Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » BME nyelvvizsga. Érdemes...

BME nyelvvizsga. Érdemes komplexre menni?

Figyelt kérdés

Októberben szeretnék vizsgázni angolból. Nem tudom érdemes-e komplexre menni. Nem nagyon értem az értékelést a honlapjukon.


"Komplex vizsga esetén is kiállítható bizonyítvány részvizsgánként (szóbeli ill. írásbeli típusú bizonyítvány) abban az esetben, ha összteljesítményed a négy készségen ugyan nem éri el a 60%-ot, de az egyik részvizsgán igen."


Ez mit takar? Szóbelin akkor nem számít, hogy külön meglegyen a 40% a beszédkészségnél és külön a beszédértésnél, hanem a kettőnek összesen kell 60%-nak lennie?


Bocsi a buta kérdésért. Olvastam nemrég ezt a mondatot itt egy másik kérdésben, és engem is érdekelne.



2021. aug. 27. 17:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A nyelvvizsga alapvetően 2 nagy részből áll írásbeli és szóbeli. A hallás és beszéd szóbelihez tartozik minden más az írásbelihez. Ez úgy működik hogy minden vizsgarészen (hallás, beszéd, írás, szöveg, nyelvtan vagy ahány része van a nyelvvizsgának külön), el kell érni a 40% külön-külön. A két nagy rész összesített eredményének (átlag) 60% kell elérnie mindimum pl: írásbeli: 50% szóbeli: 70% 50+70=120% --> 60% De lehet olyan is hogy szóban mondjuk 65% érsz el írásban pedig csak 45%, így sajnos komplex nyelvvizsgád nem lehet, viszont a szóbelin sikerült elérned a 60% és ezért részvizsgát kapsz --> meg lesz a szóbeli nyelvvizsgád de az írásbeli nem. Ilyenkor persze újra kell csinálni az írásbelit vagy akár az egészet. Ha valahol nem éred el a 40% pl írásbeli szöveg 38% levél 80% nyelvtan: 80% akkor is sajnos buktad mert minden részegyégben a minimumot el kell érni (hiába vagy jóval 60% felett összesítve átlagolva).
2021. aug. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hú nagyon köszönöm!! Ha nem gond, akkor ezt megmutatom egy ismerősömnek is. Ment a zöld!


Akkor összességében így a szóbelin 60%-ot kell elérni, hogy kiadják részvizsgaként? Tehát nem 40% beszédértés és 40% beszédkészség?

2021. aug. 27. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen ha csak mindkettő főrészben 40-40% százalékot érsz el (szóbeli+írásbeli) akkor buktad mindkettőt. A 40% az alap az mindenképp el kell érned mindenből de összességében 60% kell lenned.
2021. aug. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Nekem a hallásértés nem nagyon megy. Ezért érdeklődök, hogy így akkor komplexben a szóbeli könnyebben megvan-e.
2021. aug. 27. 19:04
 5/6 anonim ***** válasza:
72%
Hát a hallásértésben is el kell érned a 40% hogy esélyed legyen a nyelvvizsgára. Komplexen biztosan könnyebb de a minimumot el kell érni mindenütt.
2021. aug. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! :)
2021. aug. 27. 19:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!