Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemen hogyan zajlanak a...

Egyetemen hogyan zajlanak a vizsgák?

Figyelt kérdés
Hallottam hogy a vizsgák rendjét/időpontját is én állíthatom össze, úgy mint az órarendet, ez igaz? És kb. mennyivel a vizsgák előtt derülnek ki az időpontok? Köszönöm a válaszokat!

2017. jún. 3. 20:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Minden tárgyból mind a 6 vizsgahétre kell meghirdetni vizsgaidőpontot. Ezek általában ugyanakkor vannak egy adott tárgyból, pl. kedd 10 óra, de terem függvényében változhat is. Összesen, az utóvizsgával együtt annyi időpontot kell meghirdetni egy tárgyból, mint a kurzus hallgatóinak 150%-a. Vagyis igen, elméletileg te állítod össze. Te döntöd el, melyik tárgyból melyik héten vizsgázol, vagy akár az összesből egyazon héten, de szóbelinél hamar betelhetnek az időpontok, és az oktatónak nem kötelező újakat hirdetni. (Vagyis, ha te adott tárgyból a 4-5. hétre jelentkezel, de sokan buknak előtted, lehet, mire jelentkezhetnél utóvizsgára már színültig tele lesz minden hely, és neked csak az az 1 lehetőséged volt vizsgázni. A jelentkezés kb. a vizsgaidőszak előtt 3-4 héttel kezdődik.
2017. jún. 4. 04:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
73%
Van ami egyetemenkénz eltér, nálunk pl annyi a kikötés hogy min 4 időpont legyen megadva és ésszerűen legyen elosztva, szóval simán eltelhet 2 hét 2 vizsgaidőpont között. Általában 3-4 héttel korábban fenn van a tervezett időpontok listája, majd 1 héttel a vizsgaidőszak előtt kezdődik a jelentkezés, azok már végleges időpontok. Esetleg pluszban írnak ki még hogyha nagy a bukás aránya. A kiírt időpontok között meg szabadon valaszthatsz, amíg van rá hely.
2017. jún. 4. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
73%

Jókat írtak az előzők,de nagyon sok minden egyetemenként, sőt karonként is változik.

Nálunk pl. min 3 vizsgaalkalmat kell meghirdetni úgy,hogy a hallgatók 150%nak megfelelő hely legyen.

Volt olyan tárgyam ahol erre a minimumra mentek rá, de pl volt olyan tárgyam is, ahol szóbeli volt 10-10 fős csoportokkal és kb 270 hallgatóval (meg igen nagy bukási aránnyal :D), így kb heti 4x napi 2x vizsgaalkalom volt belőle..

Nálunk a vizsgákat kb 1 héttel előtte írják ki, de van amire csak a vizsgaidőszak kezdetétől lehet jelentkezni.


Érdemes jól megválogatni a vizsgák idejét, mert ha rossz sorrendbe rakod őket, akkor 1 nehezebb tárgyból való bukás miatt csúszhat a többi aztán ha ott is bejön 1 bukás akkor már igen nagy sz@rban vagy.

2017. jún. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, a minimum. Nálunk nem viszik túlzásba: több tárgyból egy vizsga volt a szorgalmi időszak utolsó hetében, egy a rendes vizsgaidőszakban, és egy uv június végén. (Sőt, van olyan, hogy június 9-én van az uv. Ha nem sikerül, veheted fel a tárgyat újra.) Mondanom se kell, volt tülekedés, és kétségbeesett cserebere az időpontokkal.
2017. jún. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Esetleg annyit még meg tudnátok mondani, hogy a vizsgák általaban reggel:m/délelőtt vannak, vagy teljesen össze vissza akár késő délután is?
2017. jún. 4. 10:19
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
A nap bármely szakában lehet, de úgy nagyjából 8-18 kezdéssel bezárólag bármikor.
2017. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én vizsgáim 90%-a délelőtt volt, általában 9 vagy 10 órái kezdettel (néha 8), délután pedig 2-kor kezdődtek, későbbi nem volt.
2017. jún. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk többnyire 8 és 11 között szoktak kezdődni a vizsgák, de elő szoktak fordulni 12-14 közötti időpontok, de ezek már lényegesen ritkábbak. 15-16 után inkább a levelezősöknek tartanak külön vizsgákat, akik meló után tudnak csak menni. De pl olyan is van ahol egyszerre írnak a levelezősök és a nappaliaok és ez miatt szombaton szoktak lenni vizsgaidőpontok
2017. jún. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ! Még egy dolog érdekelne :D A szóbeli és írásbeli vizsgák össze vissza vannak, vagy előbb írás utána szóbeli? És szóbelinél ugyanúgy időpontra mész, mint mondjuk érettségin órára pontosan hívnak be? Ja, és ez esetleg névsor alapján megy vagy teljesen random?
2017. jún. 4. 14:55
 10/12 anonim ***** válasza:

Általában vagy írásbeli vagy szóbeli van egy tárgyból, legalábbis nalunk elég ritka volt egyszerre a kettő. Olyankor viszont pl 10 hely volt meghirdetve de összevontan egy nagyobb teremben írtuk valami másik vizsgával együtt. Nálunk a nagy előadónak van egy kijárata ami kisebb teremhez vezet. Az a 10 ember olyankor elől ült és ha megírta a vizsgát akkor a nagyelőadóból át kellett menni az egyik kisterembe és volt utána rögtön a szóbeli.

Ha sima szóbeli akkor is kb 8-10 ember tud egyszerre jelentkezni és vagy a jelentkezés sorrendjében vagy névsorban hívnak be. Viszont oda kell menni mindenkinek egyszerre, mert van aki hamar végez vagy éppen késve esik valaki be és addig is tudnak menni.

2017. jún. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!