Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Melyik a helyes? 1. Da stehen?...

Melyik a helyes? 1. Da stehen? Blumen. A. Die B. – C. ein D. eine

Figyelt kérdés

2.Berlin liegt an … Spree.

A. der B. – C. die D. den

3.Johann Amadeus Mozart ist Deutsche, die Musik ... ist aber in der ganzen Welt bekannt und beliebt.

A.Komponisten B.der Komponisten C.des Komponisten D.dem Komponist

4.Mein Auto … gerade jetzt repariert.

A.ist B.wird C.wurde D.war

5. Er begann ….

A.sprechen B.gesprochen C.sprachen D.zu sprechen

6.Ich treibe Sport … gesund … bleiben.

A.statt …zu B. um … zu C.zu D. –

7.Wie verbesserst du deine Fehler? … die Fehler sorgfältig!

A.verbessere B.verbessern Sie C.verbessert D.verbessern wir

8.Er fragt … Buch.

A.nach seinem B.über sein C.von seinem D.um sein


2010. júl. 23. 12:02
 1/4 anonim ***** válasza:

2-a, 3-c, 4-c, 5-d, 6-c, 7-a, 8-a

nem 100% hogy mindegyik helyes, 3 eve tettem le a felsöfokut, azota sokat felejtettem:D

2010. júl. 23. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2010. júl. 24. 12:23
 3/4 anonim ***** válasza:

1. a

2. a

3. c

4. b

5. d

6. b

7. b (ezt nem tudom, mert ide sztem verbesser kéne, mert az tegező és felszólító is. Mert az első mondat tegezve van a másodiknak pedig felkiáltójel van a végén...szal nem tudom)

8. a

2010. júl. 25. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Úgy nézem a másik válaszolóval egy kicsit eltér a válaszunk. Szóval én leírom, hogy szerintem miért így van.

4. szerintem itt vorgangpassiv-ot kell használni, mert arra gondol, hogy épp ebben a pillanatban (gerade jetzt) javítják. De am az a-val és a c-vel is helyes lenne a mondat, csak más szituációban.

7. A mondat ugye az jelenti, hogy 'azért sportolok, hogy egészséges maradjak. az 'azért..., hogy..."-os szerkezet német megfelelője az "um...zu+Inf."

Jaj és most hogy megint elolvastam a 7. kérdést, az első válaszolónak igaza van. Csak hát így fél 1 környékén a verbessere e-je nekem E/1-nek tűnt és csak most esik le, hogy az is felszólító mód!

2010. júl. 25. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!