Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megpróbáljam vagy inkább ne?...

Megpróbáljam vagy inkább ne? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy szakközépben vagyok magántanuló. Betegség miatt lettem magántanuló, képtelen vagyok napi 8 órát ott ülni, ráadásul a kórházi kezeléseim miatt sem tudtam mindig bejárni rendesen az iskolába. 11. osztályos leszek és 9.-ik félév óta magántanulóként vagyok csak képes csinálni a sulit. Eddig jól ment, mert a gyakorlati óráim be voltak sűrítve 2 napba, így nem kellett sokat ott lennem (a gyakorlati órákra kötelező bejárnom). Viszont a mostani tanévben már minden egyes nap vannak gyakorlati óráim, kb 12 óra összesen, és ezen minden ott kéne lennem, erre már nincs felmentésem, mert hiába igazolja az orvosom a halasztott órákat, ha ezek meghaladják a 30-at (azt hiszem), akkor alapból meghúznak belőle. Nem tudom mihez kezdhetnék... Arra gondoltam, hogy átmegyek esti suliba, de nehéz itt hagyni ezt az iskolát... Mármint, a társaságot, nagyon hozzászoktam mindenhez és nehéz tőlük elszakadni. Az egészre rátesz, hogy egyébként a sulim 30 kilométerre van a lakhelyemtől, szóval nem könnyű bejárni, összesen 2 busz megy oda, reggel egy, meg délután egy vissza, nagyon macerás a megkevert órarend miatt is....


Szeretnék tanácsot kérni, hogy a helyemben mit tennétek? Megpróbálnátok ezt a tanévet elkezdeni, végigcsinálni, vagy átmennétek estire?


16/L



2017. aug. 30. 21:52
 1/3 anonim ***** válasza:
Milyen fajta szakközép?
2017. aug. 30. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyertelmu, hogyha egy komolyabb betegsegrol van szo akkor csapjatok ki a hisztit, fenyegess tvvel es a tobbi.. egy orarendet nem nagy dolog ujrs irni :) sajat pelda volt ;)
2017. aug. 31. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az, hogy milyen szak, szerintem nem lényeges a kérdés szempontjából, nem is nagyon szeretném elmondani, mert pár ismerősöm gyk-zik és nem akarom, hogy felismerjenek.


A szüleim beszéltek az igazgatóval, aki azt mondta, hogy 1 tanuló miatt nem fog drasztikus változtatást csinálni az órarendben. Valahol igaza is van, csak nekem így nagyon nehéz lesz be meg hazajárni, arról nem is beszélve, hogy valószínűleg megfognak húzni, mivel a közeljövőben heteket leszek a kórházban várhatólag egész év alatt, és hiába lesz igazolva, megfogja haladni az elmulasztott órák száma a 30-at. Arról nem is beszélve, hogy külön lenne mikor hétköznap kell kórházba mennem, de minden egyes nap gyakszim van/lesz, amit nem hagyhatnék ki...

2017. aug. 31. 11:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!