Az összetett kanjikból mennyit és melyeket tanítják Japánban az érettségiig? Melyek a hivatalos összetett kanjik?
Kezdő japántanuló vagyok. A 2136 jouyou kanji listáján
nem látok összetett kanjit, egyet sem. Bár lehet, hogy benéztem. Szóval ezen 2136 szimpla kanji mellett hány db összetett kanjit tanulnak meg a "12." (6+3+3) osztályra a japán diákok, és tudjátok-e linkelni, melyek ezek?
Más szóval, melyek a HIVATALOS összetett kanjik?
Az alapokról olvastam, egyelőre arra jutottam, hogy TÖBBNYIRE van bár szabály, mi az olvasata az összetett kanjiknak, azonban sok a rendhagyó is. Márpedig ha sok a rendhagyóan olvasott összetett kanji, akkor feltételezem, hogy azok között is talán léteznek kiemeltek, melyeket listaszerűen összegyüjtöttek, hogy melyek a HIVATALOSAN használatosak, nem?
Érdekel, hogy pl külföldiek számára, N1 (felsőfokú) vizsgára mely összetett kanjikat kell tudni?
A kérdésem csupán tájékozódó jellegű, hogy általánosságban képben legyek, az összetett kanjik vajon hova sorolandók, vannak-e közöttük kiemelt jelentőségűek (hivatalosak), mint a szimplák közül a jouyou?
Köszi előre is.
"Az alapokról olvastam, egyelőre arra jutottam, hogy TÖBBNYIRE van bár szabály, mi az olvasata az összetett kanjiknak, azonban sok a rendhagyó is."
Ebből nekem az jön le, hogy a több kanjiból álló szóösszetételekre gondolsz. Japánul jukugo a nevük, így már talán egyszerűbb lesz találni valami listát.
Igen, a másodiknek átment, mi a kérdésem, elnézést, ha nem sikerült elég pontosan megfogalmaznom.
Szóval a jukugo-król írnátok számomra? Előre is köszi.
Pl hogy milyen ütemben tanulják Japánban a gyerekek, milyen összefüggésben? (Olvasástanuláskor csak, vagy külön is, mint a szimpla kanjikat?)
Egy külföldinek hogyan tanítják?
Mennyi van az alapvető, hivatalos jukugo-kból? Létezik erről lista, mint a jouyou-ról?
Szerintem ezeket magába foglalják a különböző szintek szólistái a többi szóval együtt, úgy tudom, viszont hivatalos lista nincsen ezzel kapcsolatban, de vannak könyvek, ahol szintek szerint össze van gyűjtve a szókincs. A Tango sorozatot használom én.
Nem tudom részletesen, de megtanulják az adott kandzsikat leírni, aztán olvasáskor berögzülnek az olvasatok, nem? Persze vannak olyan szavak, amiket nem mindig tudnak helyesen elolvasni a japán emberek sem, ezekből szoktak is videókat csinálni, hogy tesztelik őket.
Arról sem tudok beszélni sajnos, hogy külföldinek hogyan tanítják, mivel én egyedül tanultam.
Ha értesz japánul már, akkor ezt a videót láttam pont a múltkor:
https://www.youtube.com/watch?v=SGDuTqt_CiU
Röviden az ugyanolyan alapelemet tartalmazó kandzsik onyomi olvasata valószínűleg ugyanaz lesz, a kunyomit pedig a jelentéssel kapcsolatban a jukugoból könnyű kikövetkieztetni.
Röviden annyi, hogy a
Semmi gond, felpontoztalak.
Jöhetnek még válaszok!
A kommented kapcsán jelzem: KEZDŐ vagyok!
Elég régóta foglalkozom a japánnal de ilyen listáról még én sem hallottam. Szerintem nincs igazán ilyen, hisz ez jön nekik a kanji tanulással meg úgy egyébként a mindannapjaik része. Olyan mintha egy külföldi azt szeretné tudni, hogy egy magyar diák hány szót tanul meg érettségiig.
Ilyenek inkább külföldiek számára vannak. Pl. a jlpt-vel kapcsolatban, hogy a különböző vizsgákra nagyjából hány kanjit és szóösszetételt kell tudni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!