Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Németből melyik nyelvvizsgát...

Németből melyik nyelvvizsgát ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Az az igazság,hogy ennyi választ el a diplomámtól.De még egyet sem mertem megpróbálni,mert valahogy az idegennyelv eddig nem volt az erősségem.Jó lenne még ebben a tanévben megcsinálni,hogy nyáron magamhoz vehessem a diplomámat.Ti melyiket ajánlanátok?(sajnos pont a nyelvtan nem az erősségem,beszélni jobban szeretek)
2010. szept. 1. 21:16
 1/10 anonim válasza:
én az ÖSD-t csináltam meg:) a tanárom azt modnta, hogy az a legkönnyebb és azt jól meglehet tanulni:) igaza volt.. az osztályból elmentünk 13an és mindenkinek sikerült, pedig csak 16 évesek vagyunk. Szerintem te is arra menj:)
2010. szept. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Mivel nem írtad hol élsz, így csak azt tudom javasolni, menj fel a www.nyak.hu oldalra, ott pedig keresd meg a hozzád legközelebb letehető vizsgákat és vizsgarendszereket. Csinál a lehetséges tesztekből 1-1 példát és amelyik a legjobban sikerült vagy amelyiken úgy érzed menne, arra jelentkezz. Keress fel egy tanárt vagy tanfolyamot esetleg ha magadtól vágsz bele, akkor a vizsgák honlapján általában lehet könyvet és gyakorló feladatsorokat rendelni, ezeket szerezd be és mehet a buli :)

Fontos szempont a fordítás. Ha úgy érzed menne és nem parázol tőle, válaszd a kétnyelvű vizsgákat. Ezek magyar székhelyű vizsgarendszerek és valamivel olcsóbbak.

Az egynyelvűek általában külföldi székhelyűek, drágábbak, de nemzetközi bizit is adnak (tehát 2 papírod lesz róla)

A követelmény elvileg ugyanaz..


Ha megírod hol élsz vagy hol szeretnél vizsgázni, szívesen segítek megtalálni a megfelelőt!

Dóri

2010. szept. 2. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy mivel inkább a szóbeli az erősséged és nem a nyelvtan, inkább az egynyelvűt javaslom, ott ugyanis nincs külön labor rész, nem kérdeznek rá a nyelvtani kivételekre és hasonlók.. Persze tudni kell, de nem erre épül a vizsga.

Szóbeli mindenütt van, a magnóval együtt. Ezek gyorsan és általában gond nélkül lezajlanak.

Goethe (német), ÖSD (osztrák), TELC (német), ECL (magyar, a PTE vizsgája), Euro (magyar) ők egynyelvűek.

Javaslom tölts le 1-1 mintát és oldd meg őket, abból látod majd a feladattípusokat. Érdemes megnézni a szóbeli témaköröket is, hasonlóak és mindennapi témák vannak.

Amiket eddig hallottam többek között itt a fórumon is: Goethe nehéz, de elismert, ÖSD korrekt és vizsgázóbarát, elismert, TELC lehúzós, de nem vészes, ECL korrekt, de nehéz a magnó, a gyakorlati tudás számít, Euro is korrekt.

Írj bátran :)

D.

2010. szept. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Igazából bajai vagyok,de gond nélkül eljutok kecskemét-szekszárd-pécsre :)


Eddig az Ösd a legszimpatikusabb és a Telc.Viszont,ha jól tudom a telcet nem lehet szétbontani.Vagy már a többit sem lehet?

2010. szept. 2. 10:26
 5/10 anonim válasza:

szerintem Telcre menj.

Mert ha a nyelvtan nem is sikerül olyan jól a szövegértéssel és a levéllel is feltudod húzni.

az egész telc nyelvvizsga tesztszerű, sokszor még a szerencse is segíthet:D

a szóbeli meg nagyon könnyű.

2010. szept. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, a Telc vizsgát egyben tudod csak letenni és minden alkalommal teljes összeget kell befizetned.

Én az ÖSD-t vagy a Geothe vizsgát választanám a helyedben.

Baján lehet TELC vizsgát tenni, próbáld meg, nem nehéz az sem, az ECL is korrekt.


Baja

* ECL (III. Béla Gimnázium)

* TELC (MNÁMK, EJF, TIT)

* Origo = Rigó utcai /2nyelvű/ (EJF, MNÁMK)


Kalocsa

* Pannon /2nyelvű/ (TPF)


Szekszárd

* ECL

* TársalKODÓ

* TELC


Bonyhád

* Euro (PSEG)


Kecskemét

* BME

* ECL

* Euro

* Geothe

* Origo

* TársalKODÓ

* TELC

* Pannon


Kiskőrös

* TELC


Kiskunhalas

* BME

* ECL

* Origo


Pécs

* BME

* ECL

* Euro

* Geothe

* Origo

* ÖSD

* TársalKODÓ

* TELC


Szeged

* BME

* ECL

* Euro

* Geothe

* Origo

* ÖSD

* TársalKODÓ

* TELC


Remélem tudtam segíteni! :)

Üdv.: D.

2010. szept. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia! Végül mire jutottál? :)

D.

2011. jan. 31. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
és mi a véleményetek az origo nyelvvizsgáról? fevitelinél jár rá a plusz pont?
2011. febr. 1. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

senki nem írta a legkönnyebbet:)

Theolingua! Lelkészeknek és papoknak hozták létre, mivel többségüknek nem erőssége a nyelvtudás:))

Akkreditált is.

2011. febr. 1. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Elhangzott a theolingua is... Én az origot tudom ajánlani. Egykor hallva a theolingua jó hírét, kipróbáltam, de az is biztos, hogy erre soha többet nem megyek, bármilyen nyelvre is adom valamikor is a fejem. 15-en vizsgáztunk, ebből 4-nek lett 60% feletti az eredménye, 3-nak 40% alatti (többek között nekem is), a maradék pedig próbálkozhatott a magnóval feljavítani az eredményét. Teljesen elkeseredtem, főleg úgy, hogy a kiadott szókészletet is megtanultam. Magamra vettem, hogy biztos ilyen rossz lehetek a nyelvből. Aztán e vizsgára két héttel (párhuzamosan két nyelvvizsga jelentkezésem volt leadva) az origo-n bőven a minimum 60% felett teljesítettem. Nem gondolnám, hogy azért, mert az eltelt két hét alatt nagyobb nyelvtudásra tettem volna szert. Lényeg a lényeg: szerintem az origo a legjobb, legalábbis annak, aki csak a belföldi, iskolában szerzett nyelvtudással akar nyelvvizsgázni.
2013. máj. 22. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!