Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik nyelvet éri meg jobban...

Melyik nyelvet éri meg jobban egyetemi szinten tanulni, kínait vagy angolt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, gondolkodom, hogy jövőre majd érettségi után ELTÉN tanulnék vagy angolt vagy pedig kínait, eddig általában azokat a válaszokat kaptam, hogy angollal éri meg jobban foglalkozni, a kínait úgyis megunnám, mert sokkal bonyolultabb és nehezebb, mint az angol.

Angolul már tudok majdnem felsőfokon, kínaiul ugye semmit, de az ELTÉN 0-ról kezdik az okítást, csak tényleg félő, hogy nem jön majd be. Esetleg elhelyezkedés szempontjából is melyik lehetne jobb?


2010. júl. 28. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igazából ha nyelvvizsgát szeretnél, akkor az angol jobb.

Olyan szempontból is jobb az angol hogy az a világon beszélt leggyakoribb nyelv. Azonban az én meglátásom az hogy Kína szinte átveszi a fontosságot a világban lassacskán hiszen Amerika is már Kínától hitelez.


Nem tudom hogy a jövőben a két nyelvnek milyenek lesznek a kilátásai de szerintem mindegy melyiket tanulod azt tudd nagyon jól.


Szakmai kérdésekben nem tudok segíteni mert csak angolt és franciát tanultam.

2010. júl. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
27%

Angolul rajtad kívül egy halom ember tud, kínaiul viszont nem.

Gondolkozz el, melyik növelné jobban az esélyeid.

2010. júl. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

ha az ELTE-n akarsz tanulni, akkor mehet mindkettő is

azt döntsd csak el, hogy melyiket akarod magasabb óraszámban tanulni (120 kredit vs. 50 kredit)

az egyik lesz a főszakod, a másik meg a minorod mondjuk

(én az angolt választanám főszaknak, mert a főszakot macerásabb leadni, ha nem tetszik)

2010. júl. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Melyik nyelvet éri meg jobban egyetemi szinten tanulni, kínait vagy angolt?"


Attól függ, mit értesz azon, hogy egyetemi szinten tanulni. Nyelvszak végzésének nem sok értelmét látom, mert hiába végzel el egy angol szakot, azzal még nem sokat érsz: angolul nagyon sokan tudnak jól, csak mellette még mást is tudnak. Mondjuk nem téged fognak felvenni egy felsőfokú angol nyelvvizsgával rendelkező mérnök helyére egy gyárba, ha az egyetlen végzettséged az angol szak. A kínaira ugyanez vonatkozik. A kínai nyelvtudásnak nincs nagy értéke, mert a kínaiak pontosan tudják, hogy nehéz a nyelvük, és a külföldiek nem fogják megtanulni, úgyhogy gőzerővel tanulnak angolul. Komoly kínai cégnél, ami már van annyira komoly, hogy külföldiekkel tárgyaljon, lesz minimum egyvalaki, aki úgyis tud angolul. Amelyik kínai meg nem tud angolul, az paraszt, szalagmunkás, szakács vagy cipész, tehát vele nincs is miről tárgyalnia Európának.


"angollal éri meg jobban foglalkozni"


Ez feltétlenül igaz, noha csak nyelvszakot végezni nem túl nagy karrier. Nyelvtudással valószínűleg nem mész többre, minthogy beülhetsz egy callcenterbe, ami jól fizet, de idegölő.


"Esetleg elhelyezkedés szempontjából is melyik lehetne jobb?"


Elhelyezkedés szempontjából az orvosi, műszaki, természettudományos és pénzügyi szakokat ajánlom, a nyelvszakok nem játszanak.

2010. júl. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
:(
2010. júl. 30. 14:08
 6/12 anonim ***** válasza:

17.36 -os!

Nem értek egyet!

A Kínait beszélik a világon a legtöbben, az angol a harmadik helyen áll!

2010. aug. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

17:26



JAjjj Istenem... DE ÉN NEM ÚGY ÉRTETTEM! (Ezt azoknak is üzenem akik lepontoztak...)


Hanem itt, Magyarországon...

Sokkal több olyan ember van aki megtanul angolul, mint olyan aki kínaiul. Ezért sokkal több az olyan magyar aki tud angolul, mint aki kínaiul... ami növeli az esélyeit az elhelyezkedés szempontjából. Míg ha csak angolul tudna, az nem növelné annyira, mert rajta kívül egy csomó magyar megtanul angolul mivel az nagyon is egyszerű...


Ezért éri meg jobban kínait tanulni... (persze mellette még angol fejlesztése is kell mert az a nyelv is fontos, de azzal akkor is elboldogul is ha nem egyetemen tanulja, mivel egyszerűbb, de kínaival ugyanezt nem tehetné meg.)


Értitek már?

2010. aug. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

"Sokkal több olyan ember van aki megtanul angolul, mint olyan aki kínaiul."


Azért, mert ennyire nem érdemes kínaiul tudni.


"Ezért sokkal több az olyan magyar aki tud angolul, mint aki kínaiul..."


Kinyitsz egy hirdetéseket tartalmazó lapot. Van 1500 hirdetés, ahol kérik az angol nyelvtudást. Másik 200 mondjuk a németet és még 100 a franciát. Lesz 3, ahol a kínai is előny.


"ami növeli az esélyeit az elhelyezkedés szempontjából."


Elhelyezkedés szempontjából az javítja az esélyeket, ha valaki azt a töméntelen sok időt és energiát, amit a kínai tanulásába kellene ölnie egy minimálisan tárgyalóképes (értsd: több mint felsőfokú) szint eléréséhez, valami értelmes dologra fordítaná, pl. tanulna villamosmérnöknek, informatikusnak, gépészmérnöknek, orvosnak.

2010. aug. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"Elhelyezkedés szempontjából az javítja az esélyeket, ha valaki azt a töméntelen sok időt és energiát, amit a kínai tanulásába kellene ölnie egy minimálisan tárgyalóképes (értsd: több mint felsőfokú) szint eléréséhez, valami értelmes dologra fordítaná, pl. tanulna villamosmérnöknek, informatikusnak, gépészmérnöknek, orvosnak."


Ez igaz, de a kérdés nem erről szólt. A kérdező mindenképpen nyelvet akar tanulni, ehhez mérten adtam a választ, hogy akkor már inkább kínait tanuljon, mivel sokkal kevesebb az olyan aki kínaiul megtanul.


Igaz, hogy sokkal több olyan hirdetés van ami angolt követel meg (ráadásul a legtöbbje olyan szinten kéri amihez nem kell egyetemi szint, eltekintve persze a tanártól) de sokkal több is a jelentkező rá... kínaira meg esetleg kevesebb a hirdetés (bár attól függ hol keresed), viszont lényegesen kevesebb is a jelentkező.


Elhelyezkedés szempontjából valóban egy jó szakma szükséges, mondjuk legyen ez most a jogász. De ahhoz kell nyelvtudás is, és az nem mind1 mi.


Melyik jogásznak van nagyobb esélye elhelyezkedni:


1. aki magyarul tud

2. aki angolul tud

3. aki kínaiul tud

4. aki kínaiul és angolul is tud?


Persze hogy a 4.-nek, azt követi a 3., majd így visszafele...

Az kínaiul tudónak azért nagyobb az esélye, mert rajta kívül alig van olyan aki szintén tud...



Én így látom, de hát mindenki azt gondol amit akar.

2010. aug. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

*kis javítás:


Magyar jogászokról van szó, így értelem szerűen az első pontot így mondhatnám:


1. aki CSAK magyarul tud

2010. aug. 21. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!