Akik most nyelvvizsga amnesztiát követelnek a járvány miatt, azok miért csak a teljes törlést tudják elképzelni megoldásként?
Miért nem azt, hogy megkapják nyelvvizsga nélkül most a diplomát és kapnak idő haladékot a nyelvvizsga bemutatására. Mondjuk a veszélyhelyzet megszűnése után kapnak 12-24-36 hónapot a papírok bemutatására, addig tudnak majd jelenlétiben is tanulni.
Ezzel a gazdaságot is betudjuk indítani, ők is munkához jutnak, és a nyelvvizsgát is letudják tenni. Annyira fura, hogy csak a teljes amnesztia lehet számukra megoldás, mintha a járvány most csak ürügy lenne.
És ezt a gyakorlatban hogyan kiviteleznéd?
- Ideiglenes diploma? Ugyanaz lenne, mint az igazolás most, értelme nincs.
- Vagy vissza kellene adni?
És ha valaki nem adja vissza, házkutatás, és elveszik?
- Aki elhelyezkedett vele, elvégre a gazdaság fellendítése a cél, azt meg rúgják ki utána, és vegyenek fel a tapasztaltabb helyett egy újat, akinek van mondjuk egy lóvári nyelvvizsgája?
Mert, akik nem képesek letenni nyelvvizsgát Egyetem alatt vagy elött az nem is érdemli meg ( nem azokról beszélek akik korona miatt nem tudnak) most is el lehet menni nyelvvizsgázni, szóval tényleg csak annak nincs meg aki nem akar.
Akik most amnesztiát követelnek szimplán csak lusták vagy nem akarnak nyelvvizsgát.
Egyáltalán nem jó ötlet annak diplomát adni, aki képtelen egy nyelvet az elvárt szinten megtanulni. Nem véletlenül vannak megadva azok a követelmények, amik megvannak, hiszen szükségük lesz arra a nyelvtudásra.
(Persze vannak olyan szakok, ahol követelmény és nem lesz rá szükség), de ez a ritkább.
Egyébként teljesen egyetértek az előttem szólóval.
(Félreértések elkerülése végett én is egyetemre járok és úgy mondom, hogy szükség lesz a nyelvre és kell a diplomához és nem csak úgy mondom, hogy mindenkinek rossz legyen)
A diploma egy hivatalos dokumentum, lehet érvényteleníteni. Ekkor egy határozatot küldenek, és kész. Nem kell kutakodni a másik félnél, meg visszavinni xy helyre. Érvénytelenítik, és onnantól kezdve nem vagy jogosult rá.
Ugyanúgy érvénytelenítik, mint amikor csalnak, mondjuk az érettségivel, és erre épülne a diploma.
Azért 36 hónap elég sok idő (3 év). Nem hiszem, hogy lenne olyan, akit kirúgnának. De ha lenne, akkor rúgják ki, igen. Jelentkezik egyetemre, tudja a követelmény rendszert, sőt még kap +3 évet is ...
Az első válaszoló vagyok.
#2:
"Mert, akik nem képesek letenni nyelvvizsgát Egyetem alatt vagy elött az nem is érdemli meg"
Miért jobb az, aki letesz eszperantóból vagy lóváriból egy nyelvvizsgát? Vagy aki 25-30 éve oroszból nyelvvizsgát ott, és azóta sem használja?
A másik: nagyon sok középiskolában pocsék a nyelvoktatás. Nem mindenki engedhet meg magának magántanárt.
Plusz egy: van egy ismerősöm, gépészmérnök. A beszállítókkal, vevőkkel angolul, németül tárgyal, műszaki dolgokról. Tudod, miért nincs nyelvvizsgája? Mert nem tud a nyelvvizsga témakörökről beszélni. De magyarul sem. Akkor ő ne lehessen mérnök, csak mert mondjuk nem jártas a kultúrában?
"most is el lehet menni nyelvvizsgázni"
Az online nyelvvizsgának olyan technikai feltételei vannak, amik nem mindenkinek biztosítottak. Termi meg csak a nyelvvizsgaközpontokban van. A vidéki, iskolában tartandókat nem tartották meg, talán most nyáron lesz.
A szakmai nyelvvizsgákról nem is beszélve...
"Nem véletlenül vannak megadva azok a követelmények, amik megvannak, hiszen szükségük lesz arra a nyelvtudásra."
Bocs, de ilyenkor mindig azok a szakok jutnak eszembe, ahol elfogadják a lóvárit és az eszperantót. Igen, biztosan nagyon sokat fogják használni a munkájuk során. ;)
#3: OK, érvénytelenítik. És hogyan tovább? A papír ott marad. A munkáltatónak nem jut tudomására, hacsak nem közszereplőről, vagy felsővezetőről van szó.
Ha a munkakör diplomához kötött, akkor ki kell rúgniuk. És vehet fel egy tapasztalatlan kezdőt, esetleg olyan nyelvtudással, amire nincs is szükség a munkakörhöz.
#5: Azért ez nem így működik. :D
Viszont: a műszaki területen az üzleti világ nyelve az angol. De: a diplomához nem ez kell, hanem olyan élő nyelv, amin a nemzetközi szabványrendszer kiadásra került. Német, orosz, francia, lengyel, bármi...
Viszont a munkáltatónál az számít, beszéled-e azt a nyelvet, amit a beszállítók, vevők képviselnek?
Például egy nagyobb multinál mindenféle előfordul, ott értelemszerűen a közös nyelv az angol.
Ha van valakinek francia, meg német nyelvvizsgája, ott sokra nem megy vele. Viszont ha csak német kapcsolatok vannak, akkor igen. És nem a német fog megtanulni magyarul.
"A munkáltatónak nem jut tudomására, hacsak nem közszereplőről, vagy felsővezetőről van szó."
Akkor ez bűncselekmény, és majd a megfelelő hatóság eljár, ha szükséges és idővel kiderül. Ha nem adod le a lejárt okmányodat és használod, akkor ki a hibás?
"Miért jobb az, aki letesz eszperantóból vagy lóváriból egy nyelvvizsgát? Vagy aki 25-30 éve oroszból nyelvvizsgát ott, és azóta sem használja?"
Mert ők is képesek letenni valamiféle nyelvvizsgát. Legalább megpróbálják és nem bújnak ki a szabályok alól. Egyébként az eszperantóval a világ bizonyos részein a saját szememmel láttam, hogy tudnak érvényesülni. Egyébként pl.: a Debreceni Egyetem, meg az ELTE kimondja az első alkalmas tájékoztatókon, hogy ezekből nem akarnak papírokat látni.
"Plusz egy: van egy ismerősöm, gépészmérnök. A beszállítókkal, vevőkkel angolul, németül tárgyal, műszaki dolgokról. Tudod, miért nincs nyelvvizsgája? Mert nem tud a nyelvvizsga témakörökről beszélni. De magyarul sem. Akkor ő ne lehessen mérnök, csak mert mondjuk nem jártas a kultúrában?"
Ne haragudj, de ezt én nem hiszem el. Egyébként annyiféle nyelvvizsga van manapság (reál típusúak is), hogy ha létezne ilyen ember, mint akit Te leírsz, akkor letudná rakni a nyelvvizsgát.
"Az online nyelvvizsgának olyan technikai feltételei vannak, amik nem mindenkinek biztosítottak. Termi meg csak a nyelvvizsgaközpontokban van. A vidéki, iskolában tartandókat nem tartották meg, talán most nyáron lesz."
Már lehet menni élő nyelvvizsgára is, több mint 1 hónapja (iskolai helyszínekre is). Nem kell várni nyárig, hanem már lementek áprilisban ezek a vizsgák, nem csak központban. (konkrétan tudok iskolában tartott vizsgáról is)
"A szakmai nyelvvizsgákról nem is beszélve..."
Ebben teljesen igazad is van. Ezen változtatni kellett volna. Ez egy kicsit az ország szégyene, hogy elnapolják az első féléves vizsgát és nem pótolják be, így automatikusan csak a második félévben van lehetőség a teljesítésére.
"Tanuljanak meg a külföldiek magyarul, nehogy már majd nekem kelljen alkalmazkodnom"
Szeretem az öntudatosságot :D
"Viszont a munkáltatónál az számít, beszéled-e azt a nyelvet, amit a beszállítók, vevők képviselnek?"
De oda akkor jut el (meghallgatásra), ha van diplomája, aminek a feltétele a nyelvvizsga, amit tudtak évekkel korábban is a jelentkezők.
"Nem értek egyet alapból azzal, hogy nyelvvizsgához kötik a diplomát/nekem van/. Majd a munkáltató eldönti, hogy kell-e neki egy nyelvet beszélő ember vagy sem."
Csak akkor a következő lépés az lenne, hogy beleszólnak majd az egyetemi képzés struktúrába, mert ő nem ért egyet azzal, hogy valaki ezt-meg azt a tárgyat is tanulta. Szóval legyen már egy sérthetetlen vonal, amit teljesítünk, és azután jön a szabadság minden résztvevőnek.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!