Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogyan épült fel a hazai...

Hogyan épült fel a hazai felsőoktatás struktúrája a bolognai rendszer bevezetése előtt?

Figyelt kérdés
2017. febr. 26. 09:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Voltak főiskolák, amik kb. az alapképzésnek feleltek meg, de nem kellett "továbbtanulni" utána. Ezek általában gyakorlatorientáltabb képzések voltak.


Voltak egyetemek, ami osztatlan képzésnek felelt meg. Általában 2 év volt az "alapképzés", és harmadik évtől lehetett szakirányt választani, ami kb. a mesterképzésnek felelt meg. Ezeknél sokkal több volt az elmélet, mint ahogy az itt oktatóktól is sokkal több kutatási munkát vártak el, mint egy főiskolán.

Szerintem jobb volt, mert

- az "alapképzés" rövidebb volt - annak úgysem volt sok értelme

- a "mesterképzés" (ami már hasznos volt) az pedig hosszabb volt, és tényleg lehetett tanulni valamit:S


Most sokszor azt hallom, hogy az alapképzés végén már van egy kis "igazi" szakmai ismeret, de a mesterképzés elején kb. megismétlik, hogy a különböző alapképzésről érkezett emberek egy szinte kerüljenek, ami megintcsak időpocsékolás. Volt olyan ismerősöm, aki azt mondta, a mesterképzésen kb. 80%-ban az alapképzésen tanultakat ismételték el, és nagy csalódás volt számára az egész - el is hiszem, engem is idegesített volna!

2017. febr. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!