Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik típusú nyelvvizsgára...

Melyik típusú nyelvvizsgára menjek, ha csak a papír megszerzése a cél? Melyik a legkönnyebb? Angol középfokú komplexről lenne szó.

Figyelt kérdés
Akár külön is lehetne az írásbeli és a szóbeli. Nem ragaszkodom ahhoz, hogy ugyanott vizsgázzak.
2021. júl. 17. 22:29
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Szótárhasználat megengedett legyen.
2021. júl. 17. 22:45
 2/11 anonim ***** válasza:
22%
Emelt érettségire. Komolyan.
2021. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Miért? Jobb, mint a nyelvvizsga?
2021. júl. 17. 22:57
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Én ott még nem láttam embert, akinek nem lett meg elsőre vele a kfok, míg a nyelvvizsgát elég sokan ismétlik
2021. júl. 18. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Ne. Szerintem nehezebb az emelt érettségi. Nekem 60%-os lett, azaz épphogy meglett a nyelvvizsga, úgy, hogy azelőtt 2 hónappal simán átmentem a B2-n.

De persze kinek mi. Attól is függ, hogy hogyan tanultál. Érdemes a tanárodat kérdezni.

2021. júl. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én az angol írásbelimet a Dexamnál csináltam és szerintem nagyon könnyű volt. Volt talán 3 szövegértés meg két levélírás. A szóbelit már nem vállaltam ott be mert egy másik vizsgázóval kellett volna beszélgetni én meg úgy voltam vele, hogy akkor inkább már beszélek a vizsgáztatóval így origora mentem. Ott a szóbeli könnyű volt de az írásbelit a fordítás miatt nem akartam.

Aztán franciából mind szóbeli mind írásbeli BME. Tudom nem a franciát kérdezted, de ennek a nyelvvizsgának is olyan a felépítése mint a Dexamnak. Van vagy 3 szöveg az olvasáskészséghez és 2 levélírás+a szóbeli is elég laza volt nekem. Itt az írásbelin végig lehetett szótárazni de a Dexamnál csak a levélnél ha jól emlékszem.

2021. júl. 18. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Ment a zöld mindenkinek!
2021. júl. 18. 13:37
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha ragaszkodsz a szótárhasználathoz, akkor pedig az ITK (Origo) lesz a megoldás...

Próbáld meg a Dexam-et; a levélhez, fogalmazáshoz használhatsz szótárt, a szövegértés pedig pont olyan, mint az érettségi "Reading" feladatsor. Igaz, hogy nem használhatsz szótárt, de teljeesíthető kis odafigyeléssel és józan ésszel. Szóbeli pedig maradhat az Origo.

Előttem is javasolták már ezt a felállást.

2021. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
iTolc-ot csináltam, nekem is a papír volt a fontos. Szerintem sokkal könnyebb volt, mint az emelt érettségi feladatok. Online nyelvvizsga és online szótárt tudsz használni végig.
2021. júl. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9

Igen, én is azt hallottam, hogy az iTolc a vicc kategóriába tartozik.

2021. júl. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!