Mérnökinformatikán ugyanúgy megtanítanak a szoftverfejlesztésre, programozásra mint a programtervezőin, csak emellett nem matek van rengeteg hanem fizika is és matek is? (többi lent)
Tudom hogy sok ilyen kérdés volt már hogy mi a kettő között a különbség azonban nem tudom eldönteni még így középiskolás fejjel hogy melyik érdekelne jobban és megnézve a tárgyakat és összehasonlítva nem is azt látom hogy egyik hardverközeli,másik szoftveres jellegű, hanem hogy pl.a mérnökinfódoknak vannak gazdasági tárgyaik is,fizika is,vállalkozói ismeretek akár, szóval a kérdés az hogy valóban jobban megtanítanak-e programtervezőin a programozásra és van-e nagy különbség a kettő kozott?
Illetve mondjuk egy vezetői pozíció betöltéséhez melyik a jobb?
Előre is köszönöm szepen a válaszokat!!
Ha rövidre akarjuk fogni, akkor elég annyit tudni, hogy igen. (Részben. Mert ugye az egyetem csak az alapot adja a software íráshoz, é neked tovább kell fejlesztened magad ezen a területen.)
Mérnökinfón is van ugyanúgy programozás, és tudsz is arra szakosodni. A munkáltatót meg nem fogja érdekelni, hogy proginfót vagy mérnökinfót tanultál egyetemen, mert nagyon sok az átfedés. Szóval mindkét diploma ugyanannyit ér szerintem. Ha értesz hozzá, azt csinálsz amit akarsz az informatikai ágon.
Hogy melyiket válaszd? Összetettebb, erre nem válaszolok, döntsd el magad.
A mérnökinfó kicsit több dolgot fed le, szóval majdnem mindenből tanulsz egy kevéskét, és te magad döntöd el a végén, hogy magánúton melyik ágra akarsz jobban rákattanni, és azon a területen fejleszted magad.
Illetve mérnökinfón több a hardware-s tárgy, illetve sok mérnökis és némi fizika tárgyak, amik viszont elég haszontalanok lennének mondjuk egy app fejlesztőnek. Én nálam például ez miatt esik ki a mérnökinfó, mert én ha infót akarok tanulni, akkor ne erőltessenek rám semmi mérnöki dolgokat meg fizikát, mert én személy szerint nem venném hasznát, a kedvem is elvenné az egyetemtől, illetve csak időpazarlás lenne. (Természetesen csak személyes vélemény, másnak lehet tetszik ez a része.)
A proginfó pedig jobban bele mélyed a programok írásába, ami azt jelenti nincsenek mérnöki tárgyak. Ez a szak inkább a software-k felé húz, szóval lehet nem egy ilyen diplomával fogsz elmenni networking-esnek, vagy épp PC-ket szerelgetni. (Hacsak nem értesz hozzá, mert akkor csak nyugodtan.)
Illetve azt olvastam több az elmélet is ezen a szakon, mármint a programok írása terén. Én is ilyesmi szakon tanulok, csak nem Magyarországon.
Szerintem ha kimondottan csak programozó akarsz lenni, akkor felesleges mérnökinfóra menned, mert sok időt elvennének a mérnökis tárgyak, ahelyett hogy azt az idődet is programozással töltsd.
Szerintem jelentkezés előtt nézd meg melyik egyetemek jöhetnek nálad szóba, és nézd meg a tanmenetjüket, mert egyetemenként lehetnek nagyobb különbségek is. Illetve ott megtudod, hogy milyen tantárgyak várnak rád, miket fogsz tanulni.
A mérnökinfón sok a felesleges ("mérnöki") tárgy, és úgy jössz ki 5 év után az egyetemről, hogy szétszivatták a fejedet, mégsem tudsz egy kalkulátor programot se megírni (tisztelet a kivételnek), hanem, úgymond, "megtanultad az alapokat". Vagyis túl sok a sallang, elavult a tanterv és feleslegesen erőltetik ezt a mérnök dolgot. (Akkor inkább mennék villamosmérnöknek, és onnan lennék programozó, sokkal jobb ötlet.)
A profinfó a klasszikus programozó képzés, sok matekkal. A gazdinfón kevesebb a matek meg a programozás is, de vannak üzleti tárgyak. Ezért: ha nagyon erős vagy matekból és szeretnél egy erősebb képzésen részt venni, akkor proginfó; ha meg az üzleti oldal is érdekel, könnyebb képzést szeretnél, akko gazdinfó + mellette programozó tanfolyamok például egy MOOC platformon.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!