Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Szerintetek miért nem megy?

Szerintetek miért nem megy?

Figyelt kérdés

Hét éve tanulok románul, itt élek Romániába, jártam már egy évig magántanárhoz is, mégis csak éppen dadogom a nyelvet. Képtelen vagyok egyről a kettőre menni, jövőbe vizsgázok román nyelvből, ráadásul anyanyelvi szinten kérik. (Ugyanazokat a feladatokat kapjuk vizsgán, mint egy román anyanyelvű diák.) Hogyan tudnék megtanulni románul? Teljesen kétségbe vagyok esve, mert bármit csinálok, nem megy. Két hónapig napi két órát néztem román műsort, hátha abból tanulok valamit, de semmi. Aszem három-négy szónál több nem ragadt meg. De így vagyok az angollal is. Azt se tudom megtanulni, pedig azt is hét éve nyúzom.

Viszont a németből egy negyed év alatt megtudtam annyit tanulni, mint románból vagy angolból hét év alatt, ugyanazzal a módszerrel. Nem vagyok tökhülye, mert más tantárgyakból nagyon jól állok - ezt nem dicsekvésképpen mondom - órán pár perc alatt felfogom az anyagot, meg is tanulom ott helyben, legyen az kémia, matek, fizika, magyar irodalom, vagy éppen biológia. Akkor ezt a két nyelvet miért nem tudom felfogni? Van esetleg valamilyen módszer, ami segíthet rajtam, vagy már el is áshatom magam, mert amit hét év alatt nem tanulta meg, az egy szűk egy év alatt biztos nem fog menni?

Kérlek, segítsetek, mert nem tudom, mit csináljak!


2010. júl. 12. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

valószínűleg nincs nyelvérzéked, ilyen egyszerű.

én pont az ellenpélda vagyok, németet folyékonyan beszélem, pedig sosem tanultam hú de sokat, nyelvvizsgára tanulás nélkül mentem el.

angol detto. latint és oroszt is tanultam...


esetleg próbálj meg tanárt váltani... vagy kérj felmentést, ha végképp nem megy.

2010. júl. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Felmentést? Hogyan lehet azt kapni? Egyébként, ha nem vizsgázok románból, sehova se vesznek fel. Ha meg megbukok, akkor felvesznek egy olyan iskolába, ahol pl. az idén egy tanulónak sem sikerült az érettségije. Magyarán a legrosszabb iskolába a városból, oda meg semmi esetre se akarok menni.
2010. júl. 12. 11:30
 3/7 anonim ***** válasza:
lehet felmentést kérni igen, egyik oszttársamnak a matek nem ment, volt kivizsgáláson kért vmi papírt, és nem kellet matekból érettségiznie, helyette németből ment, mert neki pont a nyelvérzéke volt jó.
2010. júl. 12. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nálam nem működne. Esetleg valami tipp, hogy mit csináljak? Az igazság az is, hogy már nagyon megutáltam a románt... Egy részből a sikertelenség miatt, de azt leszámítva se szerettem. Nem is szándékozok itt maradni, az egytemet már Magyarországon akarom elvégezni, már ha megyek egyetemre.
2010. júl. 12. 11:40
 5/7 A kérdező kommentje:
Viszont valahogy be kellene jussak egy jobb suliba kilencediktől, mert pszichológusnak szeretnék menni, oda meg kellenek majd a pontok az érettségi után. :S
2010. júl. 12. 11:41
 6/7 anonim ***** válasza:
60%

Együttérzek, én is ebben a helyzetben voltam :) Tiszta magyar városban éltem, így nagyon rettegtem az érettségitől, de végül a szóbelin 10-essel végeztem, szóval no para, csak jó kiállás, és határozottság kell.

Máskülönben pedig a nyelvtanulás kulcsa: olyan közegben kell mozogni, ahol a nyelvet használják. Nem elég heti pár órával magántanározni, ezzel tanulsz még meg. Ha román baráti köröd lenne seperc alatt megtanulnál.

2010. júl. 12. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Es nem tudod a kozepiskolat is Magyarorszagon elvegezni? Nincsen vmi osztondij? Akkor nem is kellene annyira koncentralnod a romanra. Bar azert szerintem nem art, ha ismeri az ember az orszag nyelvet, ahol el, de ha esetleg nem akarsz Romaniaban maradni, mindegy lenne...Sok sikert mindenesetre!!! Egyebkent altalaban a motivacio hiany az oka, ha vmi ennyire nem megy. Hiszen mar most azt gondolod, h ugysem ott akarsz egyetemre jarni, minek tanuljak romanul. nem? en legalabbis igy voltam a nemettel. 8evig tanultam, es alapdolgokon kivul mas nem ragadt meg, mert nem akartam tanulni, nem szerettem...mar banom. Neked is hasznos lehetne meg a roman, kesobb mas latin nyelvek tanulasanal.
2010. júl. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!