Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Nyelvvizsga-kérdések: lehet,...

Nyelvvizsga-kérdések: lehet, ha igen, hol? Részletek lent

Figyelt kérdés
Már jó ideje megvan a szóbelim az ECL-nél (89%-os..), de az írásbelin mindig megbukok, pár százalékkal csúszok le. Elegem van az ECL-ből. Lehet olyat csinálni, hogy egy másik nyelviskolánál csak az írásbelit csinálom meg? Akkor a kettő komplex nyelvvizsgának számít? Akkor az számít továbbtanulásnál pluszpontot? És melyik nyelviskola vállalja, hogy csak írásbeliztessen?
2010. júl. 19. 16:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szinte mindegyiknél van csak külön írásbeli rész. Ha a kezedben van a bizonyítványod, hogy van szóbeli nyelvvizsgád, akkor bárhova mehetsz és lerakhatsz mellé egy írásbelit. A kettő együtt egy teljes értékű komplex nyelvvizsgának számít. Régen lehetett őket egyesíteni (most is lehet), de teljesen felesleges külön-külön is elfogadják. (továbbtanulásnál is)
2010. júl. 19. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi:):):) Juj de jó, most örülök nagyon:) És esetleg tanács, hogy hol lenne érdemes írásbelizni?
2010. júl. 19. 16:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Bocsi h offolok:) ennyire nehéz az írásbeli?:S tudnál mondani pár feladatot?Csak mert gondolkoztam az ECL-en, de sztem nem oda megyek akkor:)
2010. júl. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Szia! Hát nekem a szóbeli nagyon könnyen ment, a beszélgetésnél eszméletlen jófejek. A hallott szövegértés általában nehéz, de szerencsés voltam:) Meg azért sok gyakorlás van mögötte. A levélírás, hát... nekem még az is oké, az olvasott szövegértések nehezek nekem nagyon. Volt olyan, hogy kérdésekre kellett válaszolni, vagy sorrendbe tenni, vagy összepárosítani hiányzó szavakkal vagy mondatrészekkel, vagy neked kellett beírni hiányzó szavakat, szóösszetételeket. Szóval az azért érdekes volt nekem. Into Europe volt az utolsó könyv amit végigvettem, és 90%-os eredményeim voltak átlagban, de hát látod.. :D Egyébként nyugi, emberfüggő. Vannak, akik megcsinálták, szóval nem lehetetlen, csak nekem! XD
2010. júl. 19. 16:48
 5/5 A kérdező kommentje:
Ja még annyi, hogyha kapok ajánlatot akkor mindenképp akkreditált érdekel, köszi!:)
2010. júl. 19. 16:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!