Ha valaki nem tud letenni egy középfokú nyelvvizsgát, attól még lehet nagyon nagy tudású okos diplomás szakember tehát valahol jogos a nyelvvizsga amnesztia?
Szerintem ez inkább motivációs kérdés nála, de egyébként simán lehet, hogy a beszélt nyelvvel problémái vannak például.
Bár én hasonlóan vagyok a jogsival, 3, lassan 4 diplomám és két nyelvvizsgám van, jó vagyok több sportban és hangszeren, de képtelen vagyok nem életveszélyesen vezetni és nem teljesen kikészülni közben. Megmondom őszintén, nem is szeretnék kormány mögé ülni, számomra rettenetesen kényelmetlen és fárasztó (voltam oktatáson, abbahagytam, mert nem éreztem úgy, hogy ha meg is szerezném a jogsit, valaha vezetnék forgalomban).
Egyrészről ez az amnesztia véleményem szerint az oktatás csődje. Ha tömegesen vannak olyan emberek, akiket érint a probléma, akkor el kellene gondolkodni, hogy mi is folyik tulajdonképpen idegen nyelv oktatás címszó alatt. Aki egyetemre ment, az minimum 8-12 éven át tanult valamilyen idegen nyelvet. Hogy fordulhat az elő, hogy 8-12 év alatt egy B2es szintre nem sikerült eljutnia?
Másrészről: nem vonom kétségbe, hogy van ilyen ismerősöd, pontosan olyan gyakorisággal, mint az a bizonyos 90 éves nagypapa, aki egész életében decivel indította a napot és szívta a mezítlábas cigit, mégis kicsattan az egészségtől. Azért a le nem nyelvvizsgázók többsége messze nem ez a kategória, sőt. Más kérdés, hogy nekem valahol az is felfoghatatlan, hogy egy ekkora agy, mint akit te is leírtál, miért nem tud a mai követelményeknek megfelelően egy középfokú nyelvvizsgát lerakni, amikor tényleg azért nem egy akkora megugorhatatlan akadály, ráadásul programozóként jogosan merül fel bennem ,hogy mégis csak kell tudnia valamennyire angolul.
Harmadrészről - és ezzel a résszel nem leszek népszerű. Véleményem szerint jóval többen járnak egyetemre, mint ahány embernek valójában kellene. Eléggé elinflálódott a "diplomás" szó is, pontosan az ilyen embereknek köszönhetően. Amikor kettes, hármas érettségikkel már felvétel nyerhető, majd a 3 éves képzésen 5-8 (de tudok 10 évnyi) fingfestést követően az ember után hozzávágják a diplomáját, mert most már ugye nyelvvizsgát sem kell letennie, az azért nagyon nagy baj. Ezeknek az embereknek nem biztos, hogy való az egyetem (mert hogy nem való mindenkinek). Nagyon szeretnék látni egy reprezentatív statisztikát arról, hogy vajon mely szakok, mely egyetemek hallgató érintettek leginkább ezzel a problémával és ehhez képest utána hányan tudtak a végzettségüknek megfelelően elhelyezkedni.
Egy programozó matematikus nyilván megtanult sikeresen egy vagy több programozási nyelvet. Sőt, bírnia kell magasfokú logikai és absztrakciós képességgel is. Egy beszélt nyelvhez is épp ezekre van szükség, hiszen jórészt ugyanazt az agyterületet használják. Szóval kétlem, hogy az illetőnek tanulási, nyelvtanulási nehézségei lennének. Inkább a ráfordított energia hiányozhat vagy a motiváció vagy a kitartás.
Ráadásul, az informatika tipikusan az a terület, ahol angoltudás nélkül félember vagy. Vagy inkább csak negyed.
Egy informatikus, aki nem tud angolul? Ez ugye csak vicc?!?
Könyörgöm, mire valami megjelenik magyarul, addigra el is jár felette az idő. Ez nem az a szakma, ahol évekig, évtizedekig megélsz az egyszer megtanultakból. Itt folyamatosan tanulni kell, de ehhez a legritkább esetben áll csak rendelkezésre magyar nyelvű anyag.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!