Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan, milyen módszerrel...

Hogyan, milyen módszerrel tudnék eredményesen kezdő szinten angolt tanítani?

Figyelt kérdés
Angol szakos vagyok s suli mellett 2 lánynak órát adok. az egyikkel ninc snagy probléma, ő már nem teljesen kezdő, de a másik 10 éve tanult utoljára angolt és kiejtési problémái vannak, nem tud olyan kérdéseket sem feltenni minpl: "Where do you come from?" stb. tehát merengenek neki egyes dolgok,de sok a fekete lyuk. legnagyobb problémája, hogy hogyan kell kiejteni egy újonnan tanult szót. hol találhatok ehhez segédanyagot vagy szöveget? mit ajánlotok, mit tegyek? milyen könyvet/ honlapot nézegessek? átvettem vele a honnan jöttél,hány éve svagy, stb alapkérdéseket,s rátértünk a foly.jelenre,majd simára. előre is köszönöm szépen, segítsetek légyszíves. M
2009. márc. 24. 18:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Vannak tanári kézikönyvek bizonyos könyvekhez,szerintem a Headway a legjobb,ehhez van nagyon jó tanári kézikönyv,és a kezdőtől a felsőfokig vannak könyvek.Hát ez most vagy megveszitek,vagy letöltöd és kinyomtatod,van mellé CD is,meg gyakorló könyv,meg az alacsonyabb szinteken ellenőzőpédák is. Az volna a jó,ha valami rendszer lenne a tanításodban,szóval oké,megtanítod a mondatok,jó így,de az alapokat azért át kell ismételni,hogy azok tényleg szilárdak legyenek.
2009. márc. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne a nyeltanra helyezdd a hangsúlyt, hanem a szókincsre. Hallgasson a diákod cd-n kezdő angolt, csináljon fordításokat (persze szótárral), 12 igeidő van az angolban, de még az angolok is csak 3 használnak általában a beszédben. Lényegtelen ha valakinek van nyelvizsgája, ha kinnt Angliában nem mer megszólalni. Dicsérd meg (persze ne úgy mint egy óvodást), hogy legyen sikerélménye! Otthon a diákod nézzen meg sokszer magyarul filmeket, és utánna angolul. Írjatok levleket sokat. Én is oda-vissza tudom a nyeltant, minden igeidőben, de nem tudom lefordítani a mondatot és ekkor már nem tudom, hogy milyen igeidőről van is szó.
2009. márc. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm szépen a válaszaitokat. Azt tnácsoljátok, hogy ne nyelvtan legyek az első hanem a szókincsfejlesztés?s ha nem tudnak összerakni egy mondatot a nyelvtan nélkül?! a headway pirosat ajánljátok vagy a sárgát? (kezdő és álkezdő szint) ismerem mind2t, régen én is ezekből tanultam.

2009. márc. 24. 19:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképp a szókincsfejlesztésre és a kommunikációra menj rá elejétől kezdve, szerintem. A Headway tényleg jó választás lehet, én sok csoportot tanítottam nyelviskolában belőle (tényleges és álkezdőket is, akkor lila volt a színe, most nem tudom, milyen lehet). Azt tapasztaltam, hogy jobb, ha eleinte kész mondatokat tanítasz meg nekik, a nyelvtan részleteit pedig fokozatosan adagold. Nem könnyű a kezdőknek megérteni a különbséget a sok igeidő között, mert a legtöbbnek nincs pontos magyar megfelelője. Emlékszem, az egyszerű jelent is elég sokáig kellett gyakorolnunk, mert igés mondatoknál segédigét is használ kérdésnél-tagadásnál, egyes szám harmadik személyben ragoz... szokatlan volt nekik, de korábban megtanult mondatok ezen a ponton segítettek, visszaemlékeztek rájuk és egyszerre elkezdték érteni, mit hogyan használnunk.


Addig, amíg az első igeidőt nem használják jól, ne nagyon menj tovább és ne keverj be újabbat, mert csak káosz lesz belőle. Néha bizony türelem kell hozzá, de nem megy máshogy.


A kiejtés tanítása nem könnyű feladat, próbálj gyűjteni nyelvtörőket, mondókákat, hallgassatok dalokat, akár énekeltettek is együtt és a lehető legkevesebbet beszélj magyarul a tanítványoknak - akkor is, ha esetleg még nem mindent értenek abból, amit mondasz. Egyszerű nyelvezettel beszélj hozzájuk angolul, egy picit célozz a saját szintjük fölé, és várd el, hogy ő is próbáljon meg angolul válaszolni. Nem baj, ha akad benne hiba, majd megtanulják a helyes nyelvtant is. Ha minden hibát egyből kijavítasz, akkor lehet, hogy elbizonytalanodnak és csak akkor mernek majd megszólalni, ha úgy gondolják, hiba nélkül is megy - ilyen meg úgysincs :) Persze ha krónikusan ugyanazokat a hibákat vétik, akkor fel kell hívni rá a figyelmet, különben rosszul rögzül az adott szerkezet.


Még valami a kiejtéshez: én hasznosnak tartom a fonetikai jelek megbeszélését, a jó szótárokban a szavak mellett ott van a kiejtés is fonetikai jelekkel, ez segítséget nyújthat a tanulásban.


Sok szerencsét!

2009. márc. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, még valami eszembe jutott: amikor főiskolás voltam, egy tanárom azt mondta, a nyelvtanulás olyan, mint amikor a kisbabák-kisgyerekek beszélni tanulnak az anyanyelvükön. A diákok-felnőttek is ugyanazokon a stádiumokon mennek át: először sokat kell beszélni hozzájuk, ők meg leginkább csak hallgatnak - de ez is tanulás. Aztán megpróbálják ők maguk is formálni a szavakat, kifejezéseket - bizony sokszor hibásan, de hát ismétlés a tudás anyja :) Eleinte egyszerű szavakat, később szerkezeteket használnak, de bátorítani kell őket, mert így jutnak el egyre magasabbra, míg végül megtanulnak beszélni és megtanulják a nyelvet. Hasznosnak tartottam ezt a véleményt a tanáromtól, mindig erre gondolok, amikor tanítok, így könnyebb.


Ne ragaszkodj görcsösen a nyelvtanhoz, nagyon fontos része az idegennyelv tanulásnak, de nem az minden :)

2009. márc. 25. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!