Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Akik megtanultak angolul...

Akik megtanultak angolul középfokon: hogy csinálták?

Figyelt kérdés

A következő kérdésem merültek fel, de azoktól az emberektől kérdezném csak, akik legalább magabiztos B2-es szinten vannak angolból, nyilván az is írhat aki már elérte a felsőfokot.


1. Iskolai keretek között tanultál -e angolul, ha igen, hány évet, és mennyire segített hozzá ahhoz, hogy eljuss legalább B2-es szintre?


2. Milyen könyvekből, milyen anyagok segítségével tanultál, és mennyi időt szántál rá naponta? Az iskolai könyveket is leírhatjátok, illetve azokat is, amiket otthon szereztettek be külön, vagy netán netes anyag linkjét is szívesen várom.


3. Magántanár segítségét igénybe vetted -e?


4. Megérted -e könnyen az angol beszédet a médián keresztül sugározva, tehát gondot okoz -e egy mai sorozatot megnézni (felirat nélkül), illetve az élő angol beszédet könnyen megérted -e, erőlködés/koncentráció nélkül?


Hát egyelőre ennyi, de még lehet jut eszembe valami más. Köszönöm.


2020. okt. 8. 17:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Általános iskolában nekünk elsőtől volt angol. Gimiben is végig volt. Szóval 13 éven keresztül tanultam passzívan, mert sosem fektettem bele túl sok energiát. Így lett meg gimi végére a B2. Nem emlékszem a tankönyvekre. Mellette olaszból csináltam C1-et, mert kéttannyelvű gimibe jártam, így az volt a fókusz, de még így is meglett az angol B2.


Elég jól értem. Filmeket általában angolul nézek, illetve youtube-ot. Beszélni viszont sosem kellett túl sokat, így nálam az a leggyengébb.

Nekem ez a tudás itthon tökéletesen megfelel. Hétköznapi szinten elvagyok vele. Külföldre költözni úgysem akarok.

2020. okt. 8. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi. Szeretnék én is megtanulni B2-es szinten legalább, de nagyon nehéz dolgom lesz, mert én az iskolában sosem tanultam angolt. Bárcsak angolos lettem volna. A némettel nem sokra megyek.
2020. okt. 8. 17:57
 3/13 anonim ***** válasza:

9.-ben kezdtem egy nagyon jó, fiatal, szigorú, de kedves, pörgős, motiváló tanárnővel, akivel sokat játszottunk, de sokat is sajtolt ki belőlünk és minden infó szépen rendszerezve volt, ha nem a könyvben, akkor más könyvből kimásolt táblázatokat, vagy ő maga írt fel a táblára. 12. Félévében meglett a B2. Csakis neki köszönhetem, nagyon hálás vagyok neki. :) A könyveket majd megnézem otthon.

Megértem a médiában a hétköznapi szöveget. Viszont amikor böngészek a neten, bár megértem a szövegeket, de ha van lehetőség, elfogadom a fordítást, mert gyorsabban kifáradok, amikor angolul kell olvasnom, gyorsabban elmegy a motivációm.

2020. okt. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ja és az első nyelvem német volt, és azért azt se hagyd elveszni, ha már tanultad kicsit! Sok helyen jól jöhet, akár kimész pár hónapra Ausztriába, vagy olyan területen kezdesz dolgozni, ahol német uralom van, esetleg német cégnél...
2020. okt. 9. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Felsőfokon beszélek, a C1-es nyelvvizsgámat most tettem le.


"1. Iskolai keretek között tanultál -e angolul, ha igen, hány évet, és mennyire segített hozzá ahhoz, hogy eljuss legalább B2-es szintre?"


Igen, általános iskola másodiktól egészen tizenharmadikig (+1 év angol előkészítő évfolyamon voltam a középiskolában, ami heti 14 óra angolt jelentett). Engem nemhogy hozzásegített, hanem konkrétan emiatt jutottam el akkor a középfokú nyelvvizsgáig, amit középsuli utolsó évében tettem le.


"2. Milyen könyvekből, milyen anyagok segítségével tanultál, és mennyi időt szántál rá naponta? Az iskolai könyveket is leírhatjátok, illetve azokat is, amiket otthon szereztettek be külön, vagy netán netes anyag linkjét is szívesen várom."


Csak a sulis tankönyvekből tanultam. A háziíráson kívül semmit nem csináltam pluszban, így külön időt se szántam rá. 9.-ben egy Oxford nevű vastag, bordó könyvből, majd a Traveller c. sorozatból tanultunk.


"3. Magántanár segítségét igénybe vetted -e?"


Az iskolás éveim alatt nem, de amikor nemrég készültem a felsőfokúra, akkor 3 hónapot jártam egy nyelviskolába, de nem használt, mivel olyan csoportba tettek, ami az én szintemnél alacsonyabb volt (tanárok szerint is, de abszurd módon nem ők döntöttek), ezért is iratkoztam ki rövid idő után, így az, amit ott "fejlődtem", elhanyagolható mértékű. Abban viszont segített, hogy bátrabban beszéljek, tehát a nyelvvizsgán már nem volt ezzel gond.


"4. Megérted -e könnyen az angol beszédet a médián keresztül sugározva, tehát gondot okoz -e egy mai sorozatot megnézni (felirat nélkül), illetve az élő angol beszédet könnyen megérted -e, erőlködés/koncentráció nélkül?"


Mindent könnyedén megértek, dokumentumfilmeket is nézek, semmilyen erőfeszítést nem igényel. Olyan is előfordul, hogy elfelejtem, hogy egy műsort magyarul vagy angolul néztem-e meg. :) Az élő beszédet még könnyebben, hiszen abban valamivel "pongyolábban" fejezik ki magukat az emberek, így azzal sincs semmi probléma.

2020. okt. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. okt. 9. 10:57
 7/13 anonim ***** válasza:

"de nagyon nehéz dolgom lesz, mert én az iskolában sosem tanultam angolt"

Egy k* nyelvkönyvet fogtam, és végigtanultam. Ma már ez csoda lenne? Régen ehhez némi lelki tartáson kívül csak egy ceruza meg egy füzet kellett.

Mondjuk ettől az ember nem tanul meg sem beszédet érteni, sem beszélni, az külön erőfeszítések kérdése.


Ja, és a gyakorin mindenki lehúzza az iskolai angol oktatást, szóval az következtetésképpen nem is kell.

2020. okt. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Azt, hogy "nehéz dolgom lesz", úgy értettem, hogyha angolt tanultam volna előtte legalább 10 éven keresztül, még ha 2-es lettem volna végig, akkor is sokkal, de sokkal könnyebb dolgom lett volna.


Például németből is csak 3-mas voltam, de amikor előveszek egy német szöveget, akkor nagyon gyorsan tudom olvasni, nem is gondolkodom hogy kéne kiejteni, hanem alapból ott van az a készség: bármilyen német szót kitudok ejteni helyesen, reflexből. No, és az angolnál ez a készség nagyon hiányzik, nagyon lassan tudok olvasni, a szavak kiejtése fejtörést okoz... Tehát szerintem ehhez évek kellenek, hogy kialakuljon ez a készség, mint a németnél is kialakult.

2020. okt. 9. 13:35
 9/13 A kérdező kommentje:

Ja igen, #5-től kérdezem.


Ugye nekem is az egyik célom, hogy a filmeket/sorozatokat/dokumentumfilmeket könnyedén megértsem felirat nélkül.


Nos, és konkrétan az érdekel, hogy tegyük fel hogy tanulom az angolt nagyon intenzíven és egy idő múlva (mondjuk pár év) eljutok C1-es szintre. Viszont teljesen hagyományos módon tanulom, magántanárt is igénybe veszek, természetesen minden nyelvi készség fejlesztésére ugyanannyi időt szentelek.


És tegyük fel, hogy elértem a C1-es szintet, sikeres vizsgát tettem. Ha ezután beteszek egy filmet/sorozatot/dokumentumfilmet, akkor elvileg meg kéne értenem?


Tehát mert én a tanulás időszaka alatt egyáltalán nem tervezek filmeket/sorozatokat angolul nézni, mert én élvezni szeretném a filmet, és elvileg ez nem is egy gyors módszer a tanulásra.

2020. okt. 9. 13:52
 10/13 anonim ***** válasza:

#5-ös vagyok.


A felsőfokút nem osztogatják csak úgy, tehát igen, ha megvan a tudásod, akkor az azt feltételezi, hogy megérted a beszélt szöveget is.

Azt ajánlom, hogy azért nézz/hallgass angol nyelvű filmet/szöveget, mert az agyad úgy szokja az intonációt, az akcentust, ami láthatatlanul segít abban, hogy majd megérts, felismerj szavakat. Oké, hogy élvezni szeretnéd a filmet, ez teljesen érthető, de a tanulásnak része kell, hogy legyen a hallgatás. Ne aggódj, ha nem értesz mindent, nem ez a fontos.

Pont, hogy a hallgatás és a beszéd a tanulás leggyorsabb módja. Gondolj bele, miért van az, hogy a pici 3-4 éves gyerek nem tud még olvasni, fogalma sincs a nyelvtani szabályokról, mégis nyelvtanilag helyesen beszél. Vagy az, hogy egy gyerek kiköltözik külföldre és ott jár iskolába, majd fél-egy év alatt már folyékonyan beszéli a nyelvet. Azért van így, mert valójában NEM tankönyvből kell tanulni, hanem úgy, ahogy egy gyerek tanulja az anyanyelvét. Rá van kényszerülve, hogy használja. Természetesen legtöbbünknek nincs lehetősége kimenni nyelvet tanulni, ezért tanítanak itt Magyarországon úgy, ahogy. Magoltatják a nyelvtani szabályokat, szavakat. Én is így tanultam, szóval tudom, milyen. De nem ettől lett meg a felsőfokúm, hanem attól, hogy ráállítottam az agyam az idegennyelvi környezetre úgy, hogy bármit csináltam, a háttérben ment az angol szöveg. A beszéd ugyanilyen fontos. Amikor egyedül voltam itthon, sokat beszéltem hangosan magamban, így berögzültek bizonyos kifejezések, szavak stb.


Tegyél ezzel egy próbát, hátha beválik. Sok sikert!

2020. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!