Melyik a legkönnyebb, leghallgatóbarátabb nyelvvizsga?
Igen, tudom, kinek mi... De mégis, hova érdemes, vagy mit kerüljek el nagy ívben?
Eredetileg a Pannonra gondoltam, de ott nyáron nincs időpont, nekem meg a május közepe - június lenne a legideálisabb.
Amin vacilálok: Ixam, Euroexam, Itolc. De a többiről is várom a véleményeket.
Csak tantermi.
Előnyök/hátrányok, minden érdekel. Köszönöm.
#4: Azért azt nem mondanám, hogy teljesen. Magabiztos 100%-os tudással igen. De még akkor is számít a magnófelvétel minősége, na meg a vizsgáztatók hozzáállása.
Annak idején (2000 előtt) a TIT-nél a szóbelin előszeretettel buktatták a hallgatókat, csak hogy újra befizesse a vizsgadíjat.
Hát azért vannak különbségek, de nem abban, hogy milyen szintű nyelvtudást kérnek B2-höz vagy C1-hez.
Például az iTOLC-cal van személyes tapasztalatom: számítógép alapú, ha vizsgahelyen írod akkor is egy számítógépes szoftveren keresztül, a hanganyagot fejhallgatón hallgatod, a szóbelinél videós jelenetekre kell reagálnod (ha jól emlékszem), ez mondjuk nem mindenkinek előny, hogy nem a vizsgáztatóval, vagy a vizsgázó pároddal beszélgetsz, hanem a videós jelenetekre reagálsz, és saját magadtól kell kifejtened témákat. Ha otthonról nyelvvizsgázol az szinte egy az egyben ugyan ez, csak ott van kötelező tesztvizsga, amikor ellenőrzik, hogy minden technikai feltétel adott-e ahhoz, hogy a rendes vizsga is zavartalanul menjen majd. Készségenként 40%-ot kell elérni, és összesen 60%-ot a sikeres nyelvvizsgához. Ezek a százalékok amúgy szinte mindenhol ugyan így vannak, egy helyen tudom, hogy picit másabb, a LanguageCert-nél (ez papíralapú én úgy tudom).
Tudtommal az euroexamnál is van otthoni (online) nyelvvizsgalehetőség, meg vizsgahelyszíni is, ami papíralapú, de ezekkel kapcsolatban nincs olyan sok infóm.
A iXam is hasonló mint az iTolc, de ott nem tudom mi hogy megy.
Igen, például ilyen dolgokra is gondoltam többek között.
Mindenképpen jelenléti vizsga jöhet csak szóba.
A Languagecert-ről viszont például sok helyen olvastam, hogy nagyon lepontoznak. Tehát ezek szerint a pontozás módja sem egyforma.
Nekem az munkámhoz olyan szakmai nyelv kell, aminek a szókincsét a B2 nem tartalmazza. Nekem ez a B2 csak a diplomához kell, papír, mivel a gyakorlatban nem ezt használom, vagyis csak részben. Művészetek és irodalmi témák valahogy hidegen hagynak, még akkor is, ha az alapműveltség része.
Szóval csak szeretném a lehető legegyszerűbben letudni.
A munkámhoz elég a szókincsem, de nem tudom, B2-höz milyen szókincs kell? Megvettem az 1000 kérdés, 1000 választ. Annak a szókincse elég mindenhová?
Egyáltalán: mindenhová full ugyanaz a szókincs kell? Vagy vannak benne eltérések?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!