Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Negyedik idegen nyelvként a...

Negyedik idegen nyelvként a héber nagyon nehéz választás?

Figyelt kérdés

Csak indoeurópai nyelveket tanultam meg, ezek az angol, a német és az orosz. Mindet emelt szinten tudom, előszőr úgy voltam vele, hogy a 4. is európai lesz (szlovén, cseh, spanyol vagy olasz egyikén vaciláltam) de most úgy érzem, hogy eljött az ideje annak, hogy valami különlegessel folytassam a sort.


Vannak fenntartásaim, hiszen teljesen más a héber, mint az európai nyelvek, másrészt félek, hogy már nincs több agykapacitásom, beteltem a három nyelvvel. Már 25 éves vagyok, nem fog úgy az agyam, mint az egyetemen.


Mik a fő kihívások? pl kiejtés, ragozás, írás-olvasás szabályok, szókincs, igeidők


próbáltam tájékozódni, de messze kevesebb info elérhető, mint az európai nyelvekkel kapcsolatban.


előre is köszönöm a válaszokat



2022. febr. 18. 02:44
 1/9 anonim ***** válasza:
47%
Hát én inkább a három nyelvet gyakorolnám és fejleszteném tárgyalási szintre, amilyen területen akarsz dolgozni oda szakszavakat tanulnék stb. Vagy plusz gazdasági vagy műszaki ismereteket tanulnék ami a munkához kellhet.
2022. febr. 18. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez már megvan, emiatt jöhetett szóba a negyedik.
2022. febr. 18. 06:04
 3/9 anonim ***** válasza:
16%
A héber köztudottan dögnehéz nyelv, és Izraelen (valamint rabbikon, teológusokon) kívül gyakorlatilag senki nem beszéli, még a zsidók sem. S Izraelben gyakorlatilag minden műveltebb ember kiválóan beszél angolul. Úgyhogy szerintem praktikus szempontból gyakorlatilag fölösleges egy magyarországi embernek héberül tanulni, kivéve talán annak, aki vallással, politikával vagy közel-keleti történelemmel akar foglalkozni. Ha van időd és energiád, szerintem másra fordítsd. A felsorolt nyelvek mellett egy újlatin nyelv (pl. spanyol, francia, olasz) sokkal inkább igazolható választás. A spanyol különösen, hiszen az egy valódi világnyelv.
2022. febr. 18. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%

Az ivrit (modern héber) egyáltalán nem “dögnehéz” nyelv, inkább nagyon könnyű. Kb az olasszal egy szinten van nehézségben, azaz a legkönnyebb nyelvek közé tartozik. A bibliai héber valóban nehezebb, de “dögnehéznek” még azt sem nevezném.


Az ivritnek valóban nincs sok értelme, ha nem vagy zsidó és nem akarsz Izráelbe vándorolni.


A spanyol nem “valódi világnyelv”, csak sokan beszélik olyan országokban, ahova úgysem akarsz menni. Ahova meg akarsz menni, ott mindenki beszél angolul. Teljesen felesleges nyelv ez is, akkor már az ivritnek több értelme van. Soha életemben nem láttam még magyar embert, aki bárhol, bármikor hasznát vette volna a spanyolnak, kivéve amikor éppen Spanyolországban volt turista, esetleg kint dolgozott, de miért akarnál ott dolgozni? Mindenki menekül a spanyol ajkú országokból, kivéve Barcelonából ahol mindenki angolul beszél a multis munkahelyeken.


Az olasz ugyanez a kategória, nagyon szép és nagyon könnyű nyelv, de semmi gyakorlati haszna nincs, ha éppen nem vagy Olaszországban. Csak esztétikai szempontból érdemes tanulni.


Nagyon kevés ember van, aki kettőnél több idegen nyelven meg tud tanulni ÉS azokat szinten tudja tartani huzamosab ideig. Ha mégis ilyen lennél, akkor inkább kínaiul, japánul vagy arabul tanulj meg, ezeknek gyakorlati haszna is lehet.

2022. febr. 18. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%

#4: Azért a héber nyelv nehézségéről nem mindenki értene veled egyet. Az alábbi web oldal a hébert a 12 legnehezebben tanulható nyelv közé sorolja, rögtön a mandarin, a vietnámi, a japán, az arab, és a koreai után a hatodik helyen:


[link]


A spanyolról pedig annyit, hogy Dél-Amerika és Közép-Amerika elsődleges nyelve. Több, mint félmilliárd ember beszéli a világon, ami nagyjából négyszer annyi, mint az oroszul, kétszer annyi, mint a franciául, és hatvanszor annyi, mint a héberül beszélők száma.

2022. febr. 18. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5. Ez a dilettáns cikk már alapból keveri a bibliai és modern hébert, ezért gyakorlatilag hülyeséget beszél. A bibliai héberre valóban igaz, hogy az igeragozás kicsit összetett (azért nem éri el az ógörög szintjét), de a modern héber nagyon könnyű nyelv.


A nyelvi nehézség besorolások általában nagyon rosszak, és csak egy adott nyelv (pl. angol) felől közelítve érvényesek. Vagy úgy sem. Pl. ez a besorolás is hülyeségeket beszél, amikor a franciát a legkönnyebb nyelvek közé sorolja, az olasszal egy szinten: [link]


(De még ez sem helyezi a hébert csak pl. a szlovák és orosz mellé.)


A spanyol: erre mondtam azt, hogy valóban sokan beszélik, olyan országokban, ahova az emberek 99.99%-a nem jut el soha, vagy ha el is jut, 1-1 hétre maximum körülnézni Madridba, de akkor is bőven sok az angol tudás. Az elképzelhető, hogy valakit kifejezetten a spanyol kultúra érdekel, és szeretne spanyol filmeket nézni és könyveket olvasni, de most nem erről az esetről beszélek. (Ilyen esetben természetesen van értelme katalánul vagy izlandiul is megtanulni, de akkor már héberül is.) Minden egyéb esetben a spanyol nyelv gyakorlati haszna 0.


Kulturálisan és gazdasági értelemben is sokkal több értelme van akkor már héberül megtanulni, mivel az izraeli cégek nagyon aktívak Európában (én is folyamatosan üzletelek velük), azt meg nem kell hangsúlyoznom, hogy a Szentföld milyen sokat jelent legalábbis az ország keresztény és zsidó részének.

2022. febr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom milyen érzés 3 nyelvet tudni, de ha valakinek ez sikerült ráadásul emelt szinten akkor szerintem nyelvi akadálya vagyis nem hinném, hogy a héber nehéz lenne ezek után. Természetesen a tanulási idő nem rövid lesz, de szép is lenne bármilyen nyelvet emelt szinten 2 hét alatt megtanulni. Szerintem lesz erőd végig vinni csak szánj rá időt és ne add fel.
2022. febr. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, azt elfelejtettem mondani, hogy a negyedik nyelvet is gazdasági a lehetőségek miatt kezdeném el kizárólag, sajnos vagy nem sajnos nincs egyetlen szentföldi felmenőm sem. Csináltam gén tesztet is, hátha, de nem. 30% magyar 40% keleti szláv 10% franca és 20% germán vagyok.
2022. febr. 18. 18:40
 9/9 A kérdező kommentje:
A gazdasági *
2022. febr. 18. 18:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!