Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogy kell jól tanítani? (angolt)

Hogy kell jól tanítani? (angolt)

Figyelt kérdés
Nagyon jó vagyok angolból és keresztanyám megkért hogy korrepetáljam az uncsim, de én nem igazán tudok magyarázni. Én megértem a dolgokat, de másnak valahogy nem igazán tudom átadni, főleg ha nincs nyelvérzéke hozzá. Hogy kell jól tanítani?? Hogy meg is értse, meg minden.
2010. aug. 10. 17:14
 1/3 anonim válasza:
78%
Velem is ez a helyzet...hiába tudok angolul, (vtam kint Angliában is dolgozni), a hugom bukdácsolt angolból. Nem tudtam neki segíteni, mert nem tudtam magyarázni, egyszerűen csak mindig azt mondtam, h dehát ez logikus, nem érzed?!?!....xD xD Sztem ezt el kell sajátítani tanárképző fősulin, h hogy kell tanítani, vagyis én nem látok más megoldást...
2010. aug. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
87%
Egyetértek az előttem szólóval. Tudni valamit és átadni a tudást az két különböző dolog. Mindenesetre türelemmel, ami neked természetes, az másnak nem. Ugyanazt többször is el kell mondani. Lehetőleg ne te magyarázz, hanem kérdezz, úgy vezesd rá, hogy ő mondja ki, úgy jobban megmarad benne és nem tudnak elkalandozni a gondolatai. Sokat kell ismételni. Le is kell írni a dolgokat, ábrákat rajzolni, van aki vizuális típus. Egyszerre ne legyen 45 percnél több, mert belefárad. Ha érzed, hogy fárad, csináljatok valami mást, akár magyarul is lehet beszélgetni 2-3 percet. Dicsérd sokat, hogy megjöjjön az önbizalma.
2010. aug. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen!
2010. aug. 11. 18:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!