Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szeretnék megtanulni angolul,...

Szeretnék megtanulni angolul, de hiába olvasom el tobbszor és gyakran elfelejtem a szavakat. Mit tehetek ilyen esetben?

Figyelt kérdés
Igaz csak nehany szot felejtek el de mindig nem olvashatom ugyan azt mert akkor nem haladok.Az irasal is gondba vagyok.Probalok egyedul forditani szovegeket,zenet de mas jon ki a jelentese mint amit en probalok megerteni.Kint vagyok angliaban egy csaladnal lakom es nagy szerencsem van hogy igy elfogadnak mnkaskent angol nelkul.Jo lenne megtanulnom de az ismeroseimnek nem nagyon van idelyuk velem foglalkozni,sulit meg meg nem nagyon tudok es meg nem is tudnam megenedni magamnak.Kérlek titeket ha tudtok akarmilyen javaslatot szivesen veszem.Nagyon koszonom!"Egy fiatal leányzó"
2007. dec. 30. 17:07
 1/4 anonim válasza:
45%
szőlőcukor????
2007. dec. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én egy angol nyelvtanár vagyok. Tanultuk az egyetemen, hogy legalább 7-szer, 8-szor kell találkoznod egy szóval, hogy az hosszabb távon rögzüljön benned. Szóval ne keseredj el, ha 1-2 alkalom után még elfelejted a szavakat. Rendszeresen ismételj korábbi szavakat, és meglátod rövid idő alatt rögzülni fognak benned. Nem szabad elfeledkezni a folyamatos ismétlésről! Hajrá, sok sikert!
2007. dec. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
szia! Van egy ingyenes angol nyelvoktató oldal. Hetente 1-2x küld neked leckét. itt tanulhatod a szavakat,van olyan rész h "grammar"/nyelvtani rész, itt nagyon jól le van írva,h mikor mit kell használni,stb. Meg vannak feladatok, tesztek is,ahol ellenőrizheted a tudásod. [link]
2008. jan. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Próbáld meg valamihez kötni a szavakat! Ne a monoton "addig olvasom, amíg meg nem ragad"-stratégiára építs, hanem pl. olvass olyan szövegeket, amikben előfordulhat az adott szó. Kontextusban mindig könnyebb megérteni a szót, és előfordulhat, hogy olyan szavak ugranak be, amiket már rég elfelejtettél (vagy csak úgy hitted)...
2008. márc. 9. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!