Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Gazdaság- és pénzügy-matematik...

Gazdaság- és pénzügy-matematikai elemzésről tudnivalók?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdekelne a véleményetek a fentebb megnevezett szakról.


Van aki ide jár?


Tudnátok mesélni róla?


Pro-kontra?


Sajna a neten elég keveset találni róla.


Főként Corvinusos információk érdekelnének.



2019. jan. 16. 18:45
 1/7 anonim ***** válasza:
73%

Durván matekos szak, van benne 3 szigorlat, a többi gazdadági szaknál érezhetően elméletibb. Nem vagyok ellene, de csak akkor fuss neki, ha biztosan tudod, hogy mit akarsz kezdeni magaddal. Ha nem, akkor alkalmazott közgazdaságtan BA (ugyanott), és utána tudsz a gazdasági elemző mesterre menni; ugyanott tartanál vele, csak közben hozhattál egy döntést az út bő felénél.

A matektanárok eléggé elvont jellemek (Medvegyev, Kánnai, Szabó...), de kiváló szakemberek.

2019. jan. 16. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Az üzleti vonalat mennyire érinti a szóban forgó képzés?

Vagy ez inkább a Közgazdaságtanra van kihegyezve?

A helyzetem a következő:

Mindkettő borzasztóan érdekel, ugyanakkor nem szeretnék csak egy klasszikus értelembe vett üzleti képzést végezni. Szeretnék egy átfogóbb közgazdaságtani tudást is megalapozni. Közgazdasági folyamatokat átlátni, illetve megérteni. Ez az egyik ok, amiért valami mást keresek a G karos Pénzügy-számvitel szak helyett. A másik, hogy sokkal jobban érdekel a pénzügyi rész, mint a számvitel, így, ha nem muszáj, nem vesződnék túl sokat ezen részével. Mennyiben felel meg ez a szak az elképzeléseimnek?

2019. jan. 17. 16:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Ez a szak nem pénzügyi közgazdászokat képez. Bemutatkozáskor azt tudod mondani, hogy matematikai közgazdász vagy, és ez szerintem még jobban is hangzik, mint a pénzügyes, a számviteli közgazdász vagy társaik.

Ezért írtam, hogy ha nem vagy teljesen biztos, akkor irány az AK alapszak, de van GPMM alapszak is, és ezek után el tudnád dönteni, hogy...

a) biztosítási és pénzügyi matematika (K kar)

b) gazdaságelemző (K kar)

c) pénzügy (G kar)


Megjegyezném, hogy az elsőről az a hír járja, hogy embertelenül sok és durva benne a matek. Viszont a felvi.hu is tanúsíthatja, hogy ezekkel a szakokkal 400-550 bruttó kezdő simán hozható.

2019. jan. 17. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Zolály ***** válasza:
100%
Szia, én psz-es vagyok, de eléggé ismerem a gazdelemzőt is. Kizárólag akkor menj oda, ha kb. életed a matek, mert számos bizonyítás, tétel vár megtanulásra, amik szerintem borzasztó szárazak. Van Analízis I-II., Algebra I-II., Valószínűségszámítás, Sztochasztika, Funkcionálanalízis, Mértékelmélet, és mind rendkívül száraz szerintem. Ha élsz-halsz a matekért, emellett a társadalmi folyamatok is érdekelnek, akkor ez a te szakod, viszont ha nem vagy teljesen biztos benne, hogy te magas szinten nemcsakhogy meg tudnád csinálni, hanem élveznéd is ezt a töménytelen matematikát, akkor nem igazán ajánlom. Kolis vagyok, és van egy srác, aki azt mondta, hogy a gimijében ő volt a legjobb matekból, de még ő is át szeretne menni alkalmazott közgazdaságtanra. Ha nagyon hardcore matekos vagy, akkor mindenképp ajánlom a szakot, viszont ha kicsit nagyobb mozgásteret szeretnél, akkor inkább azt mondom, az ak-t vagy a pénzügy-számvitelt válaszd(érdeklődésednek megfelelően), majd húzz rájuk egy pénzügy vagy közgazd. elemző mestert. Rajtad áll a dolog. :) (Ja és mellesleg a közgázas tárgyak is brutál nehezek, ahogy hallottam.) Az alkalmazott közgazdaságtan inkább elméletibb szak, kevesebb rajta a matek, de azért itt is csomó számolgatós tárgy van, viszont biztosan kell rá egy mesterszakot húznod. A pénzügy-számvitel üzleti képzés, gyakorlatiasabb, akár alapszakkal is elhelyezkedhetsz vele, bár sokan a számvitelt nagyon száraznak találják. Én azt ajánlom, nézz bele pl. egy bevezető egyetemi analízis- vagy algebrakönyvbe, amiben vannak bizonyítások, tételek, és ha tényleg érzed magadban a "bizsergést", mikor a bizonyításokat, definíciókat tanulod, akkor ez a szak neked lett kitalálva. Ha úgy érzed, te nem lennél képes 7-8 félév ilyen szintű matekot kibírni, akkor ajánlom, hogy fontolj meg egy olyan szakot, ami bár matekos, de nem ennyire elméleti matematikailag.
2019. jan. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát.

Nagyon hasznosak voltak.


Kedves utolsó válaszoló!

Psz-en mennyire igaz az az állítás, hogy habár pénzügy- számvitel a szak neve, mégis inkább a számviteli rész felé billen a mérleg nyelve?

Mennyire életképes ezen a szakon a pénzügyi irány?

(alapszak esetében)

2019. jan. 18. 18:43
 6/7 Zolály ***** válasza:
100%
Kedves Kérdező! Valóban igaz, hogy psz-en a számvitel valamivel hangsúlyosabb, mint a pénzügy alapszakon, de ez logikus is, mert egy mérlegképes könyvelői szintre fel kell hozni az embert alapszak végére; többek közt ebben is áll a piaci értéke. A pénzügyet nyilván mélyebben vesszük, mint a többiek, de az igazi mély pénzügyi tudást a mesterszak fogja megadni. Tudni kell, hogy az alapképzés annyira nem számít, ha mesterképzésre is tervezel menni. Viszont ha már alapszakon elmozdulnál kicsit a kvantitatívosabb pénzügyes irányba, és kb. "előrehoznád" a pénzügy mesteres tárgyaid egy részét, akkor ajánlom Corvinuson az SPM-et(Speciális Pénzügyi Matematika). Bár én nem veszek ebben részt, de biztosan hasznos tudást adhat. (bár elég nagy szopás, ahogy hallottam, nem feltétlen a tananyag, hanem a néhol elég rosszindulatú tanárok miatt. :D )
2019. jan. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
93%

Szia, erre a szakra járok szóval ha konkrét kérdésed van nyugodtan írj privátot.


Nagyvonalakban:


Kontra:

-Amit előttem írtak, az nagyrészt igaz. Ez tényleg egy nehéz szak, nem csak vizsgaidőszakban, hanem szorgalmi időszakban is tanulni kell. Ez nem azt jelenti hogy nem lesz életed a sok tanulás mellett, de nem fogsz unatkozni az biztos :D


-Tényleg sok a matek (annyira, hogy amíg bsc képzés volt, lehetett menni ELTE matematikus msc-re innen). Emellett a gyakorlati mellett az elméleti részre is nagy hangsúlyt fektetnek tehát nem csak feladatokat és példákat megoldani tanulsz meg, hanem nagyon sok definíciót, tételt, bizonyítást.


-Osztatlan képzés, ami hosszabb távú elköteleződést jelent, mint egy bsc.



Pro:

-Ha sikerül elvégezned a szakot, akkor az elhelyezkedés egyáltalán nem fog gondot okozni. Morgan Stanley, MNB, akadémiai szféra: ezzel a diplomával (és tudással) sokat lehet keresni itthon és külföldön is.


-Az egyetem legjobb tanárai tanítanak ezen a szakon, akik mind kiváló szakemberek és nagyrészük emberileg is rendben van.


-Viszonylag kevesen vagyunk (egy évfolyam 50-70 fő az osztatlan bevezetése óta), ami azt jelenti, hogy sokkal jobban meg tudod ismerni a szaktársaid (és tanáraid) mint ott, ahol 400an vannak.


-Osztatlan képzés, vagyis nem kell mesterszakra felvételizni.



Tényleg tőled függ, hogy neked való-e ez a szak. Sok munka van vele, viszont szerintem hosszútávon megéri, ha érdekelnek a gazdasági/pénzügyi folyamatok és a sok matek sem probléma.


Ha nem tudsz dönteni, akkor azt javaslom, hogy jelöld meg, és az érettségik után változtass a sorrenden annak megfelelően, hogy hogy ment az emelt matek. Ugyanis az emelt matek szóbelije valamennyire hasonlít az analízis/algebra szóbelikre, szóval kapsz egy képet arról hogy hogy állsz az elméleti matek tanulásához.

2019. jan. 20. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!