Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan mondják németül a...

Hogyan mondják németül a helyhatározókat?

Figyelt kérdés
Amire kiváncsi vok: alul, alatt, alá, alulról, lent, lentről, lefelé, fölé, fölött, fentről, fent,felfelé, át-kersztül, ide, oda, itt, ott, innen, onnan, túloldalt. Nagyon kéne házinak kaptam.
2010. szept. 4. 11:29
 1/6 anonim ***** válasza:

unten, unter, unten, unten, unten, unten, unten, vorbei, vorbei, oben, oben, oben, vorbei, vorbei hier, dort, hier, dort, weg, weg, die andere Seite


google fordítóba beírtam,gyorsabb volt,mig te feltetted a kérdést

2010. szept. 4. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
látszik, hogy a Google fércműve amit írtál :D
2010. szept. 4. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
azért biztod nem mondják mindenre, h unten. Hallottam iyleneket h drüber, drinn szerintem ezek lehetnek csak nem tudom melyik mit jelent.
2010. szept. 4. 21:00
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia. Hát házinak már "késő" a válaszom, de tanulás szempontjából nem késő - még később is találkozhatsz vele. :)

alul - unten vagy darunten, ennek a rövidített változata a drunten vagy pl. darüber - drüber, darinnen - drinnen.

alulról - von unten vagy unterher

alá/alatt - unter. Itt viszont az a lényeg, hogy a hol? vagy a hová? kérdésre válaszolsz. A hol? kérdésre a névelőt részes esetbe kell tenned, a hová? kérdés után pedig tárgyesetbe.

pl: az asztal alá - unter DEN Tisch - hová?

az asztal alatt - unter DEM Tisch - hol?

lefelé - nach unten

fölé/fölött - ugyanaz a helyzet, mint az alá/alatt esetében

fentről - von oben

fent - oben

felfelé - nach oben

ide - hierhin

oda - dahin, dorthin

itt - hier

ott - dort

innen - hierher

onnan - dorther.

2010. szept. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Pont erre volt szükségem, csak azt nem értettem az iskolában miért nem mondják el így! Még egyszer kösz!
2010. szept. 27. 23:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen! Használd egészséggel. :)
2010. szept. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!