Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet éri meg jobban...

Melyik nyelvet éri meg jobban egyetemi szinten tanulni, kínait vagy angolt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gondolkodom, hogy jövőre majd érettségi után ELTÉN tanulnék vagy angolt vagy pedig kínait, eddig általában azokat a válaszokat kaptam, hogy angollal éri meg jobban foglalkozni, a kínait úgyis megunnám, mert sokkal bonyolultabb és nehezebb, mint az angol.

Angolul már tudok majdnem felsőfokon, kínaiul ugye semmit, de az ELTÉN 0-ról kezdik az okítást, csak tényleg félő, hogy nem jön majd be. Esetleg elhelyezkedés szempontjából is melyik lehetne jobb?


2010. júl. 28. 16:36
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

21:24


"Melyik jogásznak van nagyobb esélye elhelyezkedni:


1. aki magyarul tud

2. aki angolul tud

3. aki kínaiul tud

4. aki kínaiul és angolul is tud?"


Az 5.-nek, vagyis annak, aki angolul és valamelyik más hasznos nyelven (hasznos nyelvek elsősorban: francia, német, orosz, másodsorban japán, spanyol, portugál) tud.


Az egyetlen dolog, amit egy jogász kínai nyelvtudással esetleg tud, az az, hogy az itteni kínaiak esetleg őt keresik fel. Mármint elméletileg, mert a valóság az, hogy (1) az itteni kínaiaknak megvannak az itteni kínai ügyvédjeik; (2) az itteni kínaiak nagy része pont nem mandarinul beszél, hanem kantoniul.


Értem én, hogy X+kínaitudás többet ér, mint az X, tehát a kínaitudás is ér valamennyit, többet, mint nulla. Csak hát nagyon keveset ér, ezért mindenképpen lebeszélném a kérdezőt arról, hogy a kínaitanulás ZSÁKutcájába forduljon.

2010. aug. 22. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Én megint csak kérdéshez ragaszkodtam, ahol 2 lehetőséget adott meg a kérdező.


Ha úgy nézzük, akkor persze nehogy a kínaival vesztegesse az idejét, inkább válasszon franciát, németet meg amiket felsoroltál... ezekkel tényleg többre megy. Egyetértek.

2010. aug. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!