Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz, hogy a BMEn papíron...

Igaz, hogy a BMEn papíron kell "programozni"?

Figyelt kérdés

Olyan rémtörténeteket hallottam, hogy papíron kell megírni minden programozással kapcsolatos feladatot vizsgákon. Ez igaz?


Mi értelme van?


Milyen mértékben van ez? Pl.: A gyakorlatokon is papírra kell írni mindent?



2018. aug. 1. 20:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
61%
Gondolom pszeudokódot kell írni. Nem hiszem, hogy ez lesz a legnagyobb problémád ott.
2018. aug. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem pseudokódról beszélek. Úgy hallottam, hogy az adott nyelv syntaktikájával kell írni programokat a papíron.
2018. aug. 1. 21:14
 3/12 anonim ***** válasza:
60%
Ilyen is lesz bizonyára, de ez gimiben is volt nálunk bőven. Elöbb stabilan papiron tanultuk meg a programozást, majd ültünk gép elé. Ennek pl az az értelme, hogy gépnél 600x hibázhatsz akkor is kitudod javítani, mert lefuttatod, és láttod ha rossz. Papíron nem, ott nem tudsz tippelgetni, nem tudod próbálgatva megoldani. Tudnod kell egyből. De ez nem BME, hanem minden értelmes programozás oktatásnál így van.
2018. aug. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
53%

#3-asnak van igaza

én túléltem a "papíron programozást" és állítom, hogy vannak a BME-n 1000x nehezebb kritériumok is, szval csak szörnyülködj el nyugodtan ezen kedves kérdező...

2018. aug. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

ma 22:34

Mármint miben van igaza? Abban, hogy egy olyan dologra próbálnak téged oktatni, amit egy mai hibafelismerő egyből kijavít neked? Nem erről szól a programozás.

2018. aug. 1. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem félektőle :) Nem tartom nehéznek vagy akármilyen problémának, csak egy értelmetlen maradi módszernek.
2018. aug. 1. 23:29
 7/12 anonim ***** válasza:
49%

Ezzel ki lehet szűrni azt, hogy a hallgatók addig toszogatják a kódot, amíg működik.


Nem maradi módszer ez, hanem nagyon hasznos

2018. aug. 2. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
51%

Elárulok valamit mindazoknak, akik szerint ez egy tökéletes tanítási folyamat. Egy nagy l#&$art!


Egyedül arról van szó, hogy a széteső sz&ros egyetemen, ahol már a pénzt is kilopták az orrunk előtt, ott nincs elegendő számítógép elsőéveseknek. Örülj, hogy papírt még adnak a zárthelyihez, mert nekünk még azt is nekünk kell hozni.


Éljen az oktatás, és a mAgyáá'r reformok működnek!


#topegyetemhüdejódiplomámvan

2018. aug. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
32%
Én a Műegyetemre járok, de sose tapasztaltam, hogy ne lenne elég számítógép.
2018. aug. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Hmm valakinek nem adja az egyetemi élet? XD

Amúgy nem butaság ha nem egyből elkezded verni a gép billentyűzetét vered, hanem gondolkodol előtte hogy is kellene összeraknod a programodat. Amikor volt programozás zh-m mindet sikerült 90% körül (vagy jobban) megírni papíron, de én csak egy sz@r debreceni vagyok. (És még csak rá se kellett görcsölni, a gyakos beugró az volt inkább a szenvedés.)

2018. aug. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!