Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak kínai nyelvvizsgáról?

Figyelt kérdés
Szeptemberben szeretnék elkezdeni kínaiul tanulni, és később nyelvvizsgát is szeretnék szerezni. Kíváncsi vagyok, milyenek a tapasztalatok a rigó utcai vizsgáról, vagy akár a HSK-ról. Leginkább az rigó utcaira vagyok kiváncsi, mert még nem láttam kínai nyelvi feladatlapot (milyen hosszúak a fordítandó szövegek, a szövegértés, hányan szoktak vizsgázni stb...).
2010. júl. 23. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
Bocsi, hogy nem a kérdésre válaszolók, de miért szeretnél kínaiul tanulni?
2010. júl. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert érdekesnek és nagy kihívásnak találom, meg innen-onnan hallani, hogy hasznos is lehet.
2010. júl. 24. 15:28
 3/7 anonim válasza:
Konkrétan a kínaival kapcsolatban semmi! De alapvetően azt tapasztaltam, hogy a nyelvvizsga sehol sem igazán fontos. (Kivéve a közszférát, mert ott jutalék jár a nyelvvizsga után.) Ha van valamilyen szintű nyelvtudásod bármiből, senki sem kéri, hogy igazold! - Persze nem akarok beleszólni, ha ez Neked fontos, sok sikert hozzá! És milyen módszerrel (hol, kitől) gondoltad megtanulni a kínait? Egyszerre fogsz tanulni írni-olvasni és beszélni?
2010. júl. 26. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Van lehetőség rá az egyetem, de ha ott nem, akkor tanfolyamon. És természetesen az írást is meg szeretném tanulni.
2010. júl. 26. 08:59
 5/7 anonim válasza:
Értem! Igazad van, amennyiben megteheted, tanuld! Gondolom a mandarint fogod tanulni... Nem tudom, hogyan állsz az angollal, de nagyon jó és (önállóan) használható angol-kínai nyelvoktató sw-ek vannak fent itt-ott a neten! Továbbá (csak egy ötletként) van a radiosure nevű netradió. Ingyenes és elég sok mandarin adót is tartalmaz! Csak úgy hallgatni is hasznos lehet majd... (Tudom ám, hogy nem ezt kérdezted... Bocsi, de konkrétan a nyelvvizsgáról nincs tapasztalatom!)
2010. júl. 26. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

én idén ősszel megyek kínai nyelvvizsgára, HSK-ra, májusban pedig érettségizem (2-en leszünk az egész országban, akik érettségiznek - nem para).


a feladatlap elég kínai, feleletválasztós teszt van csak (az elég kínait arra értettem, hogy a kínaiak nem szeretnek idegen nyelven megszólalni, de nyelvtani teszteket max pontszámmal töltögetnek ki...).


a szóbeliről még nem tudok sokat...


szerintem nagyon érdemes kínait tanulni - lévén, hogy ezt beszélik a legtöbben anyanyelvként a világon, és kevés az idegennyelvként beszélő ember.


belinkelem a részletesebb vizsgaleírást.


[link]

2010. júl. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
3 év tanulás után bizton állítom, hogy kínaiul írni, olvasni és beszélni csak egyszerre lehet megtanulni, ugyanúgy, mint bármilyen más nyelven.
2010. júl. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!