Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan érdemes szavakat...

Honnan érdemes szavakat tanulni angol gazdasági felésőfokú nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés

Az OECONOM (Corvinus-os) angol nyelvű gazdasági felsőfokú nyelvvizsgát szeretném augusztusban letenni, de fogalmam sincs, hogy hogyan kezdjek rá tanulni, ezért arra gondoltam, hogy elkezdek gazdasági szavakat tanulni, viszont ezt se tudom, hogy honnan érdemes, eddig ezt találtam: [link]

Érdemes ezt/ezen kívül máshonnan szavakat tanulni?



2021. dec. 19. 10:18
 1/3 anonim ***** válasza:
nekem üzleti angolt kéne csinálnom, azt sem tudom, miből tanuljak rá.
2021. dec. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Gazdasági szakon honnan lehet tudni, hogy melyiken milyen szaknyelvi vizsga kell?

Gazdasági, üzleti, kereskedelmi, pénzügyi, stb...?

Meg van határozva, hogy X szakhoz X szaknyelvi kell?

2021. dec. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vannak gazdasági nyelvvizsga könyvek, amelyekből a Corvinuson tanítanak angolt, vedd meg azokat. Kezdetnek elegek akár a B2 szintűek is, onnan meg tudod tanulni az alapvetően szükséges szókincset. A tesztesben van szószedet is, de érdemes nem a szavakat magolni, hanem feladatokon keresztül vagy valamilyen szövegkörnyezetben megtanulni.


-Smart in Business Tests - Tesztkönyv a Középfokú Angol Gazdasági Nyelvvizsga írásbeli részéhez

-Topic by Topic (szóbeli B2)

-Promt by Prompt (szóbeli C1)


De ha jól tudom van még sok más kimondottan Corvinusos nyelvvizsgához készült könyv, ezeknek érdemes a feladatait átnézni és a felmerülő szavakat megtanulni.

2022. jan. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!