Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nagyon szeretnék a Nagy Lajos...

Nagyon szeretnék a Nagy Lajos Gimnáziumba menni, de félek hogy nem vesznek fel (nem a jegyeim miatt, mindenből 5-ös vagyok) mert nem vágom a nyelvtant, persze a tanár miatt. Van vas megyében olyan középsuli ahol még emeltszintű matekot tanulhatnék?

Figyelt kérdés
2008. nov. 4. 14:33
 1/5 A kérdező kommentje:
bocs a rossz fogalmazásért
2008. nov. 4. 14:34
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért nem vennének fel, mert nem vágod a nyelvtant? Ha a jegyeid jók, és a felvételi vizsgát sem cseszed el annyira, akkor felvesznek.

Ti nem kaptatok Útjelző című könyvet? Abban bent van, hogy melyik iskolában milyen osztályokat indítanak. Amikor még én felvételiztem, akkor még a bolyaiban és a kanizsaiban is indítottak spec. matekos osztályt. Én azt hallottam barátnőktől, hogy a premontreiben is gondolkodnak rajta. De hát ott már mindenféle osztályt indítanak, szóval az nem olyan magas színvonalú lesz.

Egyébként minden középiskolában (még szakközépiskolában) is van lehetőség, hogy 11-12 évfolyamon emelt szinten tanulj matematikát, így emelt szintű érettségit tehetsz belőle. Ha esetleg gondolkodsz szakközépiskolában is, akkor matekból a gépipari és a közgazdasági, ami még erősebb. Bár ezek azért messze elmaradnak a Nagy Lajos Gimnáziumtól. De most lesz majd a Képzési Vásár, ott bátran kérdezősködj, hogy melyik iskolában milyen oszályokat terveznek, illetve beszélgess nagy lajossokkal, hogy mennyire kemény a felvételi rendszer. Nem hiszem, hogy a nyelvtanon múlna, hogy felvegyenek.

Sok sikert a felvételihez!

2008. nov. 4. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
tudom hogy mi milyen 2 uncsitesóm odajárt egyik most is ott van és belőlük elég rendes ember lett ezért szeretnék odamenni
2008. nov. 4. 18:54
 4/5 A kérdező kommentje:
am köszi
2008. nov. 4. 18:57
 5/5 anonim ***** válasza:
na, végül mi lett ? :)
2010. márc. 23. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!