Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt kémia érettségitől...

Emelt kémia érettségitől nagyon félek?

Figyelt kérdés
Egy 75%nak örülnék... 10. osztály óta van normális tanárom, azelőtt kb semmit nem tanultam, de azóta szorgalmasan tanulok. Matekhoz béna vagyok és kémiából is van hiányosságom ezért a számolások a halálaim. Nagy nehezen megértem a középszintű számolásokat, előkészítőre is járok de egy emelt szintűhöz kb hozzá se tudok szólni. A mostani tanárom jól tanít, meg az előkészítős is, az elméleti részben is vannak bizonytalanságaim (főleg a hosszú reakcióegyenletekben, meg a különböző praktikákban pl. standard potenciálból mire lehet következeteni). Olyan mintha a tanárom és az előkészítő (ami elég jó hírű) nem is az emelt szintre készítene, mert belenéztem egy érettségibe és csak pislogtam... nagyon stresszelek, hogy fog sikerülni, érdekes hogy az osztálytársaim nem, pedig még kevesebbet is tudnak mint én, csak a számolásból jobbak kicsit... mit tegyek? szerintetek pár hónap alatt hány százalékra tudnám magam felhozni?

2019. jan. 21. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Tanulj magadnak is,mozaik kemiabol (11-12) a kek szinnel az emelt erettsegi elmeleti resze van kiemelve,de ha nezed a kovetelmenyrendszert az is segit,oldogass meg feladatokat,feladatgyujtemenybol,szamolasra villanyi attila otosom lesz kemiabol cimu konyvet ajanlom,abban van eleg szamolas,meg sok ido van erettsegiig! :)
2019. jan. 21. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Pár hónap sok dologra elég. Én a helyedben a számolásokat nagyon komolyan venném, sok múlik rajtuk. Ahogy az előző válaszoló is írta, az Ötösöm lesz kémiából nagyon jó, én is onnan tanultam meg számolni annak idején. (Az elméletet pedig a szintén említett mozaikos könyvből, semmi másból.)

Emellett kezdj el megoldogatni korábbi érettségiket (emelt szintűeket). A legjobb, ha végigérsz rajtuk májusig, mert nagyon sokat lehet belőlük tanulni. És arra is jók, hogy kövesd a fejlődésedet, mert egyre jobban és jobban fognak sikerülni. :) Észreveszed, hogy vannak időről-időre előjövő kérdések, "kedvenc" vegyületek táblázatos feladatokban, valamint meglátod, hogy van úgy 5-6 számítási alaptípus (pl. kristályvizes, egyensúlyi, gázelegy, képletmeghatározás, Faraday-törvények), ami minden érettségiben előjön.

Az én tudásom nem nagyon fejlődött az utolsó hónapokban, a tananyagon arra már végigértem, de akkor megcsináltam az összes érettségit. Az, hogy gyakorlatot szereztem a feladatmegoldásban, kb. 25%-ot dobott az eredményemen (írásbeli), azaz én ekkora különbséget tapasztaltam az első és az utolsó megoldott érettségi eredménye között. A végén már 120-150 perc alatt végeztem egy emelt feladatlappal, tehát bőven maradt időm átnézni is.

Nem baj, ha most nem nagyon tudsz hozzászólni a feladatokhoz (valamennyit azért biztosan...), de ha meg áprilisban látsz hozzá, nem érsz végig az összes feladatlapon és még pánikolni is fogsz, hogy semmi nem megy.

Csak bátorítani tudlak, hogy vedd a kezedbe az irányítást! ;) Én is így tettem (a tanárom semmire nem volt jó, csak hátráltatott a fakt, mert heti 4 óra ment el az életemből). Próbáld meg megérteni az anyagot, összefüggéseket látni a fejezetek között (mert vannak összefüggések). Amit nem értesz, feleslegesen is magolnád be, mert emelt szinten inkább már alkalmazni kell a megszerzett ismereteket, mintsem visszamondani, mint egy papagáj. Az írásbeliig van még kb. 4 hónap. Én úgy osztanám be a helyedben, hogy 3 hónap alatt végigérek az egész anyagon (úgy, hogy értem), az utolsó egy hónapban még egyszer átvenném az egészet, illetve ami nehezen megy, még többször. A számolásokból napi 3-5 feladat és heti 2 komplett érettségi. Rengetegnek tűnik, de amúgy meg logikus és nem is olyan sok, erre érettségi után fogsz rájönni.

Bíznod kell magadban, hogy meg tudod csinálni, képes vagy rá (mert biztosan az vagy)! Enélkül nem megy.

2019. jan. 22. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!