Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Minek tanuljak ha jól akarok...

Minek tanuljak ha jól akarok keresni (havi 7-800 ezer fölött)?

Figyelt kérdés

Melyik egyetemet szakokat érdemes választani?

Eddig ezeken gondolkodtam: agysebész vagy sebész (mondjuk akkor lehet külföldre kéne mennem) , banki tanácsadó vagy dolgozó, profi fótós.


Szerintetek milyen szakmákkal lehet itthon jól keresni?



2019. jún. 2. 20:30
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯
 61/134 anonim ***** válasza:
92%
A válaszaid alapján amit legeslegelőször megkell tanulnod az az alázat. Emellett jó ha társul hozzá egy csepp intelligencia, szorgalom, kitartás...ha ilyen kilátásaid vannak a jövőre nézve. Bár nagyon remélem, hogy ez nem egy komoly kérdés.
2019. jún. 11. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/134 anonim ***** válasza:
100%

"ha vállakozni akarok azt hol tanítják?


Vagy hova kéne mennem?"


Ezen besírtam! :DDDD


Nem is értem miért álltok le vkivel vitatkozni, akinek fingja nincs a felvételiről, egy egyetemi vizsgát nem csinált még, a középsulis 4-eseivel menőzik, és a Másnaposokból szerzi az élettapasztalatait.


Én csak azt sajnálom, hogy nem látjuk majd, mikor pofáraesik! :D



Amúgy meg mihez kezdenél annyi pénzel, hogy így csorog rá a nyálad? Biztos imádnak az emberek az életben...

2019. jún. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/134 anonim ***** válasza:
95%

Amúgy dolgoztál már akármit is? Keress egy olyan diákmelót ami nagyon jól fizet, húzz le heti 40+ órát (mert havi 7-800 nettóhoz általában társul a túlóra is) aztán nézd meg hogyan érzed magad 2 hónap után a nyár végén. Illusztrálni fogja milyen egy olyan munkát végezni ami nagyon jól fizet, de amúgy nem szereted / utálod. Természetesen ez most csak kicsiben, de valahol el kell kezdeni.


Mondom, olyan szakmát kell választani ami érdekel és emellett meg lehet belőle élni. De úgy nem lehet dolgozni éveken keresztül, hogy csak a pénz motivál. Láttál már befásult, unalmas, az életről lejött embereket a 30-as 40-es éveikben? Na ők azok akik csak a pénzért dolgoznak, és valódi motivációjuk nincs. Ha neked ez az élet megfelel, hát hajrá, csinálj amit akarsz. Én nem *asznék ki magammal hogy bár van pénzem mindenre, de igazából minden napom egy pokol mert az önmegvalósítás legkisebb fokát sem érzem.

2019. jún. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/134 Fizikakedvelő ***** válasza:
90%
Arról nem is beszélve kérdező,hogy itt nem tapasztalatlan emberek irkálnak össze-vissza badarságokat. Hidd el,ha valamit ilyen erőteljesen mondanak és sokan, akkor érdemes odafigyelni rá. Én személy szerint nem vagyok még felnőtt,veled vagyok egykorú. Azonban édesapám állatorvos,s ha nem érdekelte volna a természet,az állatok világa,a biológia,akkor bizonyára nem lenne az. Ezt már ő is kihangsúlyozta. Ezek a személyes élmények magukért beszélnek. Raádásul kaptál egy csomó plusz információt tippet,amin el lehet indulni. De ilyen személyiséggel nemigen lehet pályát választani. Persze,nem kell medikusnak lenned,de más pálya sem mentesít a komolyság alól.
2019. jún. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/134 anonim ***** válasza:
24%

Kedves pénzmániákus, kontraszelekált vidéki gimnázium által nagyra növelt egójú moral insanity!


Többen is megmondtuk, hogy motiváció és alázat nélkül felejtsd el az összes "learned professions"-t (a kifejezést megalkotó Britanniában ez a law, a medicine, valamint a theology; Magyarországon a jog, orvoslás, egyes BCE egyetemi közgazdasági végzettségek, illetve pár BME mérnöki szak).


Az orvosiról nincs személyes tapasztalatom, de anyai ágon belül van orvosdinasztia, és mindenki szenvedve végezte el, és nem a képességek hiánya miatt.


A jog szerinted "csak öt év" hát nem éppen, mert nappalin is szinte mindenki csúszik (a levelezőn meg az már a norma...). Semmivel sem könnyebb az orvosinál, bár másfajta képességeket feltételez, ugyanis itt gyakorlat a képzésben alig van, full elmélet az egész, ami kell is a megértéshez. Ezen kívül a jog folyamatosan változik, tanulhatsz 60 évesen is abszolút új szabályozásokat. Az ügyvédi pályához plusz három év a szakvizsga, azért elvárt mellé minimum egy, 2-4 féléves szakjogászi. Ha bíró akarsz lenni, 3 év a szakvizsga (ekkor vagy bírósági fogalmazó), ha az megy, 2 évig bírósági titkár, ha az megvan, esetleg, ha nagy szerencséd van, ideiglenesen, határozott időre lehetsz bíró (de ha nem topon teljesítesz, vagy nem felelsz meg a pszichológiai teszten és vizsgálaton, a 7. évben is mondhatják, hogy viszlát, ekkor, ha minden elsőre sikerült, már 30 vagy, de szakmailag kis kezdőcske!). Ha mégis túl vagy ezen, esetleg lehetsz valamelyik helyi bíróságon kezdő beosztott bíró. Ha nagy szerencséd van, és képzed magad, esetleg 20 év múlva, járásbíróság, és ítélőtáblai gyakorlatot követően lehetsz kúriai bíró, de inkább ekkor már 60 leszel, hogy 70 éves korodig robotolhass /illetve már 2017-től öregségi nyugdíjkorhatár van, csak a Kúria, illetve majd a Közig. Felsőbíróság elnöke esetében maradt 70/. Valaki írta a PhD-t a jog mellé. Az nem csak úgy van. Keveset vesznek fel, 90% ELVÉRZIK, feleslegesen szenved 4 évig (most már másodévesen megválnak a nem oda illőktől). Amúgy PhD a tudományos pályához kell, ügyvéd, ügyész, bíró, közjegyző, bírósági végrehajtó számára felesleges. Írja valaki ezt a bértábla (közszolgálatban helyesen: illetménytábla) dolgot. Nemzetközi ügyvédi irodához inkább anyanyelvi szint, mint felsőfok felé hajló szakmai angol kell. Ott csak egy részfeladatot tanulsz meg, hogy soha ne önállósodj. A nagy pénz a tulajdonos ügyvédeké, ezek többnyire milliárdos, angolszász hátterű vállalati jogi ügyel, merger acquisition stb. 40 000 forintos órabér semmi, 1000 euró is lehet, de sokkal több is. Csak éppen kell a pénz a drága irodára, a 20 trainee lawyerre, meg a beosztott ügyvédekre. Ezek ügyvédi "cégek". Vannak nagyon jó pénzek a közszolgálatban is, és ezt mindig megkapják. Vállalkozókám meg lehet, hat hónapig 0-át keres, aztán egyszer 3 milliót. Vagy tönkremegy, és max. munkát. Egyre kérlek: a jogi karok és az államtudományi kar közelébe se gyere! A CEU-hoz mesterszak kell, csak továbbképezde 2 éves bohóckodásokkal. Diplomata (elvileg) nemzetközi kapcsolatok szakkal (haha) lehetsz, de inkább jog vagy közgáz, esetleg HHK. Ide, ahogy írták, kifogástalan viselkedés, emellé magas szakmaiság, C2-höz közelítő nyelvtudások kellennek, és nem akkora főnyeremény, mint gondolod. Rossz klímájú országban, gyakran unalmas munkát kell végezni, és ki vagy téve a politikának. A nagykövet járhat jól, de őt is rángatják, esetleg megalázva kiutasítják. Ja, és ezeknek operatív munkát is kell végezni (gondolom, fogalmad sincs, az mi).

2019. jún. 12. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/134 anonim ***** válasza:
85%
Ja, és 7-800 ezer a mai világban nem olyan nagy pénz. Ha főnök vagy, stressz. Ha főnököd van, stressz. Felelősségek kígyóznak. A legjobb egyetemen/kutatóintézetben tanszék-, intézetvezetői, dékán-, rektor- és ezek helyettesei kötelmei NÉLKÜL kevés órával, lehetőleg egyszemélyes vezetőktől "függetlenített" kutatócsoportként nagy grant-eken ülve, könyveket írva, olykor külföldön tanítva fél-egy hónapokat az év során, na de ilyen embert sem sokat ismer a világtörténelem. Kellemetlenség, felelősség, alázós főnök mindenhol van.
2019. jún. 12. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/134 anonim ***** válasza:
73%
*egyszemélyes, vezetőktől "függetlenített" kutatócsoportként
2019. jún. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 68/134 anonim ***** válasza:
100%
Legyél lakatos, aki éjjel-nappal kihívható. Csekély képzés, havi 1 milla, ha szerencséd van.
2019. jún. 14. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/134 Fizikakedvelő ***** válasza:
15%
#68:Nem akarok gonosz lenni,de ha a kérdezőnek nem javul valamelyest a hozzáállása,s továbbra is kizárólag az anyagi érdekei hajtják,akkor nem biztos,hogy kéne egyetemre menni. Utóbbi tudni vágyó embereknek ajánlott elsősorban. Azon gondolkodom,hogy lehet az,hogy pont az olyan személyiségű emberek miatt van esetlegesen túl sok diplomás,mint a kérdező. Nem szabad pénzmániával egyetemre menni,hajtania kell a tudásvágynak.
2019. jún. 14. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/134 anonim ***** válasza:
100%

#69

Azt hogy túl sok diplomás van, azt azért vitatnám. Az EU átlag 39 % körül van, Mo 32 %-on áll. Lettország 58 %. Az EU-s cél 40 % (volt) 2020-ig.


Tény, hogy kevés a (jó) szakmunkás. De ez nem azért van, mert túl sokan járnak egyetemre. Sokkal inkább, mert aki teheti külföldre megy, és borzasztó sokan kihullanak az iskolából szakma vagy bármi nélkül. Mennek közmunkásnak, meg felveszik a segélyt, vagy lopnak, csalnak, verekednek, stb és "luxus" börtönökben töltik életük nagy részét. Persze miután újratermelték a szegénységet 4-5 gyerekkel 25 éves koruk előtt. Az Index-en volt egy jó videó egy faluról, ami jól mutatta milyen körülmények között élnek egyes helyeken. Meglennének a szakmunkasaink, ha az állam jobban kezelte volna a cigánykérdést...

2019. jún. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!