Miért van ennyi butuska, mellkidobós "instamodell" lány jogi karokon?
"Ettől függetlenül kijelentésem könnyelmű volt, nem néztem utána mi az eljárás ilyenkor."
A többi vélekedésed se megalapozottabb, egy tévedés már nem oszt, nem szoroz. Csak még mindig nem értem, mire fel ez a nagy acsarkodás? Neked mennyivel lesz ettől jobb?
Azon szakmák, amiket felsoroltál már csak azért sincsenek ebben a helyzetben, mert az esetek nagy részében nappalin végzik el, levelezőn eléggé húzós árban (sőt sokszor nem is indítanak levelezős képzést), természetesen senki nem fog érte fizetni, másrészt senki nem fog nappali képzést végezni akár 30-40-50 éves fejjel munka mellett. Az sem elhanyagolandó szempont, hogy pl. az általad felsorolt szakokat kb. 4 vagy esetleg csak 1 helyen lehet tanulni az országban, ami hasonló színvonalat biztosít, jogot meg 8 karon eltérő minőségben, mivel lassan már minden egyetem indít jogi kart, nyilván ez a minőségre is hatással van. Jogon olcsóbb a levelezős képzés a nappalihoz képest (!), az elvárt követelmény sokszor más, tapasztaltam. Jelenleg az van, hogy ha fizetsz kb. 300e forintot, ami azért nem kifizethetetlen félévente, kaphatsz jogi diplomát csak maximum nem 5 év után, az más kérdés, hogy mivel sokan vegeznek csak az igazán jók maradnak ezen a pályán, mármint akik igazán jó jogászok lesznek és ezért jól is keresnek majd. Sokan pályaelhagyók, nem jogi munkakörben dolgoznak. Rengeteg ügyvéd van, aki nem keres jól, sokszor egy titkárnőt sem képes fenntartani (tudnék mesélni róluk). Egy pozícióra sokan pályáznak, ebből kb. a felét be sem szoktuk hívni, mert nincs benne potenciál.
A konklúzió, hogy nyugodj meg, lehet, hogy kapnak jogi diplomat, viszont utána majd a piac eldönti, hogy fog-e tudni érvényesülni az illető.
U.i. Azért külföldről vehetnénk példát a jogi képzés, szakma terén, az ottani kollégák mindig meglepődve hallgatják azt, ami nálunk megy.
Egyébként mellesleg nem annyira nehéz bekerülni jogi karra. Az ELTE-n 370 alatt volt a ponthatár, a Pázmányon pedig 370. Vidéki karokon jóval ezalatt van a szám, de természetesen ezek önköltségesek. Más kérdés, hogy első félév után egy csomó ismerősöm kibukott, elment. De, aki elvégez egy jogi kart, arra én nem igazán mondanám, hogy butapicsusz.
Szerintem a jog egy gyönyörű és egyben komplex irány. Én az elején tartok, de elbűvölő megérteni az egész jogrendszert, mindazokat a gátakat, amik segítenek egy-egy tömeget, társadalmat abban, hogy együtt tudjanak élni.
Eleinte meg kell mondjam, szimpatizáltam a kérdező kérdésével, de elolvasva a válaszait...
Csajszi, vegyél vissza. Nem vagy képes felfogni amit mondanak neked, mert nem vagy hajlandó változtatni az elcseszett gondolkodásmódodon.
,,Ettől függetlenül kijelentésem könnyelmű volt, nem néztem utána mi az eljárás ilyenkor."
Na, ez hatalmas probléma. Így nem lehet semmihez hozzászólni, mert az csak okoskodás lesz. Az ilyen embereket sehol nem szeretik.
Vegyél vissza a stílusodból, mert rosszul fogsz járni. Mondod nekunk a szerinted elsőszámú szövegeidet, de csak a felsőbbrendűség es a sértettség szól belőle. Ilyen hozzáállással a világhoz jobban is jársz te is meg mi is, hogy nem kell veled találkoznunk a jogi egyetemen, mert nem tudnál érvényesülni sem az öt év alatt, sem utána. Kicsit gondolkozz el ezen, amugy meg ne érdekeljen masok milyenek egy szakon, nagyon nagy baromsag ilyen miatt lemondani valamiről. Azt meg meg sem kérdezem honnan tudod az általad először látott emberek instagram/Facebook neveit és hogyan tudod lecsekkolni őket...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!