Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi volt érettségin a választot...

Mi volt érettségin a választott tantárgyatok? Mit választanátok, és miért?

Figyelt kérdés
2008. nov. 8. 09:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

én most fogok érettségizni,és nekem a föci lesz a választottam...

most úgy vagyok vele,hogy remélem nem lesz rá szükségem,mert nem ilyen irányban szeretnék továbbtanulni,de még mindig ez érdekel a legjobban,és ha minden kötél szakad,lehet,hogy még jól fog jönni:)

de gondolom ez attól is függ,hogy ki hol és mit akar továbbtanulni,van-e valamilyen érettségi követelmény(ha jól tudom az építészmérnökin kötelező a fizika érettségi),szóval ez is meghatározza..

Te mire gondoltál?

2008. nov. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
78%
Azt válaszd, amiben a legjobb vagy, de ez érthető. Én ének-zenét választottam, mert 9 évig zongoráztam, így ezt a tantárgyat fújtam. Mivel matekból fel voltam mentve dyscalculia miatt, helyette is választanom kellett valamit. A tesit választottam, mert imádok sportolni, kedvencem volt a tesi.
2008. nov. 8. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Tavaly nem volt kötelező építészmérnökire a fizika, hanem választani lehetett elég sok tantárgy közül, én a bioszt választottam, mert imádtam. De fizikából is felkészült voltam. Azt válaszd, amivel még tudsz valamit kezdeni később. Pl. ha nem akarsz tesi szakra menni vagy zeneművészetire, akkor ne válassz tesit vagy ének-zenét, mert semmi értelme, és ha később változnak a továbbtanulási szándékaid, azzal semmiképpen nem vesznek fel sehova máshova. Nézz körül az egyetemek között, hogy milyen szak érdekelne, és válaszd azt a tárgyat, ami a legtöbb helyre jó. Nagyon könnyű az érettségi, bármiből fel tudsz készülni akár ötösre is pár hónap alatt.
2008. nov. 8. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Én informatikából érettségiztem. Számomra ez volt a legkönnyebb. Történelemből elég gyengén álltam, így inkább abból tanultam. Szóval csak abból. A többit vágtam. :)

A továbbtanulásnál simán felvettek.

2008. nov. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem angol és informatika a választott tárgyam, mert nyelvi előkészítős vagyok, és 3. év végén a suli elég keményen nyomást gyakorolt ránk, hogy németből, angolból, és informatikából érettségizzünk. Most állok az érettségi előtt, és most azon gondolkodom, hogy közgazdaságtanból érettségizzek. Igazából az angol és info érettségi felesleges volt, mert gazdasági képzésen nem számítják az informatikát, és csak egy nyelvet lehet elszámoltatni, és a németem jobb lett. De nem bántam meg, hogy letettem őket, legalább megtanultam az anyagot, és az angol nyelvvizsgához segít, hogy felkészültem az angol érettségire.
2008. nov. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a nemet volt a valasztott targy, igy ket nyelvbol erettsegiztem.
2008. nov. 8. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
88%
Én utazás és turizmust választottam. Sztem a turizmusnak lesz jövője...Egyébként meg könnyű belőle 5örse érettségizni :D
2008. nov. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem gépipari műszaki rajz volt. Mert akkor 1993-ban még ez szakmát adott.
2008. nov. 8. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én föciből érettségiztem, de angol is lett volna, aztán mégse. Utólag láttam, hogy lehet drámából is, ha szereted az irodalmat, érdemes, és ráadásul elég könnyű.
2008. nov. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem közgáz, mivel ilyen vonalon akartam továbbmenni!
2008. nov. 9. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!