Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi szüksége van egy közlekedés...

Mi szüksége van egy közlekedésmérnöknek, egy műszaki menedzsernek matlap programozásra?

Figyelt kérdés

Mi szükség van ennyi fölöslegeset tanulni, egyetemen, mi?

Aki nem tanult programozást az csak les, hogy mi a franc van? Egyszóval katasztrófa, az egyetem ennyi hülyeséget.


2019. márc. 14. 11:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Neked kár elkezdened/folytatnod az egyetemet, ha ennyire szűklátókörű vagy...


Menj bölcsésznek, ott majd nem kell.


Egyébként meg a matlab tipikusan a mérnökök programozási nyelve, mert nem magára a programozásra, hanem a megoldandó feladatra lehet fókuszálni. (ellentétben pl. a pythonnal vagy a c++ -al).

2019. márc. 14. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát csak lesek mekkora baromság.
2019. márc. 14. 12:11
 3/9 anonim ***** válasza:

Ha már valaki mérnöknek akarja hívni magát a végzettségére hivatkozva, akkor had ne legyen már probléma, hogy van némi reálosabb tantárgyad is, mint például a programozás.

Nem kötelező egyik szakot sem elvégezni, az egyetem pedig így "árulja" a képzéseit. Ha valakinek nem tetszik a szak felépítése, akkor keres más szakot ami jobban illik hozzá.

2019. márc. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Bírom ezeket a "minek tanuljuk ezt a sok baromságot" típusú kérdéseket. Egy mérnöknek igenis kell ez, mert a matlabot numerikus számítások elvégzésére fejlesztettek ki és emellett egy programozási nyelv.


Kérdező, nem kell ezt tanulnod, egyszerűen iratkozz ki az egyetemről ha kevés vagy hozzá, vagy hülyeségnek tartod! Ha mégis lesz közlekedésmérnöki diplomád, vagy műszaki manageri diplomád akkor Isten óvja meg az országot. :)

2019. márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a kérdésedből képet nyerhettünk a műszaki menedzser szak "komolyságáról".


Nincs több kérdésem.

2019. márc. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Tudod akikkel eddig beszéltem mind azt mondta, hogy fölösleges volt nem is használják.
2019. márc. 21. 14:08
 7/9 anonim ***** válasza:
Közlekedésmérnöknek tudnia kell használnia matematikai programokat, mert ha valamilyen projekten dolgozik (tervez), akkor ott bizony számolnia is kell és azért valljuk be, hogy egy deriválást vagy integrálást nem praktikus papíron elvégezni. Ezen kívül, ha valamilyen kutatást végez, akkor ott megint csak tudnia kell felírni egyenleteket, függvényeket ábrázolni, mert a legtöbb kutatásban ezek bizony előjönnek, pl. adatok elemzése közben. Gondolom diplomával a kezedben te sem úgy akarsz majd kiadni egy kutatási eredményt a kezeid közül, hogy "hát ezeket az adatokat ignoráltam, mert nem tanultam matekot".
2019. márc. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azért amiket válaszolsz itt kérdező mutatja a magyar ipar elmaradottságát... a közlekedés forradalma itt zajlik a szemed előtt (önvezető autók, intelligens navigációs és forgalomirányítási rendszerek, uber stb) de szerinted nem kell a matek... kőbaltával az űrkorszakban, ez a magyar oktatási rendszer – szerinted. Szerencsére az egyetem szerint nem.
2019. márc. 21. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Azért ,hogy kiélvezhessék, az emberek azt ,hogy diploma nélkül szakmunkásként éhenpusztulsz.
2019. jún. 21. 14:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!