Egyetemisták, ti hordtok magatokkal laptopot órára? Szükséges, vagy esetleg elég a papírra jegyzetelés is?
Ez Amerikában menő hogy mindenki laptoppal jár
Itthon nem
Órára egyszer vittem, amikor kiselőadást tartottam belőle.
Egyébként kb. félévente pár alkalom van, amikor viszem magammal valahova (pl. szaktársakkal beadandót írtunk, statot gyakoroltunk, kiselőadást terveztünk, ilyenek).
Szaktársaim közül is egy van, aki állandóan hozza a laptopot, ő youtube-on néz gameplay-videókat rajta :'D
Illetve van egy másik szaktársam, akinek notebookja van, és mindig hozza magával, de ő se használja előadásoknál, csak ha eszébe jut valami, megnézi mondjuk, vagy beadandót ír a szünetekben, stb.
Legjobb barátnőm másik szakon van, ő anno azt tervezte, hogy gépre fog jegyzetelni. Egy évig szobatársak voltunk, akkor egyszer vitte magával a laptopot, szintén valami beadandóhoz vagy előadáshoz :D
Illetve egy szaktársam volt, aki egy órán laptopra jegyzetelt, de azért, mert a tanár előre kiadta a diasort, és azt egészítette ki magának.
Maximum akkor lehet hasznos majd egy mindig mozdítható notebook, ha már szakdogát írsz. Én is a végzős hallgatóknál látok inkább laptopot, akik kihasználják a félórás szüneteket, és addig beülnek a könyvtárba egy kicsit dolgozni a szakdogán, vagy ha van egy "lyukas órájuk", akkor is sokszor beülnek és írják.
Egyébként szerintem az első félévben tapasztald ki, hogy mi a jobb, párszor vidd a laptopot, párszor jegyzetelj papírra. Aztán ha úgy látod, szükséged van egy notebookra, akkor majd később megveszed (akár olcsóbban is, mintha félévkezdés előtt vennéd, ott a Black Friday, karácsonyi, év végi leárazások, stb.).
De ha a papírnál maradsz, akkor se fog senki kinézni, megszólni, ne aggódj :) Ha meg valaki igen, az az ő szegénységi bizonyítványa lesz.
(A három óra töltés nélkül amúgy teljesen jó szerintem, nálunk van egy csomó konnektor a folyosókon, szünetekben tudod tölteni a laptopot. Termekben már sajnos csak 1-2 van, ha van. Ingyen wifi is van, ami még egész jó is, szóval ilyen szempontból nagyon pozitív nekem az egyetemünk.)
Hülye aki órára beviszi a laptopot. Egyrészt a tanárok többsége rühelli ha valakinél meglátja elöl a laptopot, és utána szivatni fog, másrészt nagyon lefogsz maradni a tananyaggal.
1 éve végeztem villamosmérnökin, 1-2 szerencsecsomag volt csak aki laptopra próbált jegyzetelni, mindig tőlünk kéregettek jegyzetet mert nem tudtak mindent lejegyezni, főleg ábrákat nem.
Ez erőteljesen függhet egyébként szaktól is, és az órák milyenségétől is. De én a környezetemben lévőkön legkomolyabb problémaként azt szoktam tapasztalni, hogy mivel sajnos Magyarországon a közoktatásban nem tanítanak meg a digitális jegyzetkészítésre, ezért nagyon sokan akik még be is hozzák a gépüket, hamar azon kapják magukat, hogy nem tudnak megfelelő minőségű jegyzeteket készíteni, mert elhasalnak a képleteknél, ábráknál, vagy akár már a tananyag rendszerezésénél.
Ha van valamennyi tapasztalatod digitális jegyzetelés terén, és évkezdés előtt tényleg átgondolod, hogy a különböző problémákkal, nehézségekkel hogyan fogsz megküzdeni, akkor egy laptop, vagy egy nagyobb méretű tablet és egy jó minőségű toll hozzá, plusz néhány esetleges kiegészítő jó társ lehet az egyetemi élet során. Viszont ha most állnál neki nulláról, komolyabb átgondolás, utánajárás nélkül, esetleg olyan szakon ami reálosabb, akkor azt javasolnám, hogy semmiképp nem érdemes belevágni a gépes jegyzetelésbe, valószínűleg csak csalódást, illetve kellemetlenséget fog okozni.
Senki nem fog csúnyán nézni rád ha füzetbe jegyzetelsz, a legtöbb szakon és a legtöbb órán a hallgatók nagyja a mai napig is papírra jegyzetel, vagy ha az előadó előre feltölti a diasort, akkor annak a kinyomtatott verziójának a szélére, és hasonlók. Nálunk legalábbis ez a helyzet. Ha úgy érzed, hogy a papírral magabiztos vagy, akkor nyugodtan írj papírra, azzal mellényúlni nem nagyon lehet. Hogy füzet, vagy papírok+lefűző, vagy pontosan milyen eszköz, az már igazából mindegy is.
Én személy szerint hordok magammal laptopot az órára és arra jegyzetelek, nem volt komolyabb gondom az ábrákkal és az egyenletszerkesztéssel sem, viszont utóbbi például részben azért is volt, mert a fontosabb LaTeX utasításokat tudom fejből, a speciális karakterekhez (pl.: görög betűk fizikára, metszet, unió, részhalmaz, stb.) készítettem magamnak egy home-made makróbillentyűzetet, stb. Úgy gondolom, hogy ha a különböző gyakori problémák megoldására az ember kitalál egy-egy megoldást magának, legyen ez bármi ami neki kényelmes, akkor lehet gépen jegyzetelni. De szükségesnek semmiképp nem szükséges laptop az egyetemista élethez, és általában ajánlani sem szoktam a legtöbbeknek.
Badarság laptopra jegyzetelni.
Főleg műszaki tárgyaknál... A többinél meg minek egyáltalán jegyzetelni? Nálunk azok úgyis tölteléktárgyak 😂 (villamosmérnök I kar).
Na meg ha írsz, akkor jobban rögzül.
Illetve, ha meg is van adva előadás jegyzet, vizsgára készülésnél pl elengedhetetlen, hogy te magad mit tartasz fontosnak, képletek, stb... Ezzel is csak rögzül a tananyag.
Ha fél-egy A4 oldalon össze tudod foglalni a tárgyat (puska...), akkor tudsz.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!