Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Mi a véleményetek az origó...

Mi a véleményetek az origó nyelvvizsgáról? Milyen nehézségűek a tesztek, fordítások? Valamint a hallás utáni szövegértés?

Figyelt kérdés
2010. júl. 18. 14:55
 1/7 anonim ***** válasza:

A teszt nem volt egyszerű, meg is lepődtem mikor 15-ből 13 pontot kaptam rá:D

A fordítás nem volt nehéz, a szövegértés már picit macerásabb volt, de az sem vészes (szerintem), bár sokan szidták utána:D

A hallás utániról azt hittem, jobban sikerült, de ott épphogy meglett a szükséges 60%:S

A levéltéma meg vmi olyasmi volt, hogy régebben kint voltam dolgozni vhol egy családnál, és írjak nekik, hogy mi van velem. A másik meg talán vmi Mo bemutatós volt, de az sem tűnt nehéznek.

Összességében szerintem korrekt volt, nekem szerencsére elsőre sikerült:)

2010. júl. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem írni, hogy tavaly április környékén voltam. Már nem emlékszem pontosan mikor:)
2010. júl. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi és gratulálok
2010. júl. 18. 19:50
 4/7 anonim ***** válasza:

Már több éve az origón vizsgáztatok. Hát... én nem mondanám nehéznek, de nem is a legkönnyebb nyelvvizsga Magyarországon. A szóbelire mindenképpen érdemes beruházni, nagyon ostobának kell lenni, hogy ne sikerüljön. Nagyon rövid, nagyon egyszerű, korrekt. És (mi legalábbis), ha farkasordítóan rosszul nem beszélsz, nem buktatunk.


Ugyanez nem jellemző az írásbelire. A tesztek felépítése hihetetlenül szivatós. A fogalmazásoknál 10-ből 8 rendszeresen nullapontos, ugyanis 1-2 vagy 3 pontot vonunk le a hiba súlyosságától függően. Továbbá nemcsak angolul kell irodalmi szinten tudnod, hanem magyarul is. Gyakran előfordul, hogy némi szaknyelv is becsúszik a feladatok közé, tisztában kell lenned egy gépkocsi műszaki szerkezetével, a filmkészítéssel és egyéb témákkal. Tehát szókincsben lényegesen nehezebb.

Az írásbeli egyetlen előnye, hogy évek óta ugyanazt a pár tesztlapot használjuk, tehát 5-6 alkalom után nagy eséllyel ugyanazt fogod kapni.


Összességében a szóbeli klasszisokkal könnyebb más nyelvvizsgáknál, az írásbelit viszont nem ajánlom: miért? Már nincs az, mint 10 éve, hogy a Rigó utcai az egyetlen elismert nyelvvizsga, az írásbeli nehéz, és nem éri meg a sok energiabefektetést. Ugyanennyi tudással, sok más nyelvvizsgán könnyedén átmész.

2010. júl. 19. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2010. júl. 19. 13:13
 6/7 anonim ***** válasza:
Márciusban voltam középfokon és nekem pont, hogy a szóbelin sikerült épphogy átcsusszannom 65 %al. A magnóhallgatásom azt hittem nehéz volt, de 20/17 pontot sikerült összeszednem úgy, hogy azt írtam le amit gondoltam, hogy mondtak, tehát logika alapján. A beszélgetés nekem nehéz volt, de csak mert túl sokat gondoltam hirtelen magamról és olyan témába vágtam bele amiről nem igazán tudtam középfokon beszélni. De ott épp hogy meg lett a min. százalék. Az írásbeli szerintem nagyon könnyű volt, alig tanultam rá előtte (kiv. suliban órán, angol spec szakra járok) és 89% os ra sikerült. A legnehezebb a szövegértés volt nekem, a fordításokat szótárral nem nehéz megcsinálni, 100%os lett mind2, a levélírásnál pedig szerintem jó dolog, hogy 2 téma közül lehet válaztani. Ősszel szeretném megpróbálni a felsőfokot, remélem sikerülni fog, azóta már elég rendesen kibővítettem a szókincsemet, de nekem annyira bejöttek a feladatok, hogy a felsőt is origón szeretném. Sok sikert mindenkinek :)
2010. júl. 19. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi a választ és gratula
2010. júl. 19. 16:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!