Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Előszöt egy hét, majd 2 hét...

Előszöt egy hét, majd 2 hét tanulás mellett nem lett meg a vizsgám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Széttanultam a fejemet is. Az összes feladatot végignéztem (nagyon-nagyon sok), plusz elmélet, és a típusfeladatokat külön-külön. Be is tanultam a fontos könyvelési tételeket. Hiába gyakoroltam ennyit, a többi tantárgy rovására. Éjjeleket virrasztottam, nappal is csak enni kelltem fel.

Nem velem van a baj, mert más milyen, órán nem látott feladatokat hozott.

Szét vagyik csúszva, megkésve mindennel. Egyáltalán nem bánnám, ha sikerült volna evégett, de nem. Elveszettnek, csalódottnak érzem magam. Ráadásul beszólt a tanár is, hogy tanulni kellett volna, de hiszen én azt tettem.


2018. jan. 21. 01:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, ilyenkor azzal mi van, akinek meglett. Mert hogy azok közül sem zseni mindenki, az tuti.


Amúgy személy szerint fölöslegesnek tartom ezt a nem alszom-alig eszek üzemmódot. Ez a legjobb módja annak, hogy az ember tönkretegye az életét és belefásuljon. Főleg, hogy egy felnőtt figyelmi kapacitása 1 (de inkább fél) óra körül tetőzik, utána szüksége van egy kis szünetre, 5-10 perc levegőre, mert szita lesz az agya és csak vergődik a sorokon...


Nem okollak érte, de nen tudom elhinni, hogy a kötelezők/tanszéki jegyzetek/órán elmondottak között nem volt olyan infó vagy feladat, ami a "megszivattak"-on kívül magyarázattal szolgálna arra, hogy miért volt olyan a feladatsor, amilyen. Ha pedig valóban nincs rá magyarázat, csak ez, a többi honnan tudta? A többi is megbukott vagy varázsló?


Velem sosem volt ilyen, de ha lenne, már az első vizsga után felkerestem volna a vizsgán felvettek közül pár embert, vagy kiírtam volna az évfolyamcsoportba, hogy hali, bocs a zavarásért, de tudja-e valaki, hogy hol voltak ezek a feladatok és hogy lehet erre felkészülni rendesen, mert hiba van a gépezetben nálam.


Tanulságnak jó lesz. Majd tanulsz belőle, meg mellé egy kis talpraesettséget és rafinériát.

2018. jan. 21. 03:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Könyvelési tételeket nem betanulni kell, hanem érteni. Nálunk sokan azért buknak számvitelen mert az órai feladatokat átnézik, bemagolják, de nem értik. Aztán ha egy kicsit másabb a vizsgafeladat már nem tudnak mit kezdeni vele. A másmilyen, órán nem látott feladat gyakran teljesen egyértelmű, ha érted is a számvitelt és nem csak bemagolod. Nálunk is folyton megy a hiszti a facebook csoportban, hogy de hát én minden órán vett tételt megtanultam, majd az a nagy csavar vizsgán hogy fordítva kell könyvelni, mint az órai feladatban. Ha érted mit tanuktál meg simán megoldod, ha csak beseggelted akkor meg persze hogy nem tudsz mit kezdeni a feladattal. Elég logikus a könyvelés, csak érteni kell amit csinálsz és akkor nem igazán tudnak kifogni rajtad vizsgán. Felteszem nem az volt, hogy órán szimpla értékesítést könyveltetek vizsgán meg a pénzügyi instrumentumok számvitelét kellett volna tudni. Hacsak nem bukott meg mindenki jó eséllyel te nem tanultad meg jól az anyagot. Elhiszem, hogy vannak nehéz tárgyak, de ez nagyon béna kifogás, hogy nem az órai feladatot kérte számon vizsgán. Kicsit gondolkozni is kell azért időnként, a falnak tudnék menni mikor egyetemisták ilyenen vannak kiakadva, hogy nem az órai feladatot kérik számon.... tudom, most én vagyok a szemét amiért beszólok


Egyetértek az elsővel amúgy, hogy sok értelme nincs az ilyen tanulásnak. Nagyon nem hatásos ha órákat ülsz a jegyzet felett meg virrasztasz miatta. Ez egyáltalán nem hatékony tanulási módszer, csak arra jó hogy elmondhatod, hogy te éjjel-nappal tanultál. Vagyis inkább magoltál. Ha van még vizsgaidőpont próbáld meg újra, de ne tanuld be a tételeket, hanem értsd is az összeset. Szokott lenni vizsgamegtekintés, ha a tanár nem mondta külön írj neki hogy meg szeretnéd nézni mi miatt buktál el kétszer is. Akkor meg is tudod kérdezni tőle mi volt a probléma, jobban fel tudsz készülni. Ha meg újra fel kell venned a tárgyat legközelebb tanulj folyamatosan, kérdezz a tanárodtól ha valamit nem értesz. Nem tudom nálatok hogy szokás, de nekünk adtak gyakorló feldatokat is, aki megcsinálta annak átnézte a tanár és kijavította. Ha magától nem ad akár rá is kérdezhetsz, hogy nem-e tud adni feladatsorokat vagy ajánlani egy könyvet amiből gyakorolhatsz. Nem szoktak lerázni, ha látják rajtad hogy tanulni szeretnél. De felsőbb éveseket is megkérhetsz, hogy segítsenek megtanulni, esetleg elmondhatják nekik hogy sikerült a tárgy.

2018. jan. 21. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Olyan volt, hogy egyáltalán nem vettünk ebben a félévben FIFO módszeres anyagfelhasználást, erre az egyik feladat 20 pontért az.

Értettem is. Nincs több lehetőség sajnos... :(

2018. jan. 21. 07:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Akkor ez már ráépülős tárgy volt?

A FIFO anyagfelhasználás számítást azért elég alap dolog tudni, főleg hogy pofonegyszerű. De ha nem is jut eszedbe ha a könyvelési tételek jók azért is adnak pontot, szóval a 20 pont felét össze tudtad volna szedni. Ha EK-t vagy hasonlót is kell csinálni a számított összegek alapján arra is adnak pontot ha a hibás értéket legalább jó helyre írod.

2018. jan. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Tanulj mást
2018. szept. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!