Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » A programtervező informatikus...

A programtervező informatikus alapképzési szak felnőtt fejjel mennyire lenne nehéz?

Figyelt kérdés

Sosem voltam kiemelkedően jó matekból, négyes-ötös voltam belőle gimiben és végül élelmiszermérnökként végeztem (2 félév matek és a folyamatokhoz tartozó számítások, de egyrészt nem volt szerintem túl bonyolult, másrészt nem voltam túl jó tanuló sem, nem vettem komolyna, mert nem érdekelt).


Az informatika mindig is érdekelt, de nem volt önbizalmam, hogy jelentkezzek. Most a huszas éveim végén viszont elgondolkodtam, hogy nekifutnék.


Ehhez a szakhoz mennyire kell tehetséges matekosnak lenni? Aggódom, hogy el tudnám-e végezni. Fel tudom mérni valahogy előre, hogy menne-e, mielőtt belefektetek egy rakás energiát, időt és pénzt?



2018. nov. 17. 17:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Néztem a felvit, hogy mi kell a felvételihez, de most a februári képzéseké van fent. Milyen tárgyakból hozott eredményekkel lehet ide felvételizni? Mennyire nehéz bejutni?
2018. nov. 17. 17:47
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezt így előre nem lehet felmérni. Nem kell hozzá különösebb képesség, amit nem lehetne elsajátítani. Szorgalom kérdése az egész (tehát hogy hétről hétre le tudsz-e ülni gyakorolni több órát az előadás és a gyakorlati órán kívül - mert enélkül nem lehet elvégezni). Ehhez pedig motiváció kell. Így a kérdés az, hogy van-e benned elegendő motiváció vagy sem. Ezt kell átgondolnod.
2018. nov. 17. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
(Tipikusan "könnyű bejutni és nehéz elvégezni" szak. De ismétlem, azért nehéz, mert elég sok pluszt kell beleadni az egyetemi órákon kívül. Matekkal és informatikával vagy fizikával lehet felvételizni.)
2018. nov. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A kerdes igazabol az, hogy mi a celod vele?

Papirt talan par allami hely kivetelevel nem kernek, altalaban tapasztalattal kivalthato. Eddigi legnagyobb munkaltatomnal (kb. 800 fo) a legjobb programozo pont egy erettsegivel rendelkezett.


Szoval ha nem az a cel, hogy papirod legyen rola, akkor talald ki, hogy a szakman belul mi erdekel (rengeteg dologra specializalodhatsz), es celiranyosan arra menj ra! Angol kelleni fog, minden mas (es igazabol az angol is) youtube-rol, online tutorialokbol megtanulhato. Egy mostani kollegam kozgazdaszkent tanult bele a data science-be (a tudasa alapjan nem tunt fel, a fonokom mondta nemreg), egy masik (o vegul nem lett kollega, de nem sokon mult) ilyen coursera meg tarsain kepezte at magat - ha jol emlekszem gepeszbol. Elozo munkahelyemen a vezeto fejleszto szinten gepesz volt (en nem szeretem annyira a szabalyozastechnikat, neki meg az volt a kedvence). Apam egyik ismerose idosebb koraban, 50-60 korul tanult meg programozni. Rengeteg hasonlo peldat tudok meg mondani.


Ha felsz a matektol, keress olyan reszteruletet, amihez nem kell! Pl. webes dolgokhoz alig kell valami.

Igazabol ilyenbol van tobb, mesterseges intelligenciahoz jol jon a matek (ha az engine-t csinalod), 3D grafikahoz (szinten az engine reszhez, nem amikor hasznalod a mas altal irtat), fizikai szimulaciohoz, meg hasonlokhoz.


(BME infot vegeztem egyebkent, 36 eves vagyok, 6 eves korom ota irok programokat, es eleg valtozatos helyeken dolgoztam eddig)

2018. nov. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!