. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

ń Ń

ezt az AltGr+9 -->N/Shift+N-nel is meg lehet csinálni

2010. nov. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
nem igaz h nem lehetett egy kibszott bill kombinációt szerencsétlen magyaroknak beültetni a windózába. Mert az a ń az nem ugyanaz
2014. febr. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sehogy nem lehet amúgy, én már kipróbáltam egy csomó mindent

Alt-os kódok mindenhol máshogy működnek, amúgy azzal lehetne csak

Én úgy oldottam meg, hogy kiraktam gyorsítótárba a Karaktertáblát, megnyitom, kikeresem 1 perc alatt, berakom vágólapra, aztán amikor kell, akkor csak Ctrl+V-vel beillesztem

2014. febr. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!