Mióta ilyen sz*r a Magyar oktatás? És miért tanítanak olyanok akik nem is tudják normálisan átadni az anyagot?
Így helyesebb! "Mióta ilyen sz..r a magyar oktatás? Miért tanítanak olyanok,akik nem tudják átadni az anyagot?"
Azóta, mióta olyan lökött gyerekek vannak, mint Te!
Családi és saját megfigyelések, tapasztalatok alapján - közoktatásban és a felsőfokú oktatásban résztvevőkről van szó - erre a kérdésre azt válaszolnám:
1.) hihetetlen mértékben zuhant le a színvonal az 1994-es kormányváltáskor, amikor az MSZP-t az SZDSZ arra kényszerítette, hogy vegye be a kormányzatba koalíciós partnernek. (Noha erre nem lett volna szükség, mert az MSZP győzelme lehetővé tette volna az egyedüli kormányzást. Csakhogy a média e kisebbik párt befolyása alatt állt, és ennek, az MSZP-re nézve is, hátrányos következményei lehettek. Azon kívül Horn Gyula azt is tudta, hogy a képviselői között nem egy "a másik pártnak lapátol".
Ez a kis párt vette kezébe a közoktatást (meg az egészségügyet) Az általuk meghirdetett liberális eszméknek köszönhetően mind a szülői, mind a tanulói körökben olyan erkölcsi változást gerjesztettek, amelyekben a jog - a kötelesség egyensúly felbillent, a pedagógusok addigi tekintélyét, nevelési hatását erősen megcsorbították.
2.) A pedagógusi pálya megbecsültségének csökkenése akkor kezdődött, amikor a tanítói munkát nem fizették meg az azt megillető mértékben. Ekkor kezdett elnőiesedni ez a hivatás. Ennek veszélyét a tanítóképző intézet igazgatójaként dolgozó édesapánk kezdte el mondogatni, majd egy felsőfokú tanítóképző intézet tanáraként hirdetni, hogy ennek egyszer nagyon nagy böjtje lesz!! (Ez kb. az 1960-as évek körüli időkre tehető.)
Ami be is következett, egyik előző hozzászólásban ennek következményeit a hozzászóló taglalja is. (A régi pedagógusi gárda kiöregedett. A tanítók meg nem becsültségéből kiindulva bekövetkezett egy ún. kontraszelekció, közoktatás majd a felsőfokú oktatás szintjein.) Csakhogy ő ekkor még nem találkozott ezekkel az újfajta 'liberális' eszmékkel...
3.) A társadalmi környezet megváltozása sem tett jót ennek. Az erkölcs, a közgondolkodás általános romlása vagy megváltoz(tat)ása visszahat minden egyes társadalomra. A ma társadalma az egyéni önzésre, az 'önmegvalósításra' valamint a fogyasztásra alapozódik, vagy legalább is ez irányba akarják terelni a szemléletünket. (Pénzközpontúság..)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!