Két nyelven szeretnék tanulni az egyetemen, az egyiket alap szakon a másikat minorban. Nagyon nehéz a két nyelvet egyszerre tanulni? Inkább válasszak a második nyelv helyett egy másik tárgyat?
Ha nyelvi alapszakra jelentkeztel, akkor biztos jo a nyelverzeked, szerintem nem veszes belevagni, foleg, hogy ket nyelv az utosebb, mint egy nyelv meg valami mas. De attol is fugg, hogy tanarkepzest tervezel-e, illetve, hogy mindket nyelvet most kezdened nullarol, vagy legalabb az egyikhez van-e mar alapod.
En belevagnek, az biztos.
Sziasztok!
Ez engem is nagyon érdekelne. Én úgy gondoltam, hogy orosz-finn vagy orosz-norvég vagy orosz-svéd szakra szeretnék menni. Bár a minorok közül még nem sikerült választani, de ez a 3 szimpi.
Kedves 15:31-es! És a "sz@art is kihajtják belőletek" kifejezés pontosabban mit takar? Ennyire durva lenne? Mik a leghúzósabb tárgyak?
Ez a kifejezés azt takarja, hogy a nyelvszak egy kőkemény valami. az még hagyján, hogy az adott nyelven kell írni, olvasni és egyáltalán felfogni/felismerni a dolgokat, azaz mindent az adott nyelven oktatnak és neked is az adott nyelven kell beszámolni, zh-t írni, vizsgázni. van a nyelvszaknak egy k.rvakemény elméleti síkja, ami a nyelvészet/nyelvtudomány. csupa olyan dologgal találkozol ezen belül, amit még magyarul is alig fogsz fel, csak lesel hogy ok, de mi van??? baromi elvont dolgok ezek, ha nincsen jó problémamegoldó, logikai, absztraháló képességed, akkor vért fogsz izzadni, mert magolni kényszerülsz, a nyelvészetet meg nem lehet magolni, hanem meg kell érteni, rá kell érezni az ok-okozatokra. sokan emiatt hagyják ott, mert ez nem megy nekik. tehát önmagában a tárgyak szopatósak, de ha ehhez még jön egy igazi szivatógép fanatikus őrült tanár, akkor fel kell kötni a felkötnivalót. a nyelvészetbe rengeteg minden tartozik, tulajdonképpen a nyelvi szinteket boncolgatjátok majd, minden egyes apró biszbasz elemét alaposan kivesézve. csak pár a sok közül: fonetika, fonológia, szintaxis (mondattan), morfológia, lexikológia...stb
a szak irodalmi része egyszerűbb, ott korszakokra bontva fogjátok vizsgálni az adott nyelvű, nemzetiségű írók/költők műveit. de ott sem lehet mindig rizsázni, mert sok tanár elvárása, hogy az ő meglátásait kövesd egy-egy korszakának vagy író életművének értékelését illetően. dióhéjban ennyi.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!