Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan nevezik azt az egyetemi...

Hogyan nevezik azt az egyetemi tagozatot ahol egyszerre több nyelvet tanulsz?

Figyelt kérdés
Ha pl. német, angol és spanyolt szeretnék milyen tagozatot kell válasszak? Heti hány órában tanítják? Elég ha csak az egyikböl van éretségim a többit meg az egyetemen kezdem el tanulni?(elég tájékozatlan vagyok a felsöoktatás területén)
2011. máj. 10. 07:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
71%

Anglisztika,germanisztika,hispanisztika-spanyol szakirány.

Amelyiket megjelölöd,oda emelt szintű érettségi kell.

Minornak felveheted a másikat is,ahová szintén emelt érettségi vagy nyelvvizsga kell.Második minort is felvehetsz,de azért már fizetned kell,természetesen oda is emelt kell ezen nyelvek esetében.

2011. máj. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Tehát nem tanulhatok spanyolt ha azelött nem tanultam és nincs emeltszintü éretségim? ez abszurd
2011. máj. 10. 08:36
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (SZTE)pl. felvetheted az idegennyelvi intézetben,lektorátusi nyelvórában,de ennek nincs kreditértéke,heti asszem2*másél óra talán.....

Papírt természetesen nem kapsz róla,mindig van kezdő,haladó,nyelvvizsga előkészítő csoport.

Annyira azért nem abszurd,jóhogy nem szötymörögnek kezdőkkel,mikor a többinek már emeltje,esetleg felsőfokúja van.Addig ők malmoznának?Annyi tanár meg nincs,h kezdő csoport legyen vagy óraütközések miatt nem lehetne megoldani.....

Angolból,németből már van emelted?

2011. máj. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Én német-angol szakos vagyok és lektorátusi képzésben tanulok spanyolt.

Némethez és angolhoz emelt érettségi kellett. Mivel a spanyol nem a szakom, hanem sima nylevóra, ahhoz nem kell semmi. Alapfok1, alapfok2, középfok1 és középfok2, ezek a szintek vannak. A másodiknál tartok.

Nálunk a spanyol szak a romanisztikán belül van, nincs hispanisztika, az gondolom ELTE=) És emelt érettségi kell ahhoz is.

2011. máj. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Még semmiböl nincs éretségim. Még van 2 évem addig, csupán kiváncsi voltam. Hol tudom megnézni, hogy pl. az angol emelt szintühez mit kell tudni?
2011. máj. 10. 09:56
 6/14 anonim ***** válasza:

Én még akkor jártam egyetemre, mikor angolnak hívták, nem anglisztikának, de a lényeg azóta sem változott, úgy tudom. A nyelvszak nem arról szól, hogy heti x órában nyelvet tanítanak. Azt nem tudom, milyen érettségi kell hozzá, de az tuti, hogy a nyelvet tudni kell. Ott nem fog senki azzal foglalkozni, hogy megtanítsa az adott nyelvet, sőt ezt a tanárok szeretik is hangoztatni, hogy ők nem azért vannak ott, hogy nyelvet tanítsanak. Az oktatás nyele az angol/német/spanyol, ezeken a nyelveken tanulsz irodalmat, kultúrát, nyelvészetet, tartasz prezentációkat és írsz 10+ oldalas házidogákat.

Az idegen nyelvi lektorátuson valóban vannak ingyenes nyelvórák, de ide akár töriszakosként is járhatsz, de még a művészeti karról is voltak ott csoporttársaim.

2011. máj. 10. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Szó szerint nem tanítanak meg, viszont az alapján amit mondtál alkalmat teremtenek, hogy gyakorolhasd. Van olyan tantárgy ami magyarul folyik?
2011. máj. 10. 11:09
 8/14 anonim ***** válasza:
Igen, első évben egy vagy kettő.
2011. máj. 10. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Adnak rá alkalmat, de úgy van - vagy legalábbis pár éve úgy volt -, hogy ahány nyelvvizsga kell a diplomádhoz, annyiszor 2 félévet járhatsz nyelvórára. És az anglisztikások eljárnak vmi más nyelvre, szóval szerintem elég furán néznének rád, ha akkor akarnál nekiállni. Bármelyik nyelvre igaz ez, csak példa az angol. Persze nem kell felsőfokkal odamenned, bár én személy szerint tök rosszul éreztem magam, mikor hallottam, hogy másik milyen jól beszélnek már első félévben. Aztán persze később sok olyant láttam, aki nem is értem, hogy jutott el idáig. Nálunk még nem volt semmilyen kurzus magyarul, de én is úgy tudom, hogy most akad egy-kettő. Ettől függetlenül a másik 6-8 órádon igencsak meg leszel lőve, ha nem tudsz egy erős középfokon beszélni.

Ja és még egy, a nyelvórákkal kapcsolatban. Én németre jártam egy félévet, voltunk kb 8an a csoportban, abból abból úgy 4-5en be se jártak, nagyon sokszor elmaradt, máskor a tanár fél órát késett. Sok értelme nem volt, persze lehet, hogy rosszkor voltam rossz helyen. De hogy ott nem tanultam meg németül, az is biztos.

2011. máj. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Még egy. Első héten rögtön megmondják a szemináriumokon, hogy következő órára ezt és ezt a 10 oldalas tanulmányt olvasd el, következő órán megbeszélitek. Nem mondhatod azt, hogy ja hát én nem tudok angolul és nem értem a szöveget. Illetve persze, mondhatod, de tanár vissza fog kérdezni, hogy akkor mit keresel ott. Szóval ha nyelvszakra akarsz menni, akkor még van két éved, hajrá! De bármilyen másik szak mellett is tanulhatsz nyelvet, pláne, hogy nyelvvizsga is kelleni fog a diplomához.
2011. máj. 10. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!