Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Túl sok egyszerre 3 nyelv?

Túl sok egyszerre 3 nyelv?

Figyelt kérdés
A suliban tanulok angolt és németet de kezdő fokon.Ezeken kívül most el szeretnék menni magántanárhoz olaszt tanulni.(magas elvárású suliba járok)15/L
2010. szept. 5. 17:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Egyszerre 3 nyelvet tanulni alapszintről hülyeség. Én felvidéki vagyok, szlovákot már oviban is "tanultunk" (állatok nevei meg hasonlók) Angolt alapiskola első osztályától, de pontosabban csak jártunk angolórára, mert nem tanultunk rá semmit, valami ránkragadt, valami nem. Igazából angolt normálisan csak 5-től tanulunk. 7-ben kötelezően el kellett járni az angolosoknak német, a németeseknek pedig angolórára hetente egyszer, ott két év alatt annyit tanultam meg, hogy meg tudom mondani a nevemet németül, meg hogy hol lakok :D (egy idő után már mást se csináltunk, csak szerencsekereket játszottunk, ahol németül kellett mondani, hogy pl. B mint Béla :D) Gimiben pedig elkezdtem franciát tanulni. úgyhogy momentál 3 nyelvet tanulok :) DE! Nem egyszerre kezdtem el őket, hiszen szlovákból már középszint környékén vagyok, angolból még középszint alatt picivel, franciából pedig kezdő vagyok. Úgyhogy ha rám hallgatsz, legalább 1-2 évet várj a 3. nyelvvel, utána már látni fogod, hogy hogyan bírod :)
2010. szept. 6. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
igazából népetből haladó csoportba kerültem volna csak kevés volt a haladó és így mindebki kezdő lett.
2010. szept. 8. 20:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!