Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Kitex kereskedelmi nyelvvizsgá...

Kitex kereskedelmi nyelvvizsgáról milyen tapasztalataitok vannak?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 11:55
 1/1 nutellasmuffin válasza:
Az írásbeli két részből áll, olvasásértés és szövegalkotás, ezek közül az utóbbi a nehezebb, de ha megnézel sablonokat a követelmények szerint, akkor már könnyen megcsinálható. Én vettem egy gyakorlófüzetet (jó pár éve), és abban volt kb 6 vizsgasor, azokat megcsináltam, amit nem ismertem szót, azt megtanultam belőle, és átmentem a vizsgán. A szóbeli rész kicsit nehezebb, mert olyan témákról kell beszélni 5 percig folyamatosan, amiről magyarul kommunikálva sem egyszerű ilyen mennyiségben. Érdemes összegyűjteni előtte a gondolataid, fontos szavakat a témához. A vizsgáztatók nagyon rendesek voltak szerintem, pedig nagyon izgultam. A hallgatásértésnél nagyon örültem, mert az volt a félelmem, hogy majd nem lehet rendesen hallani a hangszóróból, de nagyon profin fel voltak erre készülve, minden kristálytiszta volt. Írásbelihez még annyit szerettem volna mondani, hogy a szövegalkotásnál érdemesebb vázlatot csinálni, mint piszkozatot, mert vizsgafélelemben hamar elrepül az idő, és a végén nem sikerül bemásolni, akkor nagy a baj. Sok sikert!
2012. okt. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!