Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Hogyan tanuljam a német...

Hogyan tanuljam a német nyelvben a nemeket?

Figyelt kérdés
Van valami trükk, vagy tipp, hogy hogyan érdemes megtanulni a német nyelvben, hogy egy-egy szó milyen nemű? A szavakat könnyen megjegyzem, de azt nem igazán, hogy der, die avagy das...
2010. júl. 19. 00:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát, van néhány képző, pl. a -chen semleges, az -ung nőnemű (de csak ha képző!), de egyébként meg kell tanulni. Próbáld kötni magadban valamihez! Pl. a Mädchen semleges nemű, akkor képzelj el egy kislányt, aki még nem nő, és ezért nem jutnak eszedbe róla izgalmas gondolatok. Vagy a szoknya, aki der Rock, és hímnemű, itt gondolhatsz rá, hogy az angolban meg a rock a szikla, és az valami férfiasan kemény. Stb. De legegyszerűbb megtanulni. :-)
2010. júl. 19. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Kedves kérdező! Ez egy nagyszerű kérdés, 11 évig tanultam a németet, mindig ezt kérdezgettem minden tanáromtól, senki nem tudott választ adni, csak olyat, mint az előző, hogy tanuld meg! Hát én múlt hónapban tettem le a nyelvvizsgámat, sikerült is. Jah, és még mindig nem tudom, hogy mi der mi die és mi das. Egyszerűen van ami már megragadt mellé, van ami meg nem. És vannak hibáim is, de hidd el, hogy nem azzal foglalkoznak, sem nyelvvizsgán, sem élő beszédben. Megértik az a lényeg. Nekem ez a tapasztalatom. De am. ha sokat használod a szót, megragad egy idő után. De ha görcsölsz és úgy magolod be, úgy semmiképp. Nálam legalább is ez volt. :) További szép napot neked! Szia! :)
2010. júl. 19. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
41%

Qurv@ 1×ű! Névelővel együtt kell tanulni. Az pedig, hogy miért pont ilyen, meg olyan nemű, arra a kérdésre egy kézenfekvő válasz van. Azért mert csak. Gondolod, hogy az anyanyelvedben nincsenek olyan dolgok, amelyeket egy külföldi sosem értene meg? Már hogyne lenne. Példa rá az Édes, ékes Apanyelvünk: http://www.youtube.com/watch?v=oT4CKxZWpeg


+ kell tanulni. Mindet. Külön-külön. Egyesével. A németek is így tanulják!

2010. júl. 19. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
52%

ma 03:56-os: OFF: köszi a videot, eddig nem ismertem, de nagyon igaz és vicces.

ON: a kérdésre is válaszolva: CSAK egyenként megtanulva fogod tudni, ami estig, ha nem csak egyenként a szavakat tanulod, hanem szókapcsolatokat, mondatokat, mert úgy könnyebben megjegyezhetö.

Annak meg, aki különféle ötleteket adott (Rock németül és angolul): az ilyesmit teljesen értelmetlenek, mert ha 10 sot tanulsz meg, akkor még esetleg megy, de több ezernél már nem, meg beszédben nincs idöd minden fönévnél elöször a mesécskédet végiggondolni és utána ragozni a szót.

2010. júl. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
hát akkor megpróbálom megtanulni őket.
2010. júl. 19. 08:35
 6/6 anonim válasza:

e végű az die-s de van kivétel

én színekkel jegyzem vagy képet képzelek egy hapsival egy nővvel vagy mind2-vel és így jegyzem meg (már amennyire megy)

2011. máj. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!