Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Ezekhez a SpeedLearning és...

Ezekhez a SpeedLearning és hasonló sokat ígérő nyelviskolákhoz érdemes menni?

Figyelt kérdés

[link]

Nem csak ez az egy iskola kínál ilyen gyors előrelépést, rövid idő alatt. Igaz lehet ez? Volt már valaki ilyenen?


2010. aug. 28. 20:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Nincsen konkrét tapasztalatom, de nyelvtanárként azt mondom, hogy 100%, hogy kudarcra van ítélve a módszer.

Tegyük fel, hogy elmondják neked "alfa" állapotban a szavakat és a nyelvtant, tegyük fel, hogy meg is marad benned (bár én ebben sem hiszek!), akkor még mindig ott van a beszédkézség, amit nem fogsz 40 óra alatt felturbózni.

Valamint az írással is komoly gondjaid lesznek, mind a szavak szintjén (helyesírás), mind a hosszabb szövegek szintjén (fogalmazás, tagolás, kohézió, koherencia, szóhasználat.)

Sajnos az utóbbi 1-2 évtizedben virágkorukat élik a hatalmas átverések a nyelvoktatás terén. Az "új módszerek" kidolgozói tudják, hogy tanulni senki sem szeret, ellenben mindenki gyors eredményre vágyik, így ezt is harsogják a marketingjükben is.


Csak hogy legyen viszonyítási alapod:

Egy alapfokú nyelvvizsgához cirka 200 órát kell venned egy nyelvsuliban, ami kb 200 óra otthoni tanulást is igényel, ha tartani akarod a tempót. Ez 400 óra, ők ehelyett ajánlanak 40-et.


Vicces!

2010. aug. 28. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Ez ugyanaz, mint a fogyókúra: ezzel a tablettával egy hét alatt éhezés nélkül lefogysz hét kilót.

A honlapjuk elég tanulságos: garanciáról beszélnek minden konkrétum nélkül, egy helyen ezrekre, más helyen százakra hivatkoznak, galéria rovat van, de tartalma nincs, blog úgyszintén, vélemények: 1, az is még út közben. A csapatban összesen egy tanárt neveztek meg - szerintem nincs valamirevaló tanár, aki erre a nyilvánvaló képtelenségre a nevét adná. Ugyanaz, mint a fogyókúra: ha feltalálták volna a csodamódszert, már mindenki karcsú és öt nyelven beszélő lenne. Szerintem egy év múlva ezek már nem lesznek sehol - érdemes lenne visszanézni.

2010. aug. 29. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Akkor lehet, hogy mégse fizetek be rá.
2010. aug. 29. 10:44
 4/27 anonim válasza:
0%
én pl sok olyat ismerek akik oda jártak vagy éppen járnak és nagyon működik nekik... nem értem miért kell lefikázni azt ami ma még furcsának tűnik!! ma még furcsa de lehet 10 év múlva ez lesz a normális!! azt mondom mindenkinek,hogy próbálja ki és azután mondjon véleményt!!
2010. nov. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Tényleg nagyon működik nekik? Ennek igazán örülök, mert nekem is nagyon tetszett, de persze előre tudtam, hogy a maradi elmének nem tetszene.
2010. nov. 12. 18:00
 6/27 anonim válasza:
0%
persze,hogy nem tetszik pl az angoltanároknak,hiszen ebből élnek,de nekik is tudomásul kell venniük,hogy ez a terület is fejlődik mint minden más az életben!
2010. nov. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

A te pénzed, ha befizetsz, de majd írjál vissza három hónap múlva, mikor már nulláról indulva letetted a középfokú nyelvvizsgát. Az emberek szeretnek hinni a csodákban, mert nem jár munkával. Négyezer szó és bonyolult szövegek megértése három hónap alatt! Hiszem, ha látom, az internet mindent elbír. Számolj be privátban nekem is meg a másik nyelvtanárnak is, alig várjuk. Lehet már rögtön angolul írni.

a maradi, ámde okos elme, aki nem átallt éveket tanulni két felsőfokú nyelvtudásáért és aki nem érti, vajon a többiek miért nem hasznosították még ezt a "kiváló" módszert

2010. nov. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim válasza:
0%
én is "kiseggeltem" 2 nyelvet de mivel sok olyat ismerek akiknek ez a módszer működött ezért elfogadom,hogy lehet így is tanulni nem csak a hagyományos módon!! nem értem a felháborodásod,csak azért mert nem ez a "normális" még lehet jó! ha megnézel pár cikket az agy kapacitásáról számodra is ki fog derülni,hogy nem használjuk ki az agyunknak csak kis részét,ez a módszer pont ebben segít. hidd el én nem vitatkozni akarok csak egyszerűen azt mondom,hogy ami működik azt el kell fogadni. további szép napot!! :)
2010. nov. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
Ez az agyunknak csak a 3%-át használjuk című duma egy ökörség, városi legenda. Nem kell mindent elhinni, amit az interneten olvasol.
2010. nov. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
0%
ez nem internetes duma és látom már,hogy van olyan is aki még annyit sem.:) bocsi magas labda volt!!:):) döntse el mindenki,hogy mit szeretne és aki akar az iratkozzon be. sok a végzős ott és a neten pedig olyanok mesélnek mint te is aki nem jártak oda,bízzuk az emberekre és majd az idő igazolja kinek van/volt igaza.
2010. nov. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!