Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Honnan tudnám az angol központ...

Honnan tudnám az angol központozási szabályokat elsajátítani?

Figyelt kérdés
A szavak helyes leírásával nincs gond, mivel tanulás közben látjuk annyiszor leírva, hogy megjegyezzük, azonban – amint észrevettem – a központozás merőben különbözik a magyartól. Sokkal kevesebb a vessző. Félbeszakadt mondatot nem ...-tal, hanem ---val jelölik. Ha két szó között ... van, nincs utána szóköz. De a vesszőket nem tudom, mikor kell kitenni. Magyarul semmi gond vele, azonban angolul az egész mondat értelme megváltozhat miatta (akárcsak magyarul, de azt tudom). Van ilyen oldal, ami ezeket összefoglalja?
2010. aug. 10. 04:09
 1/3 anonim ***** válasza:

Beírtam, hogy punctuation rules és láss csodát:

[link]

2010. aug. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Áááh!!! Magyar-angolból csak kisszótáram van, abban meg csak a "központosítás" szerepel! XD Nem ismertem a "központozást" angolul, de legalább akkor ezt is megtanultam.


Köszönöm!

2010. aug. 11. 09:14
 3/3 anonim ***** válasza:

A kisszótárnál ez biztos jobb:

[link]

2010. aug. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!