Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mennyi idő alatt jutottál el...

Mennyi idő alatt jutottál el a mostani nyelvtudásod szintjére? Mennyit foglalkoztál vele napi/heti szinten?

Figyelt kérdés

Milyen szinten vagy?


Igazából azért kérdezem, mert kiváncsi vagyok, h a napi 2 órás tanulással fél éven belül tudok-e középfokú vizsgát tenni. Most sztem haladó szinten vagyok a jó néhány megoldott teszt eredményéből következtetve.


2010. aug. 31. 10:20
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 1 hét múlva kezdem a haladó tanfolyamot egy suliban. ez után meg akarok csinálni egy nyelvvizsga felkészítő tanfolyamot, utána remélem már sikerül a nyelvvizsga.

szerintem fél év alatt neked is sikerülhet! csak azokat a feladatokat gyakorold be jól, amik a választott nyelvvizsga típushoz tartoznak. és persze szókincset kell növelni a szóbeli miatt.

ajánlom, hogy olvass idegen nyelvű könyvet.

én amúgy németes vagyok, te?

2010. aug. 31. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
elméletileg németet 12 évig, angolt pedig 4 évig tanultam, de bemutatkozni se tudnék egyiken se. szép mi? szuper oktatási rendszer. igaz szartam is rá mindig, csak a reál tantárgyak érdekeltek.
2010. aug. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Igaza van az előttem szólónak, hogy csodás az oktatási rendszer, mert én is több mint 10 éve tanulok angolul és még csak most voltam középfokúzni a BME-n.

Magamtól készültem ráadásul, ami elég nehéz ha az ember nem tudja előre mire számíthat. Én most a nyáron dolgoztam egy cégnél, ahol sok volt a külföldi,tehát rá voltam kényszerítve az angolra, de igazság szerint ez segített a legtöbbet, hogy meg merjek szólalni stb, és persze jó volt hogy használtam a nyelvet. Ám emellett rájöttem, hogy mennyire nem azt tanítják,amit kellene. Tudunk bonyolult nyelvtani szerkezeteket, de totál alapvető dolgon gondolkodunk,hogy hogy a fenébe is kell mondani...

Szerintem ha eleget foglalkozol a nyelvvel és van érzéket hozzá, ezért ugye gyorsan is tudsz tanulni, mindenképpen menni fog! :)

Sok sikert hozzá, és ha kérdésed van esetleg, hogy mi volt pontosan a nyelvvizsgán, szívesen válaszolok!

2010. aug. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez nyelvtől is függ.

Én németül beszélek felső fokon. Ezt 5 év alatt hoztam össze, heti 5 német óránk volt, sima gimnziumban. És így is bőven meglett. Szerintem abszolút nem nehéz. Mondjuk nekem egy nagyon-nagyon jó tanárom volt.

Napi 2 órával sztem simán fel lehet készülni egy középfokúra. De ezt persze embere válogatja. Én pl. nyelvi beállítottságú vagyok, szóval én viszonylag könnyen tanulok nyelvet.

Oroszul 1,5 évig tanultam heti 2 órában és meglett a középfok.

Szóval lazán sikerülhet!

Sok sikert!

2010. szept. 2. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha haladó szinten vagy valóban akkor fél év alatt napi 2 tényleges két órvál eljuthatsz simán a középfokúig. De a szóbeli részről se feledkezz meg.


Én fél év alatt napi 3-4 óra tanulással jutottam el alapszintről középfokra. Elsőre átmentem:) De most megint nem tudnék sajnos megszólalni:(


L/18

2010. szept. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én 1 éve tanulok japánt, heti kétszer 45 percben, és most járok a középhaladó szinten :)
2010. szept. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!